.به وخامت گراييدن وضعت جسمی زهرا بهرامی از دستگير شدگان روز عاشورا در بند 209

بنابه گزارشات رسيده به»فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران، وضعيت و شرايط جسمی زندانی سياسی زهرا بهرامی شهروند ايرانی �هلندی تبار در بند مخوف 209 زندان اوين به وخامت گراييده است.


.به وخامت گراييدن وضعت جسمی زهرا بهرامی از دستگير شدگان روز عاشورا در بند 209

بنابه گزارشات رسيده به»فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران،

زندانی سياسی زهرا بهرامی از دستگير شدگان اعتراضات گسترده روز عاشورا است که از زمان دستگيری تاکنون در بندهای مختلف وزارت اطلاعات در بازداشت بسر می برد و در حال حاضر همراه با 2 زندانی سياسی ديگر در سلول 13 بند مخوف 209 زندان اوين در زندان است. عليرغم گذشت بيش از 6 ماه هنوز در بند مخوف 209 زندانی است و در حالت بلاتکليفی بسر می برد.
در طی هفته های اخير وضعيت جسمی او حاد شده است .چهرۀ او متورم و دچار جوشهای عفونی و زخمهای زيادی بر چهره اش عيان است . او هم همچنين از ناراحتی حاد ريه رنج می برد و در روزهای اخير به دليل عدم درمان وضعيت جسمی اش به وخامت گراييده است. خانم بهرامی همچنين دچار افسردگی شديدی است .
بازجويان وزارت اطلاعات به او اتهامات محاربه و همکاری با انجمن پادشاهی و سازمان مجاهدين خلق نسبت داده اند و قصد دارند بر اين مبنا او را محاکمه کنند. خانم بهرامی در زندان اوين با عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران ملاقات داشته است. جعفری دولت آبادی به او گفته است اول بايد دادگاهی شوی و بعد از محکوميت تو را آزاد خواهيم کرد.خانم بهرامی از داشتن وکيل محروم است
از طرفی ديگر از چند هفته پيش برای تحت فشار قرار دادن زندانيان سياسی در بند 209 زندان اوين به توصيه بازجويان وزارت اطلاعات عباس جعفری دولت آبادی دستور داده است که ملاقاتهای کابينی زندانيان سياسی با خانواده هايشان که بصورت هفتگی صورت می گرفت به هر دو هفته يکبار تقيليل يافته است.سلسله اقدامات سرکوبگرانه عباس چعفری دولت آبادی علاوه بر توجيه شکنجه های بازجويان وزارت اطلاعات، اقدام به محدود کردن ملاقاتهای کابيني،قطع ملاقاتهای حضوري،در موارد متعددی از پاسخگويی به خانواده های زندانيان سر باز می زند و همچنين باعث ايجاد فشارهای زيادی عليه زندانيان سياسی و خانواده های آنها است.
زندانی سياسی زهرا بهرامی 45 ساله و دارای 2 فرزند است. او دارای مليت ايرانی- هلندی است و برای ديدن فرزندش به ايران مسافرت کرده بود که در اعتراضات روز عاشورا دستگير و تحت شکنجه های وحشيانه جسمی و روحی قرار می گيرد . بازجويان وزارت اطلاعات در بند سپاه زندان گوهردشت کرج و در بند 209 زندان اوين او را تحت شکنجه ها و فشارهای قرون وسطائی قرار دادند و وی را وادار به اعترافات تلويزيونی عليه خود کردند.اين اعترافات دورغين از تلويزيونهای دولتی پخش گرديده است.بازجويان وزارت اطلاعات اعترافات دروغين تلويزيونی را به عنوان اتهام عليه او بکار برده اند وقصد دارند که او را بر مبنی محاربه محاکمه کنند.
فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران،نسبت به وضعيت وخيم جسمی و اتهامات سنگينی که به اين زن زندانی سياسی نسبت داده اند هشدار می دهد و آن را محکوم می کند و از کميسر عالی حقوق بشر، گزارشگر ويژه زنان،شکنجه و دستگيريهای خودسرانه خواستار اقدامات عملی برای آزادی بی قيد و شرط زندانيان سياسی در ايران است.
فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران
20 تير 1389 برابر با 11 ژولای 2010
گزارش فوق را به سازمانهای زير ارسال گرديد:
کميساريای عالی حقوق بشر
کمسيون حقوق بشر اتحاديه اروپا
سازمان عفو بين الملل
گزارشگران ويژه زنان، شکنجه و دستگيريهای خودسرانه سازمان ملل متحد
http://hrdai.blogspot.com
http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s