فرزند مهدی کروبی:تجمع کنندگان هم فحاشی کردند و هم شعارهایی به نفع خامنه ای دادند

العربیه. نت : حسین کروبی فرزند مهدی کروبی نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و از رهبران اصلاح طلبان این کشور امروز سه شنبه 31-8-2010 در گفت و گو با «العربیه.نت» با اعلام این که تجمع کنندگان در مقابل منزل پدر او موسم به نیروهای «لباس شخصی» نیمه شب دو شنبه منطقه را ترک کردند،

فرزند مهدی کروبی:تجمع کنندگان هم فحاشی کردند و هم شعارهایی به نفع خامنه ای دادند

العربیه. نت : حسین کروبی فرزند مهدی کروبی نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و از رهبران اصلاح طلبان این کشور امروز سه شنبه 31-8-2010 در گفت و گو با «العربیه.نت» با اعلام این که تجمع کنندگان در مقابل منزل پدر او موسم به نیروهای «لباس شخصی» نیمه شب دو شنبه منطقه را ترک کردند، خاطر نشان کرد که آن ها گفته اند امشب باز خانه آقای کروبی را محاصره خواهند کرد و نیز مانع از شرکت او در راهپیمایی روز قدس در روز جمعه خواهند شد.

منابع خبری اصلاح طلبان ایران گزارش داده بودند که شماری از نیروهای موسوم به لباس شخصی و بسیج از شامگاه یکشنبه، در مقابل منزل مهدی کروبی تجمع کرده و از خروج او برای شرکت در مراسم احیای شب قدر ممانعت کردند. این تجمع تا نیمه شب دو شنبه نیز ادامه داشت.

حسین کروبی در گفت و گو با العربیه. نت، وضعیت به وجود آمده در اثر این تجمع را بسیار بد توصیف کرد.

وی گفت :» بیش از 100 نفر در کوچه تجمع کرده و آن را بسته بودند. به گفته او چنین وضعیتی برای رفت و آمد مردم و همسایگان مزاحمت ایجاد کرده بود.»

همچنین تجمع کنندگان با بلند گو سخنرانی می کردند و شعار می دادند که حسین کروبی می گوید چنین وضعیتی آسایش همسایگان را بر هم می زند.

پیشتر اعلام شد که نیروهای تجمع کننده به به انواع سلاح ها همچون گاز اشک آور، دستبند، شوکر و باتوم مسلح بودند.

حسین کروبی درباره علت این تجمع گفت: «طبق آن چه در سخنرانی های خود می گفتند تجمع آن ها در اعتراض به مواضع اخیر آقای کروبی است. آن ها می گفتند که آقای کروبی در مقابل انقلاب ایستاده و به روی رهبر پنجه کشیده است.»

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران، مهدی کروبی که یکی از دو نامزد معترض به نتایج این انتخابات بود، بارها نسبت به رفتار حاکمیت ایران به شکل علنی انتقاد کرده است، انتقادهایی که خشم اصولگرایان ایران و هواداران آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور را به دنبال داشته است.

آقای کروبی طی یک سال گذشته همواره بر تقلب سازماندهی شده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران تاکید کرده است، انتخاباتی که آیت الله خامنه ای تقلب در آن را محال دانسته و بر صحت آن تاکید کرده است.

فرزند این نامزد اصلاح طلب تاکید می کند » این بار بر عکس دفعه قبل تجمع کنندگان تعرضی به منزل آقای کروبی نکرده اند.»

پیش از این در تجمعی مشابه، شیشه های منزل آقای کروبی با سنگ شکسته و به در ودیوار ساختمان محل سکونت وی رنگ پاشیده شد.

حسین کروبی با بیان این که افراد تجمع کننده هم فحاشی کردند و هم شعارهایی به نفع رهبری دادند گفت: «آن ها وعده دادند امشب ( یکی دیگر از شب های احیا) تجمع خود را از سر خواهند گرفت و در روز قدس هم مانع از مشارکت آقای کروبی در راهپیمایی خواهند شد.»

آقای کروبی اعلام کرده است که » طبق روال هر سال » در راهپیمایی روز قدس امسال شرکت خواهد کرد. رهپیمایی هر سال روز قدس بنا به دستور آیت الله خمینی رهبر سابق جمهوی اسلامی ایران در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می شود. اما سال گذشته این راهپیمایی که همزمان بود با اوج اعتراض ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، به گونه ای دیگر برگزار شد.

و در بسیاری از شهرها به ویژه تهران معترضان شعارهای اعتراضی سردادند و نماد سبز حمل کردند.

به نظر می رسد اصولگرایان حاکم در ایران قصد دارند امسال مانع از تکرار تجربه سال گذشته و مانور وسیع اصلاح طلبان در راهپیمایی این روز شوند.

نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s