رئيس بسيج زنان: دستگاه‌هاي ذيربط با بدحجابي برخورد قاطع داشته باشند

رئيس بسيج زنان كشور با اشاره به اينكه حدود حجاب و بي‌حجابي در قانون مشخص شده است‌، گفت: ‌دستگاه‌هاي ذيربط با بدحجابي طبق قانون برخورد قاطع داشته باشند.

رئيس بسيج زنان: دستگاه‌هاي ذيربط با بدحجابي برخورد قاطع داشته باشند

خبرگزاري فارس:

مينو اصلاني درباره وضعيت حجاب زنان در جامعه اظهار داشت: به مقوله حجاب از همه ابعاد شامل فرهنگي، اجتماعي و رفتاري بايد توجه شود؛ در بحث اجراي طرح حجاب و عفاف نمي‌توانيم فقط به يكي از ابعاد اين موضوع بپردازيم.

وي در ادامه افزود: هر كدام از اين ابعاد جايگاه خاص خود را در جامعه دارد‌؛ در واقع وقتي يك‌سري هنجارها به صورت عمد يا غير عمد در جامعه ناديده گرفته مي‌شود،‌ بايد نقش ضوابط و آئين‌نامه‌ها روشن باشد و بر طبق قوانين در اين‌گونه موارد عمل كرد.

رئيس بسيج زنان كشور اظهار داشت:‌ وضعيت فعلي جامعه ما تبعات اجرا نكردن قوانين در سال‌هاي گذشته است؛‌ همانطور كه دستگاه‌هاي فرهنگي بايد كار خود را انجام دهند،‌ دستگاه‌هاي قضايي هم بايد در اين خصوص به وظايف خود عمل كنند.

اصلاني تأكيد كرد: بي‌حجابي و بدحجابي طبق قوانين در كشور ما جرم است و يك نوع هنجار‌شكني محسوب مي‌شود بنابراين در اين خصوص بايد بر اساس آئين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها،‌ عمل كرد.

رئيس بسيج زنان كشور تصريح كرد:‌ قواعدي براي اين موضوع در قانون وجود دارد البته اجراي قانون در اين خصوص بايد به سمتي باشد كه به مطلوب‌ها سوق داده شويم.

وي با بيان اينكه حدود بي‌حجابي در قانون مشخص شده است،‌ افزود: هر چند بايد در اين خصوص روشن‌تر و شفاف‌تر عمل كرد ولي اين به آن معني نيست كه به قانون توجه نداشته باشيم در خصوص برخورد با بي‌حجابي،‌ قانون،‌ حدود بي‌حجابي و بدحجابي را مشخص و معين كرده است.

اصلاني تصريح كرد: اقدامات فرهنگي و انضباطي بر طبق قوانين براي اجراي طرح حجاب و عفاف مهم است چراكه براي ما ميزان و ملاك در همه امور،‌ عمل به قانون است.

رئيس بسيج زنان كشور با اشاره به اينكه اجراي قانون در همه جوامع مطرح است،‌ اضافه كرد:‌ اجراي قانون جزء اصولي‌ترين و مهمترين ‌اهداف و برنامه‌هاي مدني يك كشور است بر همين اساس همه امور بايد بر مبناي قانون اجرا شود.

اصلاني تصريح كرد:‌ قانون مسئوليت و وظايف دستگاه‌هاي ذيربط همچون نيروي انتظامي و قوه قضائيه را مشخص كرده است؛ نيروي انتظامي و قوه قضائيه در اين خصوص مسئوليت دارند و بايد طبق قانون با بدحجابي و بي‌حجابي برخورد كنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s