عفو بین الملل: فرشته و فرهاد حلیمی برای وارد آوردن فشار به محمد مصطفایی بازداشت شده اند

سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای که به تاریخ دوشنبه چهارم مرداد ماه منتشر گردید، گفت که «همسر و برادر شوهر محمد مصطفایی، وکیل حقوق بشر، ظاهرا برای فشار به محمد مصطفایی بازداشت شده اند تا وی خود را تحویل دهد.»سازمان عفو بین الملل نگران است که «ایشان زندانیان عقیدتی باشند، زیرا که آنها در ارتباط با محمد مصطفایی، وکیل برجسته حقوق بشر می باشند که از سکینه محمدی آشتیانی، محکوم به سنگسار و همچنین تعدای از نوجوانان مجرم دفاع کرده.»

عفو بین الملل: فرشته و فرهاد حلیمی برای وارد آوردن فشار به محمد مصطفایی بازداشت شده اند

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای که به تاریخ دوشنبه چهارم مرداد ماه منتشر گردید، گفت که «همسر و برادر شوهر محمد مصطفایی، وکیل حقوق بشر، ظاهرا برای فشار به محمد مصطفایی بازداشت شده اند تا وی خود را تحویل دهد.»
سازمان عفو بین الملل نگران است که «ایشان زندانیان عقیدتی باشند، زیرا که آنها در ارتباط با محمد مصطفایی، وکیل برجسته حقوق بشر می باشند که از سکینه محمدی آشتیانی، محکوم به سنگسار و همچنین تعدای از نوجوانان مجرم دفاع کرده.»
در سی ام تیر ماه محمد مصطفایی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین احضار شد. وی دردوم مردادماه به آنجا رفت و حدود یک ساعت مورد پرسش قرار گرفت و سپس آزاد شد. بعد از آن اما مجددا بصورت تلفنی احضار شد. همان شب، همسر و برادر همسر وی دستگیر شدند. «بنابر اطلاعات تائید نشده در چهارم مردادماه، آنها ممکن است به اتهام اختفای متهم تحت تعقیب توسط مسئولین بازداشت شده باشند.»
محبوبه عباسقلی‌زاده، فعال حقوق بشر که از چگونگی این پیشامد مطلع است نیز در مصاحبه ای در روز دوشنبه با دویچه وله در این باره چنین گفت: «دیروز آنها با خانواده تماس می‌گیرند و می‌گویند اتهامی که به ما تفهیم شده، معاضدت برای اخفای متهم یا کمک به فراردادن و مخفی کردن متهم بوده و اگر متهم خودش را به زندان معرفی نکند، این‌ها را آزاد نمی‌کنند.»
در حال حاضر مشخص نیست که محمد مصطفایی کجاست. شب دوم مردادماه وی در صفحه فیس بوک خود نوشت که » ‫امروز پس از بازجویی از شعبه دوم بازپرسی باز هم تماس گرفته شد و برای بار دوم و اینبار به صورت تلفنی احضار شدم. نمی دانم این دفعه چه مشکلی پیش آمده، به هر حال فردا باز باید بروم دادسرای اوین و شاید هم امروز جلبم کردند»
به گفته عفو بین الملل، محمد مصطفایی و فرشته حلیمی دختری حدودا هفت ساله دارند که که در حال حاضر توسط مادر فرشته حلیمی نگهداری می شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s