نبايد اجازه دهيم تا چهارشنبه‌سورى با ونداليسم و بي‌بندو بارى همراه شود/ موبايل بلای جان شده!

به گزارش خبرنگار ايلنا، مرتضى طلايى امروز در همايش چهارشنبه پايان سال تاكيد كرد: راه برون‌رفت از بسيارى از معضلات و آسيب‌ها اين است كه از دريچه فرهنگ براى حل مسائل استفاده كنيم. وقتى صحبت از توسعه اجتماعى مي‌كنيم به اهميت اين نكته پى مي‌بريم ….
او با بيان اينكه متاسفانه هنوز براى فرهنگ توسعه در كشور منابع نظرى و مفاهيم چندانى نداريم، تصريح كرد: بايد جامعه را دانا كرده و آگاهى و سطح توانمندى جامعه را بالا ببريم؛ در حال حاضر مشاهده مي‌شود كه به دليل نبود فرهنگ بسيارى از توسعه‌ها در كشور بلاى جان مي‌شود و به عنوان نمونه موبايل به عنوان يك ابزار توسعه‌اى وارد بازار شده و بلاى جان شده‌اند. چرا كه فرهنگ اين توسعه ايجاد نشده است.

نبايد اجازه دهيم تا چهارشنبه‌سورى با ونداليسم و بي‌بندو بارى همراه شود/ موبايل بلای جان شده!

طلايى با اعلام نگراني‌هايى از اينكه متاسفانه چهارشنبه‌سورى در طى سال‌هاى اخير از يك سنت تاريخى تغيير ماهيت داده و از بعد امنيتى و اجتماعى تبديل به ونداليسم شده است، گفت: نبايد اجازه دهيم تا جشن چهارشنبه‌سورى با ونداليسم و بي‌بندو بارى همراه شود چرا كه نتيجه‌اى جز تخريب اموال عمومى و تعرض به حقوق مردم ندارد اما در كل از پيوند خوردن چهارشنبه‌سورى با ونداليسم نگران هستيم.
رئيس كميسيون فرهنگى شوراى شهرتهران غفلت مسئولان را باعث به وجود آمدن برخى چالش‌ها دانست و يادآور شد: ناديده گرفتن برخى عناصر هويت‌ساز سبب تقويت عناصر ضد اسلامى و هويت‌‌هاى ديگر و نفوذ آن در هويت ايرانى ـ اسلامى و تضعيف هويت‌ها مي‌شود.
او ادامه داد: چهارشنبه آخر سال مي‌تواند مانند يك جشن تاريخى برگزار شود و رويكرد مطلوب و نگاه درست مسئولان را در جهت هدايت و حذف عناصر منفى آن به همراه داشته باشد. اگر در مراسم چهارشنبه‌سورى به عنوان نمونه براى نيازمندان پول جمع كنيم، مي‌توانيم به اين جشن افتخار كنيم چرا كه در صورت تنظيم و هدايت رويكردها مي‌توانيم شاهد تقويت هويت ملى و افزايش نشاط جامعه كمك كنيم.

*ستاد ساماندهى چهارشنبه‌سورى ثابت باشد
رئيس كميسيون فرهنگى شوراى شهر گفت: لازم است تا ستاد ساماندهى تشكيل شده در ده روز آخر مراسم چهارشنبه‌سورى تشكيلات ثابتى داشته باشد تا تنها در ده روز آخر سال براى پيشگيرى از حوادث اقدام نشود بلكه اقدامات پيشگيرانه در طى سال انجام شود.
او يادآور شد: زمانى كه رئيس پليس بودم جرم پخش مواد محترقه را بسيار سنگين دانسته و مجرمان را تا آخر فروردين ماه در زندان نگه مي‌داشتيم.
او ادامه داد: كسى كه اكليل و سرنج به دست مردم مي‌دهد جرمش برابر با كسى است كه ترياك و هروئين پخش مي‌كند و اين فرد بايد در وسط شهر مجازات شود.

*انرژى جوانان بايد طى سال تخليه شود نه در مراسم چهارشنبه‌سورى
طلايى در ادامه در اين همايش با اشاره به لزوم برنامه‌ريزى براى ساير جشن‌هاى ملى تاكيد كرد: طى سال حدود هفت جشن ملى و اصلى داريم كه مسئولان بايد براى برگزارى اين جشن‌ها برنامه‌ريزى كنند تا انرژى جوانان تنها در مراسم چهارشنبه آخر سال تخليه نشود بلكه در كل سال‌ تخليه شود.
او يادآور شد: متاسفانه براى ساير جشن‌ها برنامه‌ريزى مشخصى وجود ندارد در حالى كه ساير جوامع ديگر بدترين جشن‌ها را طى سال با رفتارهاى هنجارشكنانه جهت تخليه انرژى جوانان خود برگزار مي‌كنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s