بازداشت مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر آيت الله منتظری

مجتبی لطفيدر تاريخ ١٧ مهر ماه گذشته، توسط ماموران امنيتی با حکم دادگاه ويژه روحانيت در منزلش، بازداشت شد. برخی از اتهامات وارده به اين وب‌نگار «چاپ تكثير انتشار و ارسال جزوات و شبنامه های دارای موارد توهين و افترا تحت عنوان افشاگری و همكاری با شبكه های ماهواره ای خارجی و ضدانقلاب» و «نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومی» اعلام شده بود که مورد تکذيب وی واقع گرديد. در تاريخ ٩ آذر ماه نيز، دادگاه ويژه روحانيت در پشت درهای بسته اين وب‌نگار را » به اتهام نشر افکار آيت الله منتظری و فعاليت تبليغی عليه نظام و نشر اخبار» به چهار سال زندان و پنج سال تبعيد از شهر قم محکوم کرد

بازداشت مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر آيت الله منتظری
جرس: مجتبی لطفي، روزنامه نگار و مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر مرحوم آيت الله العظمی منتظري، مجددا بازداشت و به زندان لنگرود قم منتقل شد.

بنا به گزارش منابع آگاه، مجتبی لطفی كه جانباز شيميايی می باشد، چند ماه قبل به دليل مشكلات تنفسی كه در بند عمومی ويژه روحانيت در زندان لنگرود قم برای وی به وجود آمده بود، به سيستم زندان باز منتقل شد که شامگاهِ هر روز می توانست تا صبح زودِ روز بعد، بيرونِ زندان باشد.

اين گزارش خاطرنشان ساخت هفته گذشته، پس از مراجعت وی به زندانِ ، مسئولين زندان از بازگشت او جلوگيری كرده و به وی ابلاغ گرديد كه ديگر زندان باز شامل وی نمی شود و در نتيجه به سلول های بند ويژه روحانيت منتقل شد.

گزارش های رسيده به جرس خاطرنشان می کند «آگاهان علت اين امر را ادامه حضور وی در دفتر آيت الله منتظری می دانند؛ چرا که پيش از اين اقدام جديد زندان قم، مسئولين دادگاه ويژه روحانيت قم ، به وی تذكر داده بودند كه حق حضور و ادامه فعاليت در دفتر معظم له را ندارد و در غير اين صورت از ادامه سيستم زندان باز وی جلوگيری به عمل می آيد.

مجتبی لطفيدر تاريخ ١٧ مهر ماه گذشته، توسط ماموران امنيتی با حکم دادگاه ويژه روحانيت در منزلش، بازداشت شد. برخی از اتهامات وارده به اين وب‌نگار «چاپ تكثير انتشار و ارسال جزوات و شبنامه های دارای موارد توهين و افترا تحت عنوان افشاگری و همكاری با شبكه های ماهواره ای خارجی و ضدانقلاب» و «نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومی» اعلام شده بود که مورد تکذيب وی واقع گرديد. در تاريخ ٩ آذر ماه نيز، دادگاه ويژه روحانيت در پشت درهای بسته اين وب‌نگار را » به اتهام نشر افکار آيت الله منتظری و فعاليت تبليغی عليه نظام و نشر اخبار» به چهار سال زندان و پنج سال تبعيد از شهر قم محکوم کرد.

لطفی در اواخر ارديبهشت ماه ١٣٨٣ نيز در شهر قم دستگير و زندانی شده بود. در ٢٤ مرداد ماه همان سال در دادگاه ويژه روحانيت شهر قم، بازهم پشت درهای بسته و بدون حضور وکيل مدافع محاکمه و به سه سال و ده ماه زندان محکوم شده بود. اما با پرداخت ٦٥٠ ميليون ريال وثيقه به دليل حدت بيماری آزاد شد.

گفتنيست وی از جانبازان شيميايی جنگ ايران و عراق می باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s