دو میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت:بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده، دو میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد و طلاق نیز رشد ۱۳ درصدی داشته است و مسئله بیکاری نیز تشدید شده با این وجود خانواده‌ها و جوانان پیش از هر اقدامی برای داشتن فرزند به آموزش شیوه‌های همسرپروری، فرزند پروری و مهارت‌های زندگی نیاز دارند.

دو میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد

رهانا:عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت:بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده، دو میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد و طلاق نیز رشد ۱۳ درصدی داشته است و مسئله بیکاری نیز تشدید شده با این وجود خانواده‌ها و جوانان پیش از هر اقدامی برای داشتن فرزند به آموزش شیوه‌های همسرپروری، فرزند پروری و مهارت‌های زندگی نیاز دارند.

به گزارش آفتاب لیلا ارشد با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور پیرامون تشویق خانواده‌ها برای افزایش تعداد فرزندان در ایران ضمن مخالفت با افزایش زاد و ولد در کشور تاکید کرد: باید قبل از سیاست‌گذاری جهت افزایش تولد در کشور اعمال مدیریت و سیاست‌گذاری دقیق کرد.

او با اشاره به لزوم اندیشیدن تدابیر ویژه قبل از ترویج زاد و ولد افزود: افزایش تعداد کودک به برنامه‌ریزی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی مفصلی نیاز دارد این در حالی است که این سیاست با توجه به خط فقر فعلی و میزان درآمد خانواده‌ها به تداوم و افزایش فقر منجر می‌شود.
عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود در خانواده‌ها از فقر نشات می‌گیرد، عنوان کرد:‌ وقتی هنوز تدابیری برای کاهش فقر در کشور اندیشیده نشده و وضعیت کودکان و خانواده‌ها در استان‌های محروم رو به وخامت است، نباید صحبت از رد برنامه‌های تنظیم خانواده در کشور شود.

او با اشاره به آمار روزافزون خشونت در خانواده‌ها و قتل‌های خانوادگی خاطر نشان کرد: آیا بهتر نیست که قبل از ارائه ایده‌هایی پیرامون افزایش زاد و ولد در کشور به کودکان فقیر که نیاز مبرم مالی، فرهنگی، اجتماعی و … دارند، رسیدگی شود تا نسل فعلی با سلامت و رفاه رشد یابد؟

این فعال حوزه کودکان به آمار هر ساله صدای یارا اشاره کرد و گفت: بسیاری از پژوهش‌ها و آمارها در صدای یارا نشان می‌دهد که کودک‌آزاری به دلیل چند شغله بودن والدین، بیکاری و حتی فقر رو به افزایش بوده به همین دلیل طرح چنین ایده‌هایی برای افزایش زاد و ولد در کشور ایرادات اساسی دارد و افزایش تعداد زیاد کودکان راهکار مناسب و موفقی برای ایران نیست.
عضو هیات مدیره حمایت از حقوق کودکان با اشاره به طرح آتیه از ابتدای سال جاری که بر این اساس مبلغ یک میلیون تومان به حساب هر نوزاد ایرانی واریز می‌شود تاکید کرد: این طرح اگرچه به فرهنگ پس‌انداز در کشور کمک می‌کند اما هرگز خانواده‌هایی که مشکلات مالی ندارند برای افزایش زاد و ولد ترویج نمی‌شوند در حالی که این مسئله به ضرر خانواده‌های فقیر منجر می‌شود.

پایان پیام

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s