فتوای خامنه ای عليه جشن بزرگ بهار ايران يا« فتوا»ی ايرانيان عليه نظام ولايی

مخالفت خامنه ای با رسمی که نفس گرم زندگی و پيوند انسان ها با يکديگر و با طبيعت را جشن ميگيرد، ريشه در ماهيت و سنت رژيم ولايی دارد که از گورستان تاريخ و سنت های مرده و منسوخ شده برآمده و ادامه موجوديت خود را در تجليل از مصيبت و مرگ و عزاداری جستجو ميکند. اما خامنه ای امسال دليل مضاعفی برای نفرت از چهار شنبه سوری و جشن بهار دارد: حالا نه فقط طبيعت پايان زمستان و شروع بهار را نويد ميدهد، بلکه خيزش مردم بعد از انتخابات نيز بهار آزادی و پايان زمستان طولاني، دردناک و سرشار از اشک و خونی را نويد ميدهد که رژيم اسلامی بر کشور تحميل کرد. مردم نيز دليل مضاعفی برای برگزاری جشن چهارشنبه سوری دارند.

فتوای خامنه ای عليه جشن بزرگ بهار ايران يا« فتوا»ی ايرانيان عليه نظام ولايی
آتشی را که با خيزش اخير در دل مردم روشن شده با سرنيزه نميتوان خاموش کرد و اين آتش است که…

روشنگری.خامنه ای در پاسخ اين سوال که «نظر جنابعالى درباره چهارشنبه سورى چيست؟ » عليه چهارشنبه سوری فتوا داد و گفت: «علاوه بر آنکه هيچ مبناى شرعى ندارد، مستلزم ضرر و فساد زيادى است که مناسب است از آنها اجتناب شود.»

چهارشنبه سوری جشن بهار است و در بسياری از کشورها با اندکی تقدم و تاخير، جشن بهار گاه با مشخصاتی بسيار شبيه مراسم کشور ما برگزار ميشود. اين بدان معناست که نوع بشر از ديرباز حيات دوباره طبيعت بعد از زمستان و آغاز بهار را جشن ميگرفت، گرماو روشنايی آتش و آفتاب را گرامی ميداشت، با کاشتن و خوردن دانه های نباتی سلامت خود و منبع طبيعی آن را پاس ميداشت، با خنده، بازی و شوخی فرهنگ شادمانی را رشد ميداد.
مخالفت خامنه ای با رسمی که نفس گرم زندگی و پيوند انسان ها با يکديگر و با طبيعت را جشن ميگيرد، ريشه در ماهيت و سنت رژيم ولايی دارد که از گورستان تاريخ و سنت های مرده و منسوخ شده برآمده و ادامه موجوديت خود را در تجليل از مصيبت و مرگ و عزاداری جستجو ميکند.

اما خامنه ای امسال دليل مضاعفی برای نفرت از چهار شنبه سوری و جشن بهار دارد: حالا نه فقط طبيعت پايان زمستان و شروع بهار را نويد ميدهد، بلکه خيزش مردم بعد از انتخابات نيز بهار آزادی و پايان زمستان طولاني، دردناک و سرشار از اشک و خونی را نويد ميدهد که رژيم اسلامی بر کشور تحميل کرد. مردم نيز دليل مضاعفی برای برگزاری جشن چهارشنبه سوری دارند.

خامنه ای قبلا دچار اين خبط بزرگ شد که با حمايت خود از نامزدهای معينی در انتخابات مردم را راهنمايی کرد چگونه به اين نظام گورستانی نه بگويند. بعد از خيزش بزرگ اخير مردم عليه رژيم، اين امر به کارکرد روزمره مقام ولايت تبديل شده است و او مداوما بادفاع از احمدی نژاد، باتاييد انتخابات، با تجليل از نيروهای سرکوبگر، با حمله به دمکراسي، باحمله به علوم اجتماعي، باحمله به دانشجويان، باحمله به جنبش مردم که آن را فتنه ميخواند و… راه مردم را برای مخالفت با خود و نه گفتن به رژيم تسهيل کرده است.

حالا هم او با فتوا عليه چهارشنبه سوری بارديگر همان خبط را مرتکب شده و به همه جهان خاطر نشان ميکند:
علاقه و مهر ايرانيان به چهارشنبه سوری امسال علاوه بر مضامين فرهنگی قبلي، به معنای نفرت مردم از رژيم ولايی هم هست. پس امسال هرجا که آتشی روشن ميکنيم، هرجا که چهارشنبه سوری را گرامی ميداريم، وقتی آجيل مشکل گشا ميخريم و ميخوريم، وقتی می خوانيم زردی من از تو سرخی تو از من، اگر به قاشق زنی برويم، هرجا که قدمی و قلمی در راه حفظ اين سنت زيبای بهار بر ميداريم، در عين حال علاقه خود را به نابودی نظام ولايی اسلامی حاکم بر ايران اعلام ميکنيم. از اين روست که نيروهای انتظامی و نظامی و لباس شخصی رژيم بسيج شده اند تا از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری جلوگيری کنند، زيرا از تمايل مردم به نه گفتن به خامنه ای و نظام او آگاهند و ميدانند جلوگيری از خواست مردم برای به نمايش گذاشتن اين تمايل نياز به سرنيزه دارد.

اما آتشی را که با خيزش اخير در دل مردم روشن شده با سرنيزه نميتوان خاموش کرد و اين آتش است که مرگ نظام ولايی و آغاز بهار آزادی را وعده ميدهد. چهارشنبه سوري، عيد امسال، بهارامسال، تابستان در پيش و حتی پاييز و زمستانی که می آيد و همه آينده اين آتش را گرم نگاه خواهيم داشت تا بالاخره نظام استبداد حاکم را سرنگون کرده و بهار آزادی را جشن بگيريم.

فتوای خامنه ای و چند مرجع مرتجع ديگر را در لينک زير از وبسايت فرارو ببينيد:
http://www.fararu.com/vdchqknk.23nxvdftt2.html

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s