100سایت برای ترویج حجاب مشغول فعالیت هستند

رئیس گروه برنامه ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: بیش از 100 سایت با هدف بستر سازی و ایجاد زمینه های مناسب ترویج حجاب و عفاف مشغول فعالیت اند.


100سایت برای ترویج حجاب مشغول فعالیت هستند

خبرگزاری زنان ایران :

فرزانه نیکوبرش رئیس گروه برنامه ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایونا در خصوص عدم رغبت جوانان به حجاب و عفاف گفت: این موضوع صحت ندارد چراکه با توجه به تحقیقی که وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هر چند یکبار انجام می دهد و به ارزیابی حجاب در بین جوانان می پردازد عملاً نشان داده که اینگونه نیست.

نیکو برش ادامه داد: البته تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را نمی توان کتمان کرد و این موضوع به خوبی نشان می دهد که جوانان ما در خطر هستند. در واقع دشمنان ما با هدف تخریب هویت جوانان و جامعه و همچنین هویت سازی با ارائه الگوهایی که مدنظرشان است از طریق شبکه های ماهواره ای و اینترنت جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را آغاز کرده اند.

وی افزود: دشمن بسیار قوی کار می کند و متأسفانه کار ما در این زمینه ضعیف بوده گرچه برنامه هایی نیز در این زمینه تدوین و در دست اجراست.

نیکوبرش تصریح کرد: با وجود برخی مسائل داخلی، تحریم ها و هجم ها پرداختن به کار فرهنگی مورد غفلت واقع شد و این امر دقیقاً نتیجه ضعف ما بوده است و از سال 84 که راهکارهای حجاب تصویب شد در کار فرهنگی عمیق تر فعال شده ایم.

رئیس گروه برنامه ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: سازمان تبلیغات نیز در این زمینه فعالیت هایی انجام داده است از جمله برگزاری نمایشگاه های حجاب وعفاف، گفتمانهایی با این موضوع و کارگاه های تخصصی که برای مبلغان تشکیل شده همچنین بستر سازی و ایجاد زمینه های مناسب ترویج حجاب وعفاف در بیش از 100 سایت از کارهای دیگر این سازمان بوده است.

وی اظهار داشت: با وجود آنکه دین ما دین زیبایی خواهی ست و خداوند نیز زیبایی را دوست دارد باید به جوانانمان آموزش دهیم که چگونه بین پوشیده بودن و زیبایی طلبی و ابراز آن رابطه برقرار کنند.

نیکوبرش افزود: زیبایی طلبی و ابراز ان امری فطری ست که خداوند در فطرت انسان قرار داده است به همین دلیل باید به افراد آموزش دهیم که برای ورود و خروج در این زمینه در چارچوب شرعی حرکت کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر فرد یاد بگیرد که این نیاز را در خانه ارضا کند و در روابط خانوادگی خود در این صورت به دنبال خودنمایی در خیابان ها کشیده نمی شود و در نتیجه آرامش روانی پیدا می کند، در این خصوص باید کار فرهنگی صورت گیرد و نیاز به یک آموزش همگانی وجود دارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s