اخبار آغاز خیزش آتشین مردم برای در هم شکستن فتوای خامنه ای

سایت خبری راه کارگر : اخبار و اطلاعات از شهر تهران و شهرستانها تا همین جا نشان می دهد که مردم قهرمان ایران با وجود همه تدابیر امنیتی و برقراری حکومت نظامی اعلام نشده از سوی رژیم به برگزاری مراسم سنتی خود ، یعنی چهار شنبه سوری ، که همواره خاری در چشم رژیم بوده است ، پرداخته و باید ها و نبایدهای رژیم را زیر پاهای خود له کرده اند . این در حالی است که خامنه ای با اعلام فتوائی در زمینه برگزاری و یا عدم برگزاری این مراسم به عدم برگزاری چنین مراسمی امر کرده بود . مردم دلیر ایران اما با برپائی هر چه با شکوهتراین مراسم  ، به نسبت  سالهای اخیر، نشان دادند که  چنین فتوائی که توهین به شعور خود می دانند را برنتابیده و تا به همین اکنون این فتوا را در هم شکسته و خود را برای خیز دیگری آماده می کنند . مردم و بویژه جوانان نشان دادند که با تاکتیک های جنگ و گریز خیابانی نیروهای رژیم  را می توان دچار فرسودگی کرد و به محاصره درآورد .

اخبار لحظه به لحظه خیزش آتشین مردم در روز چهار شنبه سوری را از طریق ورودی زیر دنبال نمائید

……………………………………………………………………….

ویدئو کلیپ:چهارشنبه سوري رشت: با شعار خامنه اي قاتله , ولايتش باطله(19 )

ویدئو کلیپ:چهارشنبه سوري تبريز(18)

ویدئو کلیپ:ایران چهارشنبه سوری شیراز(17)

ویدئو کلیپ:ایران چهارشنبه سوری شیراز(16)

ویدئو کلیپ:ایران چهارشنبه سوری
شیراز(15)

ویدئو کلیپ:چهارشنبه سوري- تهران- خيابان ولي عصر-25 اسفند(14)

ویدئو کلیپ:چهارشنبه سوري , تهران (13)
ویدئو کلیپ:ميدان توحيد ,زدن ترقه درخيابان(12)

ویدئو کلیپ:ایران تهران تظاهرات در چهار شنبه سوری(11)

ویدئو کلیپ:چهارشنبه سوری در اکباتان(10)

ویدئو کلیپ:مرگ بر دیکتاتور و یار دبستانی (9 )

ویدئو کلیپ:مراسم چهارشنبه سوری درشاهین شهر- شعار مرگ بردیکتاتور (8)

ویدئو کلیپ:چهار شنبه سوری اردبیل(7)

ویدئو کلیپ:پرتاب نارنجک جوادیه-چهارشنبه
سوری (6)

ویدئو کلیپ:شعار مرگ بر دیکتاتور و درگیری شدید با یگان ضد شورش – خیابان تختی بروجرد(5)

ویدئو کلیپ:حملهٔ گارد ویژه ,تهران خیابان اجودانیه(4)

ویدئو کلیپ: چهارشنبه سوری (3)

ویدئو کلیپ: چهارشنبه سوری (2)

ویدئو کلیپ: چهارشنبه سوری (1)

سایت خبری راه کارگر: در تماس تلفنی با چند شاهد دیگر: یک شاهد در شهر لنگرود و شاهد ی دیگر در شهر رودسر می گویند که عوامل و ماموران رژیم در مراکز اصلی شهر حضور ملموسی دارند و به هرگونه جهت گیری سیاسی و ترقه ترکاندن توسط مردم به شدت واکنش نشان می دهند و شاهدی در تهران وقتی از او پرسیده شد مراسم آتش بازی امسال در چه حدی است، پاسخ داد «این چیزی من می بینم آتش بازی نیست و مردم در واکنش به گفته های رهبر رژیم به جای ترقه بمب های دست ساز می تر کانند و انگار تهران دارد به هوا میرود

*ستاد فرماندهی آتش نشانی: شمار حوادث در تهران تا ساعت 21 و پانزده دقیقه به 164 مورد رسید
ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد: شمار حوادث ناشی از برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در نقاط مختلف کلانشهر تهران تا ساعت 21 و پانزده دقیقه امشب 164 مورد گزارش شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، آخرین آمار حوادث چهارشنبه آخر سال تهران تا ساعت 21 و پانزده دقیقه امشب به 164 مورد رسید.ستاد فرماندهی سازمان آتش نشان اعلام کرد: از این تعداد یک مورد انفجار مواد محترقه، 45 مورد آتش‌سوزی در فضای سبز، 25 مورد آتش‌سوزی سطل زباله، 31 مورد آتش‌سوزی ضایعات، 41 مورد آتش‌سوزی در حیاط منازل مسکونی، هشت مورد نزدیک فروشگاه و 13 مورد وسیله نقلیه به ستاد فرماندهی گزارش شده است.

*دومین ویدئو کلیپ از خیزش آتشین مردم در شب چهار شنبه سوری

چهارشنبه سوری تهرانپارس

*مجيديه تهران به آتش كشيده شدن يك ماشين نيروهاي انتظامي

*درمجيديه بين نيروهاي سركوبگرو مردم درگيري بوده است . مردم يكي ازماشين هاي نيروهاي پليس را به آتش كشيده اند .  پليس به سمت مردم گاز اشك آور پرتاب كرده است
*گزارشي از برگزاري مراسم چهارشنبه سوري در سنندج

در سنندج مردم و جوانان چهارشنبه سوري رابرگزار كرده و ترقه مي اندازند خيابان 17 شهريور , فيض آباد وگلنازپيچ ماموران سركوبگر نيروي انتظامي از ترس و هراس از مردم بسته اند , در 6 بهمن شلوغ شده است كه نظام به سرعت ماموران خود را وارد كرده است ,درشريف آباد درگيري وشلوغي بيشتر از ساير نقاط بود وسمت حاجي آباد يك پيكان را آتش زدند.

*انفجار در منزل حسین کروبی به گزارش اختصاصی حقیقت نیوز؛ دقایقی پیش بر اثر وجود مواد محترقه و آتش زادر پارکینگ منزل حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی انفجار مهییی در منزل وی رخ داد.بر اساس تحقیقات خبرنگار حقیقت نیوز؛ گفته می شود در پارکینگ منزل حسین کروبی بیش از 100 کیلوگرم مواد آتش زا و محترقه جاسازی شده بود که بر اثر اص…طکاک ایجاد شده توسط افرادی که در منزل حسین کروبی حضور داشتند این مواد منفجر می شود.تاکنون اطلاعاتی مبنی بر تلفات و یاآسیب دیدگان این حادثه مخابره نشده است.گفته می شود که دو فرزند حسین کروبی در محل این انفجار حضور داشته اند.ماموران آتش نشانی در حال حاضردر محل حادثه حضور دارند.
خبرنگار آژانس ايران خبر- تهران – ساعت 19.00 در خيابان رودكي جنگ و گريز بين مردم و نيروهاي سركوبگر ادامه دارد شعار مرگ بر ديكتاتور و الله اكبر مردم شنيده مي شود و نيروي انتظامي با مردم درگير شده اند. مردم در كوچه پس كوچه ها نيروهاي سركوبگر را دنبال مي كنند در حال حاضر در تمامي خيابان ها كافي نت ها تعطيل است وطي بخشنامه اي كافي نت ها نيز حق باز كردن ندارند .

*مراسم چهارشنبه سوری در کرج به درگیری و زدو خورد بین جوانان و نیروهای سرکوبگر تبدیل شد
بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،علیرغم حضور گسترده نیروهای سرکوبگر در شهر کرج ولی جوانها از لحظاتی پیش مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کردند.این مراسم با ترقه و فشفشه همراه است.
غروب سه شنبه 25 اسفند از حوالی ساعت 20:00 مردم و جوانان کرج در نقاط مختلف شهر به خیابانها سازیر شده اند بطوری که خیابانها مملو از جمعیت است. صدهای شدید انفجار ترقه هم جا را فرا گرفته است. جوانان به سوی نیروهای سرکوبگر ترقه ها پرتاب می کنند و در حال حاضر در منطقه عظیمیه کرج در گیری شدید بین جوانان و نیروهای سرکوبگر در جریان است و در چند مورد نیروهای سرکوبگر مجبور به فرار شدند و یک جنگ وگریز بین جوانان نیروی انتظامی ادامه دارد.
نیروهای سرکوبگر از بعد از ظهر در میادین  شهر مستقر شدند و در مواردی با موتورهای خود اقدام به مانور برای ایجاد رعب و وحشت می کنند. اما تعداد جمعیت به حدی زیاد است که هر گونه قدرت عمل را از نیروهای سرکوبگر  گرفته شده است.

*Amir Azadi‎* تلاش بیفایده خامنه ای برای خاموش کردن آتش، شعله ها را شدیدتر میکند * تهران – خيابان
كارون به ميزان زيادي صداي ترقه و بازي با فشفه مي ايد * تهران وليعصرصداي ترقه ها نيز از پشت تلفن به گوش ميرسيد جمعيت زياد است و شروع به ترقه زدن كرده اند ولي با تاريكي بيشتر ميشود * تهران – 25 اسفند – ساعت 1730- جوانان خاني آباد ، جشن …آتشين خود را با انفجار بمبهاي رعد آساي خود شروع كردند. * از خيابان مصدق و ميدان ولي عصر تا سينما آفريقا ، لحظه اي صدا انفجار قطع نميشود و مصدق مملو از مامور است . * در شهرك غرب و بهبود وآذربايجان نيز مردم با انفجار ترقه ها جشن آتش را شروع كرده اند . * خبرنگار سی.ان.ان در تویتر: پلیس فروش بنزین به صورت گالنی را ممنوع کرده است. پمپهای بنزین امشب فقط مجاز به فروش بنزین به اتومبیلها هستند. * تهران – خيابانهاي ستارخان , ميدان انقلاب , ميدان امام حسين شلوغ ميباشد

*ایران پرس نیوز : چهارشنبه سوری؛ خبری از شهرستان بوکان
سلام.خبر فوري در مراسم چهارشنبه سوري در بوکان يک جوان به نام انور قلا توسط مزدوران رژيم کشته شد.اوضاع شهر هم اکنون نا ارام است . طبق گفته هاي مردم خشمگين احتمال مي رود فردا مردم ان شهر به تظاهرات اعتراضي بپردازند.

درجوانرود كرمانشاه انتظامي اعلام كرده است كه ما نميتوانيم در300دستگاه آتش رامهار كنيم ابعاد آن بسيار زياد است ما نياز به كمك داريم
خبرنگار آژانس ايران خبر- سرپل ذهاب – 25 اسفند: -ساعت1825درسرپل ذهاب درمقابل مسجد جامع خيلي جمعيت زيادي از مردم تجمع كرده اند , مردم آتش روشن كرده اند وآتش درحال گسترش است ..

*سایت خبری راه کارگر: سرپل ذهاب تجمع درمقابل مسجد جامع و گسترش آتش خشم مردم
*خبرنگار آژانس ايران خبر- تهران – 25 اسفند: ساعت18.30 جشن بزرگ چهارشنبه سوري در منطقه ي سيد خندان با حرارت تمام آغاز شد.از ساعت 18.00 عصر صداي ترقه ها وآتش بازي جوانان ومردان زنان پايتخت در منطقه ي سيد خندان آغاز شد.هم اکنون و در لحظه ي مخابره ي خبر صداي نارنجک ها از همه جاي منطقه سيد خندان به گوش مي رسد ونيروهاي امنيتي حاضر در منطقه قدرت هيچ عکس العملي ندارندصداي انفجارهاي کوچک وبزرگ از ساعت 6 به بعد هر لحظه در حال افزايش است ودر حال فراگيري است.مردم با حضور در خيابان ها وکوچه پس کوچه هاي اين منطقه جشن بزرگ چهارشنبه سوري را ادامه ميدهند.

اولین ویدئو کلیپ های امروز خامنه‌ای قاتله…ولایتش باطله

*تلويزيون العربيه :درگيرى ميان نيروى انتظامى و معترضان در ميدان انقلاب تهران متمركزشده  تظاهرات و درگيرى در شهرهاى مختلف ايران بمناسبت چهارشنبهسورى جريان دارد.

*در تماس تلفنی با چند تن از شاهدان عینی چهارشنبه سوری در تهران:

سایت خبری راه کارگر:یکی از شاهدان می گوید:»مراسم اصلی در تهران از حوالی ساعت سه بعد از شروع شده الان شدیدا گسترش یافته و تا ساعاتی دیگر اوج خواهد گرفت» و شاهدی دیگر» در عمر خودم  چهارشنبه سوری هرگز تا به حال چنین وسیع ندیدم» وچند تن از شاهدان از صدای شدید ترقه و فشنگ در سراسر پایتخت می گویند وشاهدی دیگر تهران را به منطقه جنگی توصیف کرده که نیروهای رژیم در نقاط اصلی شهر متمزکز شدند و مردم نیز در سراسر تهران  این مراسم را با توان هر چه بیشتری برگزار می کنند و شاهد دیگری اضافه می کند» «به نظر می رسد شب چهار شنبه سوری اشب با همه سال ها فرق خواهد داشت

*اخبار(4)

ممنوعیت تردد موتور سواران در خیابان انقلاب

خبرگزاری دولتی برنا : سرهنگ مجید پریزاد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان عدم اجرای محدودیت ترافیکی در پایتخت همزمان با چهارشنبه آخر سال گفت: پلیس با استقرار در میادین و شریان های اصلی رفت و آمد خودرو ها را تسهیل می کند. تا کنون تصمیمی مبنی بر اجرای محدودیت ترافیکی در تهران از سوی مسولان گرفته نشده است و با توجه به شرایط موجود امیدواریم چهارشنبه سوری آرامی را پشت سر گذاریم.
وی در ادامه در خصوص محدودیت تردد برای موتور سواران گفت: این محدودیت فقط در خیابان انقلاب اجرا می شود و موتور سواران می توانند در دیگر نقاط پایتخت تردد کنند. تا کنون گزارشی مبنی بر انسداد خیابان ها به دلیل حرکت های هنجارشکن گزارش نشده است و ترافیک در تمامی خیابن ها روان است.

پلیس از تجمع در خیابان‌های اصلی جلوگیری خواهد کرد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: پلیس با اصل مراسم چهارشنبه آخر سال مشکلی نداشته و مخالف شادی مردم نیست و تنها با افرادی که اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران کنند، برخورد خواهد کرد.

به گفته وی، مردم در کنار خانواده‌ و منازل خود باید به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری بپردازند و پلیس از تجمع در خیابان‌های اصلی جلوگیری خواهد کرد.

چهره شهرهای بزرگ کشور امنیتی شد

کلمه: در آستانه شب چهار شنبه سوری شهر چهره امنیتی به خود گرفته و نیروهای انتظامی و گارد ویژه در میادین و نقاط مختلف شهر حضور چشمگیر دارند.

به گزارش خبرنگار کلمه  در ادامه اقدامات امنیتی و انتظامی که از ابتدای هفته در سطح شهر تهران صورت گرفته بود در آخرین شب چهارشنبه سال تهران تجربه متفاوتی را از سنت چهارشنبه سوری در سالی که همه رویداد ها و مناسبت ها باز تعریف شد،تجربه می کند.

از شهرهای بزرگ همچون اصفهان،شیراز ،مشهد و … نیز گزارش شده وضعیت امنیتی و انتظامی پر رنگی حاکم است.

در تهران همانطور که حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرده بود عوامل پلیس از ساعات اولیه بعدازظهر در مکان‌های پیش‌بینی شده حضور یافتند.

پلیس همچنین از ممنوع بودن تردد موتور سیکلت در سطح شهر تهران از ساعت دو بعد از ظهر خبر داده بود.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز ضمن اعلام خبر استقرار نیروهای پلیس از صبح امروز برای برقراری امنیت و نظم مراسم چهارشنبه سوری تاکید کرد که مردم جلوی درب منازل خود این مراسم را برگزار کنند.

او همچنین گفته است پلیس از تجمع در خیابان‌های اصلی جلوگیری خواهد کرد.

در راستای این اقدامات امنیتی بسیاری ازوزارتخانه ها، شرکت ها، موسسات، کارخانجات و…از ظهر امروز تعطیل شدند.در همین رابطه شنیده شد سایپا از ظهر امروز تعطیل شده است.مراکز خرید بزرگ و اکثر فروشگاه های اطراف میدان هفت تیر و پونک تعطیل شدند.

اما حضور پر رنگ لباس شخصی ها در سطح شهر کاملا مشهود بود.این حضور به ایستگاه های مترو هم گسترش یافته به نحوی که در هر ایستگاه مترو نیروهایی برای کنترل رفت و آمد مسافرها و فضا حضور داشتند.

با نزدیک شدن به شب تعداد نیروهای گارد ویژه و نیروی انتظامی در حال افزایش است.

*اخبار (3):

چهارشنبه سوري<!–more–>اهواز  jonbeshe-ma.blogspot : در حالی که در کیانپارس و زیتون کارمندی در اهواز  بشدت امنیتی است اما مراسم چهارشنبه سوری آغاز شده و صدای ترقه ها بلند شده  است. در زیتون کارمندی دود غلیظی در یکی از خیابانها بلند شده است. همچنین  بدلیل اینک نیروهای نظامی و امنیتی تدابیری در منطقه گلستان و بارستان  اهواز نیندیشده اند نوجوانان و جوانان اهوازی از مناطق مختلف شهر در حال  مراجعه به خیابان اصلی گلستان که به بیمارستان گلستان منتهی می شود هستند.  بسیاری از نوجوانان و جوانان اهوازی از کمپلو، امانیه،کیانپارس و کوروش در  حال مراجعه به گلستان و تجمع و آتش بازی در آنجا هستند.همچنین عده ای از  جوانان شهرک نفت و نیوساید هم در حال مراجعه به کیانپارس، زیتون کارمندی و  گلستان هستند

مردمک : اتصال به اینترنت در برخی از نقاط تهران با اختلال روبروست.  گزارش‌های دریافتی ما از نقاط مختلف شهر تهران حاکی از کاهش قابل توجه سرعت  اینترنت و قطع سرویس‌هایی نظیر وی.پی.ان است.

خبرگزارى فرانسه : شاهدان گفتند مردم هم اينك شروع به برگزارى جشن  چهارشنبه سورى كرده اند و با انفجار ترقه ها اين مراسم را كه در آخرين شب  چهارشنبه تقويم ايرانى برگزار  میشود گرامى دارند.
آنها گفتند پليس به ميدان هفت تير، سعادت آباد و ولنجك كه مكانهاى معمول  اعتراضات مى باشند اعزام شده است.
خبرگزارى فرانسه به فتواى خامنه اى براى ممانعت از برگزارى چهارشنبه سورى  اشاره كرد.

تهران-جوانان خاني آباد جشن خود را با انفجار بمبهاي خود شروع كردند  تهران پارس خيابان بهار و چهار راه رشيد دود خيابان رو برداشته.

اخبار(2)

ساعت  17:55 – یک شاهد عینی دیگر در گفت‌وگو با مردمک گفت: «نیروهای پلیس مسیرهای  ورودی به شهرک غرب و سعادت آباد را بشدت کنترل می کنند.‬»

daliranbibak.blogspo : تهران – 25 اسفند – ساعت 14 – به گزارش هموطني  از نارمك از ساعت 2 به جواهرفروشي ها و از ساعت 3 به بقيه مغازه ها دستور  دادند كه مغازه هايشان را ببندند .به گزارش اين هموطن رژيم از شهرستانها  نيز نيرو آورده است و در اين منطقه با فاصله هاي نزديك نيرو چيده است .  آكثر اين مزدوران از وحشت شناسايي شدن توسط مردم وجوانان، صورتشان را  پوشانده اند .

ساعت 15:30در شيراز مردم آتش بازي چهارشنبه سوري را شروع كرده اند.يک  صداي مهيب درخيابان چمران به گوش رسيد و دود تمام محله راگرفت.

تهران – 25 اسفند – ساعت 1630- در پارك وي يك نارنجك قوي كه دود زياد آن  منطقه را پوشانده منفجر شد.

تهران – ساعت 1630 در ميدان رضايي ها نيروي هاي انتظامي و بسيجي حضور  دارند.

*اخبار1 : دقایقی پیش میدان انقلاب نظامی شد…وحشت در چهره نیروهای سرکوبگر موج می زند

——————
تلويزيون رژيم دريك عقب نشيني امروز چندين بار اعلام كرده مردم ميتوانند جلوي درب خانه شان آتش روشن کنند.
————————
پرواز هليكوپتر از ترس خيزش بزرگ چهارشنبه سوري dolatemelli.blogspot : حدود ساعت 15:30 میدان انقلاب چهره نظامی به خود گرفت.استقرار نیروهای سرکوبگر در دو ضلع جنوب غربی و شمال غربی میدان نگاه بسیاری ازعابران را متوجه خود می کرد.این نیروها که اغلب موتورو سوار بوده و حدود یکصد تن می شوند در دو گروه در اطراف میدان مستقر شده ند .از نکات قابل توجه این بود که تمامی این نیروها نیروهای سپاه و بسیج می باشند و نیروی انتظامی در بین آنان نیست .در حالی که چند ساعتی به آغاز مراسم سبز و با شکوه چهارنشبه سوری مانده وحشت از دیدگان سرکوبگران می بارد …زنده باد جنبش قدرتمند سبز ملت ایران .

daliranbibak.blogspot : تهران – 25 اسفند – ساعت 1600- دو هليكوپتر با ارتفاع خيلي پايين بنحوي كه صداي پرواز آن ها گوش مردم را آزار ميدهد ، مرتبا بر فراز مناطق مصدق و چهارراه مصدق ، يوسف آباد و ونك ميچرخند و با يك نمايش توخالي قصد ايجاد رعب در مردم را دارند .

در همياري مردمي چهارشنبه سوري عليه ولي فقيه و آمادگي براي برگزاري چهارشنبه سوري، در اين مناطق درب منازل توسط مردم بازگذاشته شده است.

اين گزارش ميافزايد همزمان در وسط ميدان آزادي حدود 500-600 نيروي رژيم مستقر شده اند .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: