کودتاچیان، خانواده اسیران را در آخرین لحظات سال نیز آسوده نگذاشتند

از ساعت پانزده نیروهای انتظامی و پلیس ضدشورش در جلوی زندان اوین مستقر شدند و مانع از برپایی سفره های هفت سین خانواده های زندانیان سیاسی گردیدند.سربازانی که بر حسب وظیفه با فرماندهانشان به آنجا امده¬ بودند، خود نمی دانستند برای چه آنجایند و وقتی که از مافوقشان می پرسیدند، می شنیدند که گویا خانواده¬ی زندانیان سیاسی قرار است سفره هفت سین¬شان را جلوی زندان پهن کنند و آنها دستور دارند که جلوگیری کنند. پلیس خانواده های زندانیان را متفرق کرده است. هم اکنون خانواده های زندانیان در چند متری زندان اوین به صورت پراکنده مشاهده می شوند.اسامی برخی از زندانیان سیاسی دربند که سال نو خود را در زندان تحویل خواهند کرد به شرح زیر است:

احمد زیدآبادی، مسعود باستانی، فیض ‌الله عرب‌سرخی،علیرضا بهشتی شیرازی،عرب ‌مازار،عیسی سحرخیز،داود سلیمانی،حسین نورانی نژاد،مهدی محمودیان،مجید دری،ضیاء نبوی عاطفه نبوی،شیوا نظرآهاری،بهاره هدایت،محمدصادق جوادی حصار،علی ملیحی،میلاد اسدی،کوهیار گودرزی،هنگامه شهیدی،امید منتظری،قربان بهزادیان نژاد،احسان محرابی، بدرالسادات مفیدی، محمد نوری‌زاد، اردشیر امیر ارجمند، میترا عالی،امیر اصلانی، مجید توکلی.

کودتاچیان، خانواده اسیران را در آخرین لحظات سال نیز آسوده نگذاشتند
کلمه : تجمع خانواده های زندانیان سبز در برابر اوین در حالیکه کمتر از یک ساعت به تحویل سال جدید باقی مانده بود با حمله گارد ویژه و لباس شخصی ها به خشونت و درگیری کشیده شد.

به گزارش کلمه امشب ساعتی قبل از تحویل سال نو بسیاری از خانواده های زندانیان سیاسی ازجمله خانواده های عرب سرخی،نورانی نژاد،محمد نوری زاد،بهاره هدایت،شیوا نظر آهاری،و حتی خانواده های آزاد شدگان اخیر همچون خانواده دکتر میردامای و …که جمعی چند صد نفره بودند سفره های هفت سین خود را به پشت دیوارهای اوین بردند تا در کنار عزیزان در بند خود سال نو را تحویل کنند.اما حضور سبز این خانواده ها تحت تاثیر حضور گسترده گارد ویژه ،نیروهای انتظامی،لباس شخصی قرار گرفت.

این نیروها که از ساعت ها قبل اطراف اوین را به محاصره در آورده بودند اجاز تجمع و حضور خانواده ها را نداده و با تهدید و ارعاب سعی در پراکنده کردن خانواده ها داشتند.

در این میان لباس شخصی ها و گارد ویژه با حمله به ماشین ها و تهدید پلاک برخی خودروها را کنده و سرنشینان را تهدید کردند.

موتور سواران لباس شخصی نیز اقدام به تعقیب خودروهایی که به منظور تجمع برای برگزاری سال نو در پشت زندان اوین امده بودند،می نمودند.در این میان با ضربات باتوم شیشه برخی از ماشین ها شکسته شد.

سفره های هفت سین در دست خانواده ها باقی مانده و ماموران اجازه دلخوشی حضور در کنار عزیزانشان در پشت دیوارهای اوین را هم به این خانواده ها ندادند.

در چنین شرایطی خانواده های زندانیان سیاسی همگی به منزل فیض الله عرب سرخی عضو ارشد سازمان مجاهدین که با گذشت بیش از ۹ ماه همچنان در بند به سر می رود رفتند و سفره هفت سین خود را با یاد عزیزانشان در منزل عرب سرخی بر پا کردند.

همچین پویا خبرگزارش داده از ظهر امروز جمعی از سینماگران از جمله بهمن فرمان آرا، تهمینه میلانی، مجتبی میرطهماسب، شادمهر راستین و…همراه خانواده های خود در برابر زندان اوین اجتماع کرده و خواستار آزادی جعفر پناهی شدند.تلاش سینماگران جهت گفتگو با مسئولین زندان اوین بی نتیجه ماند.

از ساعت پانزده نیروهای انتظامی و پلیس ضدشورش در جلوی زندان اوین مستقر شدند و مانع از برپایی سفره های هفت سین خانواده های زندانیان سیاسی گردیدند.

سربازانی که بر حسب وظیفه با فرماندهانشان به آنجا امده¬ بودند، خود نمی دانستند برای چه آنجایند و وقتی که از مافوقشان می پرسیدند، می شنیدند که گویا خانواده¬ی زندانیان سیاسی قرار است سفره هفت سین¬شان را جلوی زندان پهن کنند و آنها دستور دارند که جلوگیری کنند. پلیس خانواده های زندانیان را متفرق کرده است. هم اکنون خانواده های زندانیان در چند متری زندان اوین به صورت پراکنده مشاهده می شوند.

اسامی برخی از زندانیان سیاسی دربند که سال نو خود را در زندان تحویل خواهند کرد به شرح زیر است:

احمد زیدآبادی، مسعود باستانی، فیض ‌الله عرب‌سرخی،علیرضا بهشتی شیرازی،عرب ‌مازار،عیسی سحرخیز،داود سلیمانی،حسین نورانی نژاد،مهدی محمودیان،مجید دری،ضیاء نبوی عاطفه نبوی،شیوا نظرآهاری،بهاره هدایت،محمدصادق جوادی حصار،علی ملیحی،میلاد اسدی،کوهیار گودرزی،هنگامه شهیدی،امید منتظری،قربان بهزادیان نژاد،احسان محرابی، بدرالسادات مفیدی، محمد نوری‌زاد، اردشیر امیر ارجمند، میترا عالی،امیر اصلانی، مجید توکلی.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s