منیره ربیعی و خانواده اش تحت فشار روحی قرار گرفته اند

بنابه گزارشات رسيده به فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران، فشارها و اذيت و آزارهای روحی عليه زندانی سياسی منيره ربيعی و خانواده اش شدت گرفته است

منیره ربیعی و خانواده اش تحت فشار روحی قرار گرفته اند
زندانی سياسی مهندس منيره ربيعی چند هفته است که تحت فشارهای روحی و برخوردهای توهين آميز و غير انسانی زندانبانها قرار دارد. او چند هفته از ملاقات با خانواده اش محروم شده بود.هر بار که از ملاقات با خانواده اش به بند بازگردنده می شد با بازرسيهای توهين آميز مواجه می شود و پس از آن توسط معاون زندان فراخوانده می شود و تحت فشارهای روحی قرار می گيرد.
از طرفی ديگر خانواده خانم ربيعی هنگام مراجعه برای ملاقات با فرزندشان با تهديد و توهين های زن پاسداربند سالن ملاقات مواجه هستند.اين زن پاسدار بطور توهين آميزی آنها را مورد بازرسی بدنی قرار می دهد و در حين بازرسی از الفاظ توهين آميزی عليه اين خانواده بکار می برد و سعی دارد که واکنش اين خانواده را بر انگيزد تا اين خانواده از ملاقات با فرزندشان محروم کند . او همچنين خواهر زاده خانم ربيعی را بخاطر داشتن مقداری کشمش در جيبش بطرز وحشيانهای با اين بچه برخورد می کند که بچه از ترس شروع به گريه کردن می کند. هنگامی که با اعتراض اين خانواده مواجه می شود شروع به توهين کردن به اين خانواده می کند و آنها را که پيش از چند هفته ممنوع الملاقات بوده اند دوباره تهديد به قطع ملاقات با عزيزشان می کند.
مدتی پيش از طريق وکيل زندانی سياسی منيره ربيعی به خانواده او اطلاع داده می شود که خانم ربيعی با قرار دادن وثيقه می تواند آزاد شود. اين خانواده با صرف هزينه های زياد و زمان سند منزل خود را در اداره ثبت گرو می گذارند.ولی وقتی که به دادگاه مراجعه می کند به آنها گفته می شود که نامه گرو گذاشتن سند منزل گم شده است اين در حالی است که دريات نامه تاييد و در دبيرخانه دادگاه به ثبت رسيده است .پرونده او در دست فردی بنام پير عباسی رئيس شعبه 26 دادگاه انقلاب می باشد. رفتار اين فرد با خانواده ربيعی غير انسانی است و اين فرد مانع اصلی آزادی خانم ربيعی می باشد.
زندانی سياسی مهندس منيره ربيعی 32 ساله در شعبه 26 دادگاه انقلاب توسط فردی بنام عباسی به 5 سال زندان و تبعيد به زندان برازجان محکوم شده است .محکوميت تبعيد را اخير به اين خانواده اعلام شده است.
زندانی سياسی منيره ربيعی و وکيلش نسبت به اين حکم سنگين و غير انسانی اعتراض کرده و در حال حاضر پرونده او جهت تجديد نظر به شعبه 36 دادگاه انقلاب ارجاع شده است.
لازم به ياداوری است مهندس منيره ربيعی 32 ساله مهندس شيمی در 15 مهر ماه 88به شعبۀ 3 امنيت دادگاه انقلاب برای پاره ای توضيحات فراخوانده شد و توسط فردی بنام بيگی رئيس شعبه 3 امنيت بازداشت شد علت بازداشت وی پاسخ دادن به تلفن دائيش (که در قرارگاه اشرف در عراق است) و جويا شدن حال او بوده .مهندس ربيعی نزديک به 20 روز در سلولهای انفرادی بند 209 مورد بازجوئی وتحت شکنجه های جسمی و روحی و اهانت بازجويان وزارت اطلاعات با نام های مستعار علوی و سيد قرار گرفت. او سپس به بند 350 زنان زندان اوين منتقل گرديد. خانم ربيعی با پرونده سازی بازجويان وزارت اطلاعات علوی و سيد، پرونده وی به شعبه 26 دادگاه انقلاب ارجاع داده شد و توسط فردی بنام پير عباسی در معرض اين سئوال قرار گرفت که آيا اتهامات وارده را می پذيرد و يا نه؟ مهندس ربيعی اتهامات را رد کرد و اعلام کرد اين يک تماس خانوادگی بوده و شرم آور است که مکالمات خصوصی و خانوادگی مورد شنود قرار می گيرد و به عنوان اتهام عليه من بکار برده می شود. به اعتقاد خانم ربيعی و وکيل او اين دادگاه نمايشی بود و محکوميت او از پيش تعيين شده بود.
فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران،تجديد فشارهای روحی عليه زندانيان سياسی و خانواده های آنها را محکوم می کند و از کميسر عالی حقوق بشر،گزارشگران ويژه زنان و دستگيريهای خود سرانه سازمان ملل متحد می خواهد که برای آزادی فوری وبی قيد وشرط زندانيان سياسی اقدام عملی نمايد.
فعالين حقوق بشر ودمکراسی در ايران
10 بهمن 1388 برابر با 01 مارس 2010

گزارش فوق به سازمانهای زير ارسال گرديد:
کميساريای عالی حقوق بشر
کمسيون حقوق بشر اتحاديه اروپا
سازمان عفو بين الملل
سازمان ديدبان حقوق بشر

http://hrdai.blogspot.com
http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s