در محکوم کردن حمایت برخی از نیروهای مترقی از رژیم جمهوری اسلامی ایران !

قطعنامه کنگره چهاردهم سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)
هوگو چاووز، رئیس جمهور ونزوئلا از جمله نخستین رؤسای دولتی بود که ابقای مجدد احمدی نژاد به مقام ریاست جمهوری ایران را به او تبریک گفت .این پیام در حالی فرستاده شد که میلیون ها نفر از رای دهندگان ایرانی علیه تقلب بی سابقه دستگاه ولایت در انتخاباتی که تنها چند کاندیدا ی دست چین شده ی رژیم اسلامی حق شرکت در آن را داشتند، به خیابان ها آمدند. نیروهای سرکوبگر رژیم که در جریان کارزار انتخاباتی از سطح خیابان ها جمع آوری شده بودند، دوباره رودرروی مردم قرار گرفتند و با استفاده از شدید ترین روش های سرکوب به مقابله با آن ها پرداختند.
حمایت از رژیم جمهوری اسلامی و همراهی و همکاری با آن به عنوان یک نیروی به اصطلاح ضدامپریالیست ؟! تنها محدود به دولت ونزوئلا نیست. متاسفانه دولت های دیگر مترقی در آمریکای لاتین و بخشی از احزاب وجنبش های چپ در سراسر جهان بخاطر داعیه ها ی ارتجاعی ضدامپریالیستی رژیم جمهوری اسلامی ایران، چشم بر ماهیت ضدمکراتیک، ضدمردمی و ضدکارگری آن، بسته اند. رژیمی که در طول سه دهه از موجودیت خود هر تجلی از دمکراسی، ترقی
قطعنامه کنگره ۱۴ سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)
خواهی و عدالت جوئی را با درنده خوئی و خشونت کم نظیر فاشیستی در هم کوبیده و در امحاء نیروهای مترقی، چپ و کارگری دست دیکتاتوری های جنایتکارو خونریز نظامی سه دهه آخر قرن بیستم در آمریکای لاتین را از پشت بسته است. داعیه های ضدامپریالیستی رژیم جمهوری اسلامی تنها وسیله ای برای مردم فریبی و پرده ساتری برای پوشاندن جنایات رژیم جمهوری اسلامی علیه آزادی خواهی و عدالت جوئی مردم ایران بوده است.
سازمان ما با علم و آگاهی بر اصلاحات مترقیانه دولت هائی نظیر ونزوئلا، حمایت آن ها از رژیم جمهوری اسلامی ایران را یک انحراف سیاسی ارزیابی کرده وبه شدت ازآن انتقاد می کند. منافع خلق ونزوئلا و سایر خلق های به پاخواسته آمریکای لاتین علیه استبداد ، سرمایه و امپریالیسم نه دراتحاد با ارتجاع اسلامی حاکم بر ایران ، بلکه دراتحاد با مبارزه انقلابی مردم ایران در مبارزه مشترک برای رهائی از یوغ استبداد، سرمایه و امپریالیسم است.
سازمان ما با تکیه واعتقاد براصل انترناسیونالیسم پرولتری، ازکارگران وزحمتکشان وسازمان های انقلابی ونزوئلایی و دیگر کشورهای آمریکای لاتین و نیروهای مترقی، چپ و سوسیالیست در سراسر جهان می خواهد، ضمن محکوم کردن بی قیدوشرط اقدامات سرکوبگرانه و جنایات جمهوری اسلامی علیه جنبش مردم ایران، با تمام قوا از مبارزات کارگران، زحمتکشان و عموم مردم آزاده ایران برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و دستیابی به آزادی و برابری، به هر شکل ممکن و مؤثر حمایت کنند.
مرداد 1388ـ اوت 2009

نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s