رییس قوه قضائیه نامه خانواده نوید خانجانی را نپذیرفت/ تداوم فشار بر وی در سلول‌های انفرادی سپاه

مسئولان دفتر لاریجانی در پاسخ به خانواده این عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر اظهار داشتند بهاییان «هیچ‌گونه حق دادخواهی» ندارند.این درحالی است که این فعال مدنی در سلول‌های انفرادی متعلق به سپاه در زندان اوین و تحت فشار و بازجویی شدید قرار دارد. این امر موجب نگرانی خانواده و بستگان وی شده است.

رییس قوه قضائیه نامه خانواده نوید خانجانی را نپذیرفت/ تداوم فشار بر وی در سلول‌های انفرادی سپاه

کمیته گزارشگران حقوق بشر – با گذشت ۲۰ روز از بازداشت نوید خانجانی، پیگیری خانواده وی به مراجع قضایی و زندان اوین تاکنون بی‌نتیجه بوده و حتی مسئولان دفتر صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه نامه خانواده این فعال دانشجویی را نپذیرفتند.

مسئولان دفتر لاریجانی در پاسخ به خانواده این عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر اظهار داشتند بهاییان «هیچ‌گونه حق دادخواهی» ندارند.

این درحالی است که این فعال مدنی در سلول‌های انفرادی متعلق به سپاه در زندان اوین و تحت فشار و بازجویی شدید قرار دارد. این امر موجب نگرانی خانواده و بستگان وی شده است.

خانواده نوید خانجانی در آغاز سال نو خواستار «آزادی وی و تمامی انسان‌های بی‌گناهی که تنها برای احیای حقوق اولیه خویش و دیگر افراد تلاش کرده‌اند، هستند.»

نوید خانجانی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر و از اعضای موسس جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی است. وی به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از تحصیل در دانشگاه محروم شده و در سال‌های اخیر فعالیت‌های چشمگیری را در زمینه حق تحصیل انجام داده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s