شش روز بازداشت و نگهداری خانواده محمد مصطفايی در سلول انفرادی اوين

سايت کمپين استقلال وکلا: فرشته و فرهاد حليمي، همسر و برادر همسر محمد مصطفايی پس از گذشت شش روز همچنان در سلول انفرادی زندان اوين نگهداری می شوند.

شش روز بازداشت و نگهداری خانواده محمد مصطفايی در سلول انفرادی اوين

سايت کمپين استقلال وکلا: فرشته و فرهاد حليمي، همسر و برادر همسر محمد مصطفايی پس از گذشت شش روز همچنان در سلول انفرادی زندان اوين نگهداری می شوند.

به گزارش سايت کمپين استقلال کانون وکلا، محمد مصطفايي، وکيل پايه يک دادگستری و فعال حقوق بشر، پس از دريافت احضاريه در 29 تيرماه سال جاری جهت «اخذ پاره ای از توضيحات»، روز دوم مرداد ماه به دادسرای شهيد مقدس واقع در زندان اوين مراجعه کرد. بر اساس اطلاعات مندرج در وبسايت وي، » بازپرس شعبه دوم ، درباره نحوه کمک و نجات موکلين که در سن کمتر از 18 سال مرتکب جرم شده بودند سئوالاتى را مطرح کرد.»

مصطفايی پس از پايان تحقيقات از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای اوين، بدون صدور قرار از زندان خارج می شود اما بعد از ظهر همان روز برگه جلب وی صادر می شود، ولی ماموران به دليل عدم حضور اين وکيل دادگستری در دفتر خويش، نمی توانند وی را جلب کنند و شب هنگام، زمانی که همسر و برادر همسر وی در حال سوار شدن بر خودروی شخصی خود بودند توسط مامورين امنيتی بازداشت می شوند.

پس از گذشت مدت شش روز از بازداشت غيرقانونی خانواده مصطفايي، هيچ خبری از وی در دست نيست. بازداشت همسر و برادر همسر اين وکيل دادگستری که بر اساس اخبار واصله، به علت بازداشت غيرقانونی از حضور در کنکور امسال باز مانده است بر خلاف اصل شخصی بودن جرم و مجازات بوده و مصداق بارز فشار بر وکلای فعال در زمينه حقوق بشر است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s