زهرا رهنورد در مصاحبه با روزنامه کورير دلاسرا:حاکميت امروز ايران ديکتاتوری است.

خودنويس: زهرا رهنورد در مصاحبه با روزنامه کورير دلاسرا گفت كه براى چوبه دار آماده است و حاکميت امروز ايران فقط اسمی از اسلام دارد و محتوای آن ديکتاتوری است. اين روزنامه ايتاليايی در باره رهنورد نوشته است: «زهرا رهنورد حلقه ارتباط ميان دو روح قيام است که از يک سال پيش ايران را به وحشت انداخته است.»

زهرا رهنورد در مصاحبه با روزنامه کورير دلاسرا:حاکميت امروز ايران ديکتاتوری است.
به گزارش کلمه، زهرا رهنورد در اين مصاحبه كه مادرخوانده انقلاب سبز معرفى شده گفته است: «حاکميت امروز ايران فقط اسمی از اسلام دارد و محتوای آن ديکتاتوری است.»

او در برابر اين پرسش كه آيا شما و همسرتان مي‌ترسيد گفت: «من و موسوی هرگز برای رسيدن به آرمان‌هايمان نترسيده‌ايم. آرمان‌های آزادي، دموکراسی و رفع تبعيض بين زن و مرد. خودم را برای چوبه دار آماده کرده‌ام.»

از رهنورد سوال شد كه آيا متاسف نيست تصميمات او و شوهرش باعث رنج عده‌اى شده و آيا با خانواده‌هاى زندانيان ارتباط دارد يا نه. وى گفت: «هر کاری که بتوانم برای کمک به زندانيان انجام مي‌دهم، من و موسوی به ملاقات خانواده زندانيان و شهدای جنبش مي‌رويم مخصوصآ وفتی که خانواده‌ها اجازه برگزاری مراسم عزاداری ندارند. وقتی اجازه رسمی برای برگزاری مراسم سالگرد کودتای انتخاباتی صادر نشد، از مردم خواستيم که به خيابان‌ها نروند. چون نمي‌خواستيم مردم آسيب ببينند من اصولآ سعی می کنم تصميمات شخصي‌ام فقط بخودم مربوط باشد و به اين طريق عواقبش هم به من مربوط شوند.»

او پايين نياوردن مجسمه مادر در ميدان محسنى تهران را يكى از موفقيت‌هاى جنبش سبز در ماه‌هاى اخير دانست و افزود: «در ميدان محسنی تهران يک مجسمه از من هست که مجسمه مادر نام داده شده است. حاميان دولت مدت‌ها به گردن مجسمه مادر ريسمانی بسته بودند که آن را پايين بکشند اما موفق نشدند. چون مردم اعلام کردند که اگر چنين شود اسم ميدان را ميدان زهرا رهنورد خواهند گذاشت، آنها فعلآ کوتاه آمده‌اند.»

رهنورد در اين مصاحبه خود را روشنفكر و هنرمند معرفى كردكه علاقه‌اى به شركت در كار سياسى ندارد. وى در برابر اين پرسش كه آيا ممنوع‌الخروج شده است يا نه گفت: «در زندگی به چهار گوشه دنيا سفر کرده‌ام برای چه بايداز کشورم بروم وقتی مردمم در رنج و سانسور زندگی مي‌کنند؟ در ضمن آزمايش نکرده‌ام بدانم پاسپورتم معتبر است يا نه. من در ايران بدنيا آمده‌ام و در ايران خواهم مرد.»

نوشته شده در اخبار. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s