شيرين عبادی :شانزده زندانی سياسی برای اثبات حق حيات خويش دست به اعتصاب غذا زده اند

شانزده تن از زندانيان سياسی بند عمومی 350 زندان اوين که به سلول های انفرادی بند 140 اين زندان منتقل شده بودند، در اعتراض به انتقال آنان به سلول های انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند. شيرين عبادی ميگويد که اين شانزده تن از تمامی حقوق انسانی خود- که حتا در آئين نامه زندانها ودرچارچوب قوانين جمهوری اسلامی تصريح شده – محروم شده بودند و برای اثبات اين حق حيات خويش دست به اعتصاب غذا زده اند.

شيرين عبادی :شانزده زندانی سياسی برای اثبات حق حيات خويش دست به اعتصاب غذا زده اند

راديو فرانسه:شانزده تن از زندانيان سياسی بند عمومی 350 زندان اوين که به سلول های انفرادی بند 140 اين زندان منتقل شده بودند، در اعتراض به انتقال آنان به سلول های انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند. شيرين عبادی ميگويد که اين شانزده تن از تمامی حقوق انسانی خود- که حتا در آئين نامه زندانها ودرچارچوب قوانين جمهوری اسلامی تصريح شده – محروم شده بودند و برای اثبات اين حق حيات خويش دست به اعتصاب غذا زده اند.

اين افراد به لحاظ اعتراض به رفتار نامناسب مأمورين و مسئولين زندان وهمچنين شرايط نامناسب حاکم بربند 350 و خصوصاً مانع تراشی های بسياردرملاقات با خانواده هايشان ازسه روزپيش به سلول های انفرادی منتقل شده اند. از ميان اين زندانيان بهمن احمدی امويی از روز دوشنبه اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است و از روزسه شنبه شش تن ديگر، از جمله مجيد توکلي، عبدالله مؤمني، کوهيار گودرزی و کيوان صميمی به اين اعتصاب پيوستند. از ديروز(چهارشنبه) تمامی اين شانزده زندانی سياسی در اعتصاب غذا بسر ميبرند.

اسامی اين زندانی ها عبارت است از:علی مليحی فعال دانشجويی و عضو ادوار تحکيم وحدت ، بهمن احمدی امويی روزنامه نگار ،حسين نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت , عبدالله مومنی فعال دانشجويی و سخنگوی ادوار تجکيم ،علی پرويز فعال دانشجويی ،حميدرضا محمدی فعال سياسی ،جعفراقدامی فعال مدنی ،بابک بردبار عکاس خبری ،ضيا نبوی دانشجوی محروم از تحصيل ،ابراهيم(نادر)بابايی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ايران و عراق ،کوهيار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار ،مجيد دری فعال دانشجويی ، مجيد توکلی فعال دانشجويی ، کيوان صميمی روزنامه نگار ،غلامحسين عرشی ،پيمان کريمی آزاد از بازداشت شدگان حوادث عاشورا.

درباره اين موضوع شيرين عبادی رئيس کانون مدافعان حقوق بشر در ايران و برنده جايزه صلح نوبل ميگويد که اين شانزده تن از تمامی حقوق انسانی خود- که حتا در آئين نامه زندانها ودر چارچوب قوانين جمهوری اسلامی تصريح شده – محروم شده بودند و برای اثبات اين حق حيات خويش دست به اعتصاب غذا زده اند.

شيرين عبادی اعتقاد دارد که مقامات قضايی کشور درجريان تمامی اين تضييقات بوده و دم نمی زنند. شيرين عبادی ميگويد که ديگر در کشور دستگاهی برای دادگستری وجود ندارد. دراين حالت که مرجعی برای تظلم خواهی درکشور وجود ندارد، وی معتقد است که اعتصاب غذای اين شانزده تن نمی تواند به تحقق خواست های آنان بيانجامد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s