اعتصاب غذای عضو زندانی شده سازمان معلمان

محمد داوری عضو سازمان معلمان ايران و سردبير سايت سحام‌نيوز که روز ۱۷ شهريورماه در دفتر مهدی کروبی بازداشت شده است، در اعتراض به انتقال به سلول انفرادی بيش از يک هفته اعتصاب غذا نموده است.

اعتصاب غذابی عضو زندانی شده سازمان معلمان

ادوار نيوز:محمد داوری عضو سازمان معلمان ايران و سردبير سايت سحام‌نيوز که روز ۱۷ شهريورماه در دفتر مهدی کروبی بازداشت شده است، در اعتراض به انتقال به سلول انفرادی بيش از يک هفته اعتصاب غذا نموده است.

به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی بنا به اين گزارش در روزهای گذشته و در پی حضور معاون وزير اطلاعات جهت بازديد در بند ايشان ، محمد داوری به همراه مهدی کريميان نسبت وضعيت زندان اعتراض ميکنند و تنها ۱۰ دقيقه پس از رفتن اين مقام امنيتی از زندان اوين ، داوری و کريميان به خاطر اعتراض به وضعيت نامساعد زندان اوين به سلول انفرادی منتقل می شوند.

در اعتراض به اين اقدام مسئولان زندان اوين ، آقای داوری بيش از يک هفته اعتصاب غذا نموده است که با بی توجهی مسئولان زندان روبرو شده است. ايشان پس از يک هفته به طور موقت اعتصاب غذای خود را شکسته است.

بنا به اين گزارش هر گونه حقوق قانونی يک زندانی از قبيل حق استفاده از کتاب ، تلويزيون ، روزنامه و حتی رفتن به هواخوری روزانه از آقايان داوری . کريميان سلب شده است. تنها در هفته يک روز هواخوری به آن ها داده می شود. ضمن آن که با اصرار فراوان آن دو فقط روزنامه کيهان در اختيار آن ها قرار گرفته است.

گفتنی است در هفته‌های اخير مسئولان زندان اوين، اين عضو دربند سازمان معلمان ايران را از تماس تلفنی محروم و او را به سلول ۲ نفره منتقل نموده‌اند. فشار بر اين فعال مدنی در حالی صورت مي‌پذيرد که بيش از سه ماه از برگزاری دادگاه وی مي‌گذرد و مراجعه وکلای او مينا جعفری و ژينوس شريف به دادگاه انقلاب بي‌نتيجه بوده است.

شايان ذکر است محمد داوري، معلم يکی از مدارس منطقه ۱۱ تهران بوده و از زمان بازداشت قادر به حضور در کلاس درس نبوده است که اين امر وی را دچار مشکلات کاری نموده و حتی ممکن است باعث اخراج به علت غيبت طولانی مدت شود. از جمله اتهامات اين روزنامه‌نگار فعاليت تبليغی عليه نظام، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنيت کشور و اخلال در نظم عمومی عنوان شده است.

محمد داوری در روز ۱۷ شهريورماه در پی حمله نيروهای امنيتی به دفتر شخصی مهدی کروبی و دفتر حزب اعتماد ملی با حکم جلب صادره از سوی دادستانی تهران بازداشت شد. دادگاه اين فعال مدنی در روز اول آذرماه برگزار گرديد اما تاکنون رای دادگاه بدوی صادر نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s