اخبار لحظه به لحظه 10اسفند 89 ، روز شعار«مرگ بر دیکتاتور» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»

سازمان ما از تمامی ایرانیان آزاده و از جوانان پرشور کشور می خواهد که در روز دهم اسفند، در اولین روز از سه شنبه های اعتراضی دهم، هفدهم و بیست و چهارم اسفند ماه، با شعار«مرگ بر دیکتاتور» و « زندانی سیاسی آزاد باید گردد» خشم خود را از جنایات جمهوری اسلامی فریاد کنند. اکنون که جمهوری اسلامی شمشیر را از رو بسته و در صدد است هر حرکت مردمی را با خشونت دولتی پاسخ دهد، باید با به میدان آوردن وسیع ترین نیروی مردمی، تلاش های حاکمیت را در هم شکست. گسترش این اعتراضات در خارج از کشور نیز می تواند نه تنها همبستگی ایرانیان داخل و خارج کشور را نشان دهد، بلکه می تواند افکار عمومی جهان را نسبت به سرکوبگری های بی مهار حاکمیت اسلامی آگاه سازد و از این طریق فشار گسترده ای علیه جمهوری اسلامی وارد آورد

امروز در استادیوم آزادی به جای سرود جمهوری اسلامی، سرود یار دبستانی سر دهیم

*امروز روز خرید آزادی است ، برای خرید آن ساعت ۵ بعد از ظهر به انقلاب می رویم . برای پرداخت بهای آن نیاز به مشارکت عمومی ست.

لینک : پیام 10 اسفند ، تصاویر روز : دیکتاتور به پایان سلام کن

لینک : یک گزارش ویژه از روز 10 اسفند 89

******************************************************************

*ازميان نامه هاي رسيده به كانون حمایت از زندانیان سیاسی:در مورد تبریز حکایت زیاده ولی این رو خودم دیدم: ساعت 5:45 جلو پاساژ اسکان مامورهامی خواستند دو دختر با دستبند سبز را دستگیر کنند . با جیغ و داد دخترها جماعتی حدود صد نفر دور مامورها حلقه زدند و شعار دادند : ولش کن , بی شرف. سه پسر که متحیرم کردند با مامورها درگیر شده دختر ها را از دست آنها رها کرده و خود دستگیر شدند. درود بر دلاوریشان

*چند خبر کوتاه از رسانه های رژیم :سایت ها و خبرگزاری های رژیم  تمام تلاششان را دارند می کنند که بگویند امروز اصلا در تهران و شهرهای دیگر خبری نبوده و مردم با کمال آرامش مشغول خریدهای نوروزی شان بوده اند. خبرگزاری ایسنا اما امروز بند را دوباره آب داد و در خبری از عدم استقبال مردم از بازی استقلال و تیم قطری شدیدا گله کرد و آن را عجیب خوانده بود . با این حساب لابد مردمی که همیشه برای بازی استقلال در ورزشگاه صد هزارنفری » آزادی » تهران سرو دست می شکستند و بلیط هم گیرشان نمی آمد ،هم به خرید نوروزی رفته بودند.

*یک شاهد عینی به بی بی سی گفت من یک باتوم خورده خوشحالم چون توی خیابون فرصت-گلبار با ۲-۳ نفر دیگه یکی از بچه ها را از دست یک مزدور نجات دادم. من یک باتوم خورده خوشحالم چون جمعیت انبوهی را دیدم که مثل من برای باتوم خوردن خودشان را آماده کرده بودند. … من یک باتوم خورده خوشحالم چون برای آزادی وطنم باتوم خوردم.

*ویدئو کلیپ:شیراز: مبارک، بن علی، نوبت سیدعلی

* خبرنگاران ندای سبز آزادی از دستگیری فخرالسادات محتشمی پور در تظاهرات خیابانی امروز، 10 اسفند در تهران خبر می دهند.فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده از مشاوران میرحسین موسوی در انتخابات دور دهم ریاست جمهوری و معاون اسبق وزیر کشور در دوران اصلاحات است که با نامه های خود نسبت به دستگیری غیرقانونی همسرش اعتراض می کرد.

* بی بی سی :یک شاهد عینی می گوید حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان حدود ساعت 5 بعد از ظهر امروز  سوار بر تویوتای سفید رنگ در چهار راه وصال بود. به گفته این شاهد عینی آقای شریعتمداری خودش رانندگی می کرده اما با نگاه پرسان و خیره مردم مواجه شده و به سرعت از یکی از خیابان های فرعی از محل خارج شده است.

*یک شاهد عینی در شیراز جمعیت تظاهر کننده در خیابان‌های مرکزی این شهر را «بسیار زیاد» و بیشتر از شمار تظاهرکنندگان در روز اول اسفند اعلام کرده است.به گفته یک شاهد عینی در حدود ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه عصر روز سه‌شنبه، خیابان ساحلی از سمت فلکه گاز مسدود شده است و ترافیک تا خیابان ارم ادامه دارد و تظاهرات «شدید»‌ و سرکوب بسیار شدیدی از جمله در خیابان ملاصدرا شیراز در جریان است.به گفته وی به محض این که تجمع کنندگان شروع به شعار دادن می‌کردند، نیروهای امنیتی به آنها حمله می‌کردند و در این میان از گاز اشک‌آور نیز علیه تجمع‌کنندگان استفاده کرده‌اند.

*ویدئو کلیپ:تظاهرات مردم مشهد / زدن گاز اشک آور ۱۰ اسفند ۸۹

*یک شاهد عینی به خبرنگار ندای سبز آزادی گفته که درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای امنیتی در محدوده انقلاب به سمت بلوار کشاورز و میدان ولیعصر و طالقانی رخ داده است. این شاهد عینی درگیری در میدان انقلاب را کم سابقه گزارش کرده  و گفته که ماموران اقدام به شلیک گاز فلفل علیه مردم  کرده اند.به گفته وی در حال حاضر نیروهای امنیتی زیادی به سمت کوی دانشگاه و امیر آباد در حال حرکتند.این شاهد عینی همچنین از دستگیری دو نفر از دوستان همراهش خبر داده است.

*خبرگزاری ایرنا محل نگهداری بازداشت شده‌گان روز ۱۰ اسفند .  سایت رهانا از محل خبرگزاری ایرنا بعنوان مکانی برای جای دادن بازداشتی های روز 10 اسفند خبر داد. بگزارش رهانا از ساعت ۴ به بعد که خیابان ولیعصر به سمت انقلاب مملو از جمعیت بود، نیروهای لباس شخصی با بازداشت عابرین پیاده‌، انها را به داخل خبرگزاری ایرنا انتقال می دادند. این گزارش می افزاید :  برخی از بازداشت شدگان با امضا کردن برگه ای به عنوان تعهدنامه آزاد و برخی دیگر به محل دیگری انتقال داده شده‌اند.

Ali Abdi‎*:از تهران: «سلام علی جان. الآن از انقلاب میام. جمعیت خیلی زیاد بود. اشک آورم زدند. نمی گذاشتند مردم جمع شن وگرنه چند ده هزار نفر فقط نزدیک میدون و خیابون بودن.»
*Shahab Irani : نگذاریم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی برادران و خواهران ما را به زندان ها ببرند و به شکنجه گران بسپارند، برای آزاد سازی دستگیر شدگان اقدام کنیم. مدرسه آیت الله سعیدی واقع در خیابان حجاب محل انتقال دستگیر شدگان توسط بسیج…با هر وسیله به همه خبر دهید…

*به گفته شاهد عینی از تهران، مأموران حکومتی شیشه اتومبیل هایی را که با زدن بوق یا دادن شعار با معترضان همراهی می کنند را می شکنند.

*بنر بزرگ خامنه ای در میدان صادقیه لحظاتی پیش به آتش کشیده شد و نیروهای امنیتی دیوانه وار به سوی معترضین حمله ور شدند و بنر خامنه ای را از دست مردم در حالی که نیم سوخته بود گرفتند که در این بین چندین نفر به شدت مضروب شدند و چندین گوشی موبایل از مردم که در حال فیمبرداری از این صحنه بودند بصورت وحشیانه ای گرفته شد .

لینک : قيام 10 اسفند – درگيري شديد در كالج

*خبرگزاری آلمان از تهران گزارش داده که برخورد نیروهای امنیتی با معترضان بسیار شدید است. این خبرگزاری به نقل از شاهدان عینی گزارش داده بیشترین درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی، در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران رخ داده است.

*یک شاهد عینی به دویچه‌وله می‌گوید که به نظر نمی‌رسد که با وجود تاریک شدن هوا شرایط رو به آرامش برود. وی اضافه می‌کند که نیروهای انتظامی سعی می‌کنند مردم را از خیابان آزادی به سمت کوچه‌های اطراف پراکنده کنند. این شهروند تهرانی می‌گوید که نیروهای ضد شورش به اجتماعات کوچک با باتوم و به اجتماعات بزرگ‌تر با گاز اشک‌آور حمله می‌کنند.

*تخمینها از حضور صدها هزار نفری مردم در خیابانهای منتهی به آزادی حکایت دارند

*ندای سبز آزادی – گزارشات تائید نشده ای از حضور صدها هزار نفری مردم در خیابانهای منتهی به خیابانهای انقلاب و آزادی حکایت دارند. برخی از شاهدان عینی از تهران گزارش می دهند که حضور جمعیت در خیابانهای منتهی به خیابانهای انقلاب و آزادی به مراتب بیشتر از حضور آنان در روز 25 بهمن است.هم اکنون یکی از خبرنگاران ندای سبز آزادی از میدان امام حسین گزارش داد که مردم به رغم وجود ترافیک سنگین همچنان به سمت میدان انقلاب در حرکت هستند.

*به گزارش خبرنگار «رهانا» یک تن از این شهروندان با دخالت مردم معترض آزاد شد، اما از دو نفر دیگر به ون‌های مستقر در خیابان آزادی منتقل شدند.
ساعاتی قبل نیز چهار شهروند در خیابان بلوار کشاور بازداشت شده بودند. نیروهای امنیتی به صورت گسترده‌ای در خیابان‌های تهران حضور داشته و اجازه برگزاری هیچ‌گونه تجمعی را نمی‌دهند.
در طول خیابان آزادی نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش به صورت گسترده‌ای حضور داشته و جلوی هر گونه تحرکی را گرفته و مردم را کنترل می‌کنند.

* کلمه : تهاجم نیروهای لباس شخصی و امنیتی به مردم معترض در خیابان های مرکزی تهران بویژه میدان انقلاب شدت یافته است.گزارش خبرنگاران کلمه حاکی است که نیروهای گارد ضد شورش با باتوم، شوکرهای برقی و گاز اشک آور به مردم تجمع کننده حمله کرده اند.صدای شلیک گلوله هایی که مشخص نبوده مربوط به گلوله های واقعی است یا گلوله های پلاستیکی نیز در میدان انقلاب و خیابان های اطراف شنیده شده است.تجمع مردم با تاریک شدن هوا بارها و بارها در خیابان انقلاب و خیابان های منتهی به آن شکل گرفت و هر بار با حمله نیروهای گارد ضد شورش به ناچار پراکنده شدند.شعار اصلی مردم به هنگام حمله نیروهای امنیتی و انتظامی “یا حسین، میرحسین”و مرگ بر دیکتاتور” بوده است.گزارش خبرنگاران کلمه همچنین حاکی است که از حوالی ساعت ۱۸:۳۰ امروز نیروهای بسیج، لباس شخصی و گاردهای ضد شورش از تردد مردم از سمت چهار راه ولی عصر به سمت میدان انقلاب جلوگیری می کنند و عملا ورودی های خیابان های مختلف را به میدان انقلاب مسدود کرده اند.

*یکی از بازاریان در خیابان ولی‌عصرگفته مردم از ترس برخورد نیروی انتظامی جرات خروج از پاساژها را ندارند. به گفته وی پلیس به هیچ عابری رحم نمی‌کند و این برخورد باعث شده که خیابان ولی‌عصر خالی از جمعیت شود.

*درگیری شدید در خیابان احمدآباد مشهد

*بسيجي ها و لباس شخصي ها در حمايت ماشين هاي سياه جديد يگان ويژه وارد کوچه هاي فرعي ميشوند و دنبال مردم ميکنند

*بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانۀ نیروهای سرکوبگر موتور سوار تیپ آل محمد سپاه پاسداران به مردم و جوانان در میدان انقلاب و مورد ضرب و جرح قرار دادن آنها و دستگیری تعدادی از مردمحوالی ساعت 18:45 نیروهای موتور سوار تیپ آل محمد سپاه پاسداران به تجمع اعتراض مردم در میدان انقلاب یورش بردند و آنها را آماج باتونهای خود قرار دادند مردم و جوانان به دفاع از خود برخواستند و با آنها درگیر شدند . مردم در حین دفاع از خود اقدام به سر دان شعار علیه ولی فقیه علی خامنه ای نمودند.
درگیری بین مردم و جوانان با نیروهای سرکوبگر همچنان در میدان انقلاب و اطراف آن ادامه دارد و با تاریک شدن هوا جوانان با ایجاد دسته های مختلف اقدام به سر دادن شعار علیه علی خامنه ای می کنند.نیروهای سرکوبگر بصورت پیاده ، موتور سوار و با خودروهای خود در نقاط مرکزی شهر حضور دارند . از بعد ظهر تا به حال تعدادی از مردم توسط نیروهای سرکوبگر ولی فقیه دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل شدند.

*رادیو آلمان: گزارش‌های ارسالی به دویچه‌وله از شنیدن صدای تیر در نقاط مختلف شهر تهران حکایت دارد. خیابان ‌ولی‌عصر، میدان انقلاب و میدان ونک از آن جمله‌اند.یکی از بازاریان در خیابان ولی‌عصر می‌گوید مردم از ترس برخورد نیروی انتظامی جرات خروج از پاساژها را ندارند. به گفته وی پلیس به هیچ عابری رحم نمی‌کند.یک شاهد عینی خشونت امروز نیروهای انتظامی با مردم را با ۳۰ خرداد سال گذشته مقایسه می‌کند. وی به دویچه وله گفت صدای تیر به شکل متناوب در اطراف چهارراه ولی‌عصر شنیده می‌شود.

*ویدئو کلیپ : تظاهرات مردم شیراز ۱۰ اسفند ۸۹ / مرگ بر دیکتاتور

*فائزه از تهران به بی بی سی گفته که امروز ضرب و شتم کمتر بوده ولی دستگیرها بسیار بوده .او گفته که تجمعات 30 تا چهل نفره صورت گرفته و مردم شعار می دادند . حسین هم از شیراز هم گفته نیروهای سرکوب بشکل نامحسوس برخورد می کردند . او گفته که دستگیرها بسیار زیاد بوده .حسین می گه که حضور مردم بسیار گسترده بوده و شعارهای تندی علیه رژیم داده شده. او وضع حضور مردم رو بعد از تاریکی هوا بی سابقه ارزیابی کرده. محمد هم از اهواز گزارش کرده که حضور نیروهای سرکوب بسیار گسترده بوده . او گفته که در منطقه کیان پارس اهوازاین حضور سنگین تر بوده .او از شکلگیری تجمع در اهواز اطلاعی نداشت. محمد همچنین گفته که با توجه به طرح هدفمند کردن یارانه ها و افزایش گرانی ها جنبش جدیدی در کنار دیگر خواسته های مردم شکل بگیره.

* خبرگزاری ایسنا در خبری ازاستقبال کم تماشاگران از بازي استقلال – السد  گله کرده و آنرا عجیب خوانده است.متن کامل خبر : نخستين بازي نمايندگان ايران در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا در حالي از دقايقي پيش آغاز شد که کمتر از 10 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي حضور دارند.استقبال کم تماشاگران با وجود دعوت مربي و بازيکنان اين تيم از نکات عجيب است…..
گفتنی است که استقلال با تك گل مجيدي در نيمه نخست السد قطر جلو افتاده.

*سه راه راهنمایی شهر مشهد شاهد حضور گسترده‌ی نیروهای امنیتی و مستقر کردن ماشین‌های قفس‌دار است

*خبرگزاری فرانسه هم گزارش کرده که میان تظاهرکنندگان و ماموران حکومتی در نقاط مرکزی تهران درگیری بوقوع پیوسته  و سرکوبگران هم  با پرتاب گاز آشک آور با آنان برخورد کرده اند .

*شکل گیری تجمعاتی در خیابان فرصت تهران

*وب سایت راه سبز از بازداشت مخالفان و معترضان در خیابان های مشهد خبر داده است.

*خبر های پراکنده : بازداشت سه شهروند به خاطر شعار دادن در خیابان رودکی،صدای تیراندازی پراکنده بگوش می رسد،در برخی خیابانهای فرعی صدای شعارهای مرگ بردیکتاتور شنیده می شود،در خیابان کارگر درگیری با نیروهای سرکوب ادامه دارد،سرکوبگران از گاز فلفل و شوکر برای متفرق کردن مردم استفاده کرده اند ،گزارشها حاکی از ناآرامی در تبریز می باشد،جنگ و گریز در میدان جمهوری تهران،فراگیر شدن شعار مرگ بر خامنه ای

*بی بی سی : شاهدان عینی می گویند در میدان انقلاب تهران جمعیت کثیری از مردم متوقف شده اند و صدای بوق ممتد ماشین ها به نشانه اعتراض بلند است. بر اساس این گزارش صدای شعار از سمت چهار راه وصال بلند شده و  شعار یا حسین و یا مهدی به وضوح شنیده می شود. گزارش متعددی به نقل از شاهدان مختلف می گوید هر لحظه جمعیت بیشتری به حاضران در میدان و خیابان های اطراف می پیوندند.

*شبکه خبری رادیو و تلویزیون آلمان می گوید امروز در تهران چندبار برای پراکنده کردن مردم گاز اشک‌آور شلیک شده است. این شبکه می گوید جمعیت نسبت به ۲۵ بهمن بیشتر به نظر می‌رسد.

*درگيري بين مردم و جوانان و نيروهاي سركوبگر در ميدان امام حسين
بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»سر دادن شعار  مرگ برخامنه ای و در گیری بین جوانان و نیروهای سرکوبگر در میدان امام حسین  از ساعاتی پیش آغاز شده است.    روز سه شنبه 10 اسفند ماه حوال ساعت 16:25 تعداد زیادی از مردم و جوانان با  ایجاد تجمع اعتراضی اقدام به سر دادن شعا ر مرگ بر خامنه ای نمودند و به  سوی میدان میدان فردوسی در حال حرکت بودند که مورد هجوم گستردۀ نیروهای ولی  فقیه علی خامنه ای قرار گرفتند. جوانان اقدام به دفاع از خود نمودند و  درگیری بین مردم و جوانان با نیروهای سرکوبگر روی داد این درگیری برای مدتی  ادامه یافت.در حال حاضر در اکثر نقاط مرکزی شهر مردم و جوانان تجمع  کرده اند و نسبت به حضور نیروهای سرکوبگر وقعی نمی نهند.آنها خود را برای  حرکتهای گسترده اعتراضی آماده می کنند.معترضین از اقشار مختلف جامعه می  باشند و در میان آنها مادران و پدران سالخورده دیده می شوند.مردم و بخصوص  جوانان با عزمی راسخ قصد دارند که امروز را به یک حرکت اعتراضی گسترده علیه  ولی فقیه علی خامنه ای تبدیل نمایند.نیروهای سرکوبگر در همه جا حضور  دارند . دسته های موتور سوار در زیر پل حافظ مستقر شده اند و همچنین پارک  دانشجو مملو از نیروهای سرکوبگر است . نیروهای سرکوبگر بصورت سواره و پیاده  در خیابانها و پیاده روها حضور گسترده ای دارند . گارد ویژه با دسته های  موتورسوار خود اقدام به مانور و ایجاد رعب و وحشت می کنند

*قاصدان آزادی :درحالیکه جمعیت زیادی درحال ورود به استادیوم هستند چندین لایه از ماموران و سربازان نیروی انتظامی با خشونت زیاد و بداخلاقی طی چند مرحله به تفتیش بدنی تماشاگران اقدام می کنند. حضور لباس شخصی به طور کاملا در بین تماشاگران مشهود است و به طور علنی همه را زیر نظر گرفته اند. شنیده ها حکایت از آن دارد که لیدرهای تیم استقلال شب گذشته و امروز صبح کاملا توجیح شده اند که مراقب حرکات خود باشند و به هیچ عنوان اجازه ندهند شعاری علیه حکومت سر داده شود. همچنین عکاسان و خبرنگاران خارجی حق ترک هتل و رفتن به سطح شهر را نداشته اند و به آنان تاکید شده تنها با اتوبوسی که فدراسیون فوتبال در اختیارشان قرار می دهد می توانند خود را به استادیوم برسانند. در مجموع فضای امنیتی استادیوم از روزهای معمولی به مراتب بیشتر است.

* به گزارش خبرنگار نداي سبز آزادي ؛ میدان ولی عصر و خيابان بهبودي مملو از حضور مردم است ، گزارش ها از حضور مردم در حوالی میدان توحید نیز خبر میدهند. اما آنچه تا كنون تاييد شده عدم شعار از سويي مردم و برخورد ازسويي مامورين بوده است اين گزارش حاكيست اكثر خيابانهاي… فرعي منتهي به خيابان آزادي با تردد زياد مردم همراه شده است

*حضور چشمگیر مردم، خيابان بهبودي، ميدان وليعصر و میدان توحید

*بی بی سی هم به نقل از شاهدان عینی گزارش کرده که رژیم اینبار از نفربرهای شهری تازه ای برای سرکوب استفاده کرده است که تا پیش از این دیده نشده بوده . این نفربرها به رنگ سیاه اند و سقف مشبکی دارند اما مشخص نیست به اسلحه مجهز است یا نه. همین گزارش می افزاید  مردم با ایجاد ترافیک مصنوعی در خیابان رسالت تهران، مانع جا به جایی نیروهای ضد شورش و بسیج شده اند.

*به گزارش خبرنگار نداي سبز آزادي؛ مسيرهاي منتهي به بيت رهبري تحت تدابير شديد امنيتي قرار دارد حضور بيش از اندازه نيروهاي گارد ويژه در خيابانهاي منتهي به بيت رهبري نشان از برقراري تدابير امنيتي بسيار شديد در آن منطقه مي باشد

*لینک :تک عکس/ شهرداری از جمع آوری سطل زباله های سطح شهر تهران

*دویجه وله : یک شاهد عینی به دویچه‌وله می‌گوید پیاده‌روهای خیابان ولی‌عصر بسیار شلوغ شده است. جمعیت پرشماری نیز به سوی میدان انقلاب در حرکت هستند. گزارش‌های دیگر از تجمع مردم در خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب تا آزادی خبر می‌دهند.در خیابان‌های ملاصدرا و میدان نمازی شهر شیراز حضور سنگین نیروهای امنیتی و ضد شورش گزارش شده است.گزارش‌هایی از شکل‌گیری تجمع‌های پراکنده در شیراز و حضور پر رنگ نیروهای امنیتی در سطح این شهر منتشر شده است.

*گزارش اولیه سایت کلمه از اوضاع در شهر تهران : در حالی که از ساعت پنج عصر، زمان تجمع‌ و تظاهرات سبزها دراعتراض به بازداشت رهبران جنبش سبز، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران شان گذشته است، شاهدان عینی می‌گویند که حضور نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان‌های تهران زیاد است.به گزارش خبرنگارکلمه، این بار بر خلاف تجمع های قبلی یکی از مراکز اصلی استقرار نیروهای ضدشورش بزرگراه رسالت است.گفته می شود استقرار این نیروها به خاطر انتشار خبر انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به زندان حشمتیه در یکی از خیابان های منتهی اتوبان رسالت است.گفته می شود که پارک دانشجو در چهارراه ولی عصر تهران مملو ازنیروهای نظامی و امنیتی شده و ماشین‌ها ضد شورش در این پارک مستقر شده‌اند.در مناطق مختلفی چون میدان ولیعصر و چهار راه ولیعصر، خیابان و میدان انقلاب، میدان امام حسین و خیابان و میدان آزادی، تعدادی زیادی از نیروهای امنیتی و گارد ویژه مستقر شده‌اند.در میدان آزادی، اتوبان جناح، اطراف خیابان آذربایجان و خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب و آزادی حضور پرتعداد نیروهای انتظامی و نیروهای گارد ویژه به چشم می‌خورد.

*.گزارش ها حاکی است از کوچه های منشعب از خیابان مطهری صدای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور شنیده می شودشاهدان عینی از حضور گسترده مردم در خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب تا آزادی خبر می دهند. به گفته آنها جمعیت زیادی قدم زنان در پیاده روها به سمت خیابان انقلاب در حرکتند و بیشترین تجمعات را در محدوده دانشگاه پلی تکنیک و چهارراه ولی عصر گزارش کرده اند. شعار مرگ بر دیکتاتور یا حسین میرحسین شنیده می شود.گزارش های بی .بی .سی به نقل از شاهدان عینی نیز حاکی است که شهرداری تهران تلاش می کند سطل های بزرگ زباله را در سطح شهر جمع آوری کند.در تجمع های پیشین معترضان به خاطر مقابله با اثرات گاز اشک آور شماری از این سطل ها به آتش کشیده بودند.

* جمعیت مردمی که به خیابانها سرازیر شده اند بیش از حد انتظار می باشد . برقراری حکومت نظامی اعلام نشده و جو شدید امنیتی در تهران منجر به آن نشده است که آنان به خیابانها نیایند . بنظر می رسد که همین حضور گسترده وحشت بسیاری را در میان حکومت گران برانگیخته باشد چرا که آنان وحشیانه در تلاشند بهر وسیله ای مردم را متفرق کرده تا تجمعی صورت نگیرد.

*»گفتنی ها» تو توئیترش نوشته : حرکت یگان ویژه با دو واحد از آزادی به سمت یادگار و بعدش به سمت انقلاب

*یک وبلاگ‌نویس از تهران : من امروز به خیابان می‌روم. خشمگین‌تر از همیشه؛ خسته‌تر از تمامِ عمر

*خبرهاي رسيده از تهران تا ساعت 17عصر. دانشجو آنلاين ساعت 1430: درآرياشهر فلكه اول صادقيه تجمع بسيجي ها ونيروهاي ضد شورش به چشم ميخورد
ساعت 1500: جلوي دانشگاه شريف  وميدان آزادي خيابان پاستور نيروهاي بسيجي و ضد شورش آماده و مستقر شده اند.
در ميدان امام حسين وخيابان دماوند  بسيج و ضد شورش ديده ميشود.
ساعت 1640: ميدان رسالت بسيار شلوغ است. بسيجيها حضور دارند و مردم جلوي آنها را گرفته راه بندان ايجاد كرده اند و شعار مرگ برديكتاتور ميدهند.
همچنين در ميدان انقلاب ماشين هايي شبيه بلدوزر مستقر كرده اند. مردم با بوق زدن يكان ويژه را كلافه كرده اند.

*مردم در دسته‌ های چند نفری سعی در تجمع دارند
رادیو آلمان: یک تویترنویس از تهران گزارش کرده «با وجود تعداد زیاد نیروی انتظامی روحیه‌ها خیلی خوب است. مردم در دسته‌های چند نفری سعی در تجمع دارند. ترافیک هم داره سنگین‌تر می‌شود.» یک شاهد عینی به دویچه‌وله گفت که در چهار ولی‌عصر حضور نیروهای امنیتی بسیار کمتر از ۲۵بهمن و یک اسفند است. وی از…

*یک خبر از طریق توئیتر:با وجود حضور انبوه نيروهاي نظامي حضور مردم به طور مرتب در خيابان‌هاي شيراز در حال افزايش است

* آخرین گزارشات حاکی از شکلگیری هسته های اولیه تجمعات در برخی نقاط تهران شکل گرفته. بنظر می رسد که اینبار هم ،همچون 1 .اسفند ، تجمع کنندگان از تاکتیک تجمعات غیرمتمرکز و پراکنده استفاده کرده و می کنند .

* ۴:۴۵ شاهدان عینی به بی بی سی می گویند صدای «مرگ بر دیکتاتور» به شکل پراکنده در میان بوق ممتد اتومبیل در خیابان های مرکزی تهران شنیده می شود

*چهار نفر دقایقی قبل در بلواز کشاور تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

*آغاز تظاهرات در خیابان مطهری(تخت طاووس)/ شعار مردم: مرگ بر دیکتاتور

*آخرین گزارشات از تهران حاکی از آنست که  در خیابان ولیعصر شعار ««مرگ بر دیکتاتور» سر داده شده.

پیام یک هموطن
می‌روم خرید آزادی، آزادی اما ارزان نیست، همه باید باشند تا از پس پرداخت بهایش برآییم.

درخواست یک کاربر
بابا دوباره زمان تظاهرات شد و ۱۰۰۰۰ نفر آنلاین !! من که رفتم
ایران در سایهٔ دار است یاران منشینید خموش. تو را بخدا به خاطر وطنتون به خاطره آیندهٔ هممون به خاطره آزادی همین الان به مردم ملحق شین تنها نباید بمونن .. ما همه باهم هستیم

تعطيلي برخي از كلاس هاي دانشگاه تهران در روز ۱۰ اسفند ماه
سحام نیوز: مسئولين دانشگاه تهران به توصيه حراست و مامورين امنيتي تعداد زيادي از كلاس هاي خود را به طور رسمي تعطيل اعلام كردند.
به گزارش خبرنگار نداي سبز آزادي، مديريت دانشگاه تهران كلاس هاي گروه معدن ،برق،مکانیک و فني بالا را تعطيل و مامورين حراست مانع از حضور دانشجويان در دانشگاه شده اند
بنا به گزارش ارسالي ديگر كلاس هاي اين دانشگاه در امروزدر حالتي نيمه نعطيل به سر مي برد چراكه مسئولين دانشگاه به توصيه حراست و نيروهاي امنيتي ديگر كلاس ها را نيز مانع از تشكيل آنها مي شوند و به اين ترتيب بر تعداد كلاس هايي كه تعطيل اعلام شده بود افزوده مي شود
اين در حالي است كه مسئولين دانشگاه در قبال اين حركت هيچ پاسخي را حاضر نيستند به دانشجويان بدهند اما آنطور كه از شواهد پيداست تمامي اين اقدامات در جهت ايجاد فضاي امنيتي و ممانعت از حضور دانشجويان در دانشگاه به جهت شركت در راهپيمايي امروز مي باشد

سید خندان مانور موتورها و لباس شخصی‌ها
ساعت 2.30 سید خندان مانور موتورها و لباس شخصی‌ها با صدای اگزور موتورها سعی می‌کنن وحشت ایجاد کنن

پیشنهاد یک کاربر شیرازی
مسیر جدید تظاهرات در شیراز: 5 بعد الظهر، سه راه عفیف آباد تا انتهای خیابان عفیف آباد
تو رو خدا اطلاع رسانی کنید! یکم اسفند ما بیش از 200 تا 300 هزار نفر بودیم ولی مسیر غلطی که انتخاب شده بود همه رو پراکنده کرد و یه تجمع 50 نفری هم به سختی تش…کیل میشد!! خیابان عفیف آباد از مراکز تجاری شیراز هست که یه طرفه هست، ازدحام مردم زیاده، شلوغی و ترافیک هم همیشه هست و کوچه در رو هم زیاد داره… خیلی راحت تر میشه تجمع تشکیل داد و سرکوب هم سختتره..تو رو خدا نزارید مثل یکم اسفند شه..

*ساعت دو و چهل دقيقه از طرف آزادي تا مناطق انقلاب، وليعصر، بلوار کشاورز،کارگر همه پر از نيروي انتظامي است و مردم هم دارند ميايند

گزارش اولیه از وضعیت میدان انقلاب در 10 اسفند …ساعت 14
در حالیکه سه ساعت به موعد تعیین شده تظاهرات گسترده مردمی در جهت حمایت از رهبران جنبش باقیمانده میدان انقلاب بصورت کاملا امنیتی در آمده است. استقرار یگانهای ویژه در ضلع جنوبی و شمالی میدان و رفت وآمد موتورسواران یگان ویژه در خطوط ویژه نگاه همگان را به خود جلب نموده است.از سویی دیگر با بارش شدید باران امروز صبح و قطع شدن این بارش اندک اندک بر بار شلوغی این میدان افزوده می شود.
یگانهای مستقر در میدان انقلاب تا لحظه تنظیم این خبر همه نیروی انتظامی بوده اند و از حضور نیروهای سرکوبگر بسیج و سپاه خبری نیست.

تهران در دهم اسفند:اصلا امروز حال و هوای شهر فرق داره

تهران، سه شنبه ۱۰ بهمن، ۹:۱۶ صبح. اصلا حال و هوای شهر فرق داره، تو مترو چشمهای مردم برق میزد، درها که بسته شد اولین جرقه رو طبق معمول یه دختر زد:»خوب امروز کیا میان ؟». مردم شاکی‌ بودن، مضطرب، انگار همه دیگه میدونند که این آخر خطه، امروز دیگه مثل تظاهرات‌های قبل نیست که بیایم بیرون و کشته بدیم و بریم خونه، امروز روز نهایی هستش، امروز دیگه این بازی مساوی نداره، یا ما میبریم یا اونا… اصلا امروز حال و هوای شهر فرق داره,ما بيشماريم

فراخوان خانواده های بازداشت شدگان به تجمع مقابل دادستانی تهران

جمعی از خانواده های بازداشت شدگان، با صدور فراخوانی خواستار تجمع مردم در مقابل دادستانی رژیم در تهران به منظور اعتراض به بازداشت فرزندانشان شدند. در این فراخوان آمده است: ما خانواده‌های بازداشت‌شدگان کشور که به دنبال حوادث اعتراضی در کشور بازداشت شده‌اند، نسبت به بی‌توجهی مسئولین نسبت به مراجعات و پرسشهای مکرر که درباره موقعیت و وضعیت عزیزانمان کرده‌ایم، شکایت داریم و بشدت نسبت به سرنوشت عزیزانمان نگران هستیم. حدود ۲۰۰۰ تن از فرزندان و بستگانمان در طی روزهای بهمن و اسفند ماه امسال بطور خودسرانه و بدون حکم قضایی و بدون هیچگونه گناه و جرمی دستگیر و روانه بازداشت‌گاههای نامعلوم شده‌اند.

ما با تجمع در جلوی دادستانی تهران در ساعت ۵ عصر روز سه‌شنبه اقدام به بلند کردن صدای اعتراض خود می‌نماییم و از ملت شریف ایران می‌خواهیم که ما را یاری کنند.

جمعی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان کشور

دوشنبه۹ اسفند ۱۳۸۹

تعطیلی کلاس های دانشگاه تهران

به گزارش منابع خبری دانشجویی از دانشگاه تهران، در آستانه برگزاری راهپیمایی امروز بسیاری از کلاس های دانشگاه تهران در اعتراض به دستگیری میر حسین موسوی و مهدی کروبی و همسرانشان توسط دانشجویان و اساتید تعطیل شده اند.

امروز در استادیوم آزادی به جای سرود جمهوری اسلامی، سرود یار دبستانی سر دهیم

مهدی خزعلی : از آسمان شهر صدای تکبیر می آید! / دوشنبه شب 9 اسفند

وبلاگ مهدی خزعلی : الان که این سطور را می نگارم, 20 دقیقه است که صدای تکبیر قطع نمی شود, شاید بیش از یک سال است که علی رغم فراخوان به تکبیر شامگاهی- در نزدیکی منزل ما – کسی تکبیر نمی گفت , اما امشب شور و هیجان تکبیر مثل تیرماه پارسال بود, نمی دانم اینها که می گویند جنبش مرده است, از مرده هم که صدایی در نمی آید, این الله اکبرها ز چیست! این فریادها ز کیست؟ شاید مردگان سر از قبر درآورده و تکبیر می گویند! مردگان را بر بام چکار!

اما راست می گویند, این مردم مرده اند, اگر مرده نبودند که اوضاعشان این نبود! کفنشان را – ببخشید شهیدشان را – می دزدند و باتومی هم حوالت می دهند تا مردم بگویند ” صد رحمت به کفن دزد اولی! “

فریاد الله اکبر و یا حسین میرحسین در تهران و شهرستان‌ها

کلمه : گزارش‌های رسیده، حاکی از طنین‌انداز شدن فریاد الله اکبر، یا حسین میرحسین و یا مهدی شیخ مهدی در بسیاری از محله‌های تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور است. این شعارها به حدی گسترده بوده که برخی شاهدان، فضای امشب تهران را با شعارهای شبانه در تابستان ۸۸ مقایسه کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به کلمه و خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اهالی تهران در محله‌های شهرک غرب، سعادت آباد، پونک، ونک، باغ فردوس، سید خندان، خیابان آفریقا، خیابان ستارخان، خیابان سهروردی، یوسف آباد، نیاوران، زعفرانیه، قلهک، میدان ولیعصر، خیابان کارگر، محمودیه، توانیر، صادقیه، گیشا، تجریش، شهرک آپادانا، خیابان طالقانی، میدان فاطمی و بسیاری محله‌های دیگر شب‌هنگام به پشت بام‌ها رفته و شعار داده‌اند.

زنگ زدم به دوستم در تهران، می گفت توی همه کوچه های محلمون الله اکبر میگن

می گفت شعارهای امشب خیلی شدیده. منطقه میرداماد

نقش آیت‌الله خامنه ای در بازداشت موسوی و کروبی

به گزارش فیس بوک ۲۵ بهمن که اخبار مربوط به سه شنبه های اعتراض را پوشش می دهد سید مجتبی واحدی گفت: «صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در مورد تبعات دستگیری میرحسین موسوی و مهدی کروبی تردید داشته، اما آقای خامنه ای به او گفته است که جمع بندی انجام شده در دفتر رهبری نشان داده که این اقدام، مساله ای ایجاد نخواهد کرد.»

مشاور مهدی کروبی تاکید کرد که به گفته آقای خامنه ای، مسئولیت جمع بندی هزینه های دستگیری رهبران معترضان به انتخابات، با مجتبی خامنه ای فرزند رهبر جمهوری اسلامی ایران بوده است.

در همین رابطه، وبسایت جرس، از سایت‌های اصلی جنبش سبز،گزارش داد که یکی از مدرسان حوزه علمیه قم نگرانی برخی از استادان حوزه را از پیامدهای بازداشت موسوی و کروبی به اطلاع آقایان حقانی و ملکان از مسئولان برجسته دفتر رهبری در تهران و قم رسانده و پاسخ شنیده است که: «پیش و بیش از شما جناب اقای لاریجانی رییس قوه قضاییه این نگرانی را به محضر آقا رساندند و ایشان فرمودند: اشراف بر این پرونده و محاسبه پیامدهای سیاسی و امنیتی آن را آقا سیدمجتبی و کارشناسان مورد اعتماد بنده برعهده دارند و از این جهت جای نگرانی نیست.»

اعتراضات اخير مردمِ ايران که اهدافی چون آزادي، عدالت، دموکراسی و حقوق بشر را دنبال می کند، در مسيرِ انقلابی دموکراتيک قرار گرفته که قطعا تا رسيدن به سر منزل مقصود راهی کوتاه را در پيش ندارد.

اعلام حمايت زندانيان سياسی زندان رجايی شهر از تظاهرات سه شنبه‌ها

ين جنبش در شرايط کنونی آزادی موسوی و کروبی را در اولويت قرار داده و بر همين اساس قرار است که مردم در روز سه شنبه يازده اسفند در اعتراض به حصر آنان به دست به تجمع بزنند.

در اين برهه از زمان ما زندانيان سياسی زندان رجايی شهر کرج لازم ديده که پشتيبانی خود را از تظاهرات مسالمت آميز سه شنبه ها اعلام نماييم و از تمامی تشکل ها، احزاب، سازمان ها و جوانان دلير می خواهيم که برای رسيدن به آزادی از خود شجاعت بيشتری نشان داده، از ارعاب و تهديد و زندان نهراسند و تا زمان رسيدن به آرمان های حق طلبانه ی خويش دست از مبارزه نکشند.

زندانيان سياسی سبز انديش زندان رجايی شهر کرج

ممانعت هیئت رئیسه مجلس از قرائت گزارش 25 بهمن/ دلایل عدم قرائت

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به دلیل موارد محرمانه ای که در گزارش گروه 5 نفره مجلس از بررسی حادثه 25 بهمن وجود دارد اجازه قرائت این گزارش در صحن علنی مجلس داده نشده است.

جاسم ساعدی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در بیان علت تاخیر در قرائت گزارش کمیته ویژه بررسی فتنه و حوادث 25 بهمن ماه گفت: این گزارش این هفته در دستور کار صحن علنی مجلس نبوده است اما رئیس و نواب رئیس مجلس به دلیل موارد محرمانه ای که در این گزارش وجود دارد از قرائت آن در صحن علنی مجلس و انتشار آن در میان افکار عمومی ممانعت کردند.

وی ادامه داد: این گزارش از سوی هیئت رئیسه به کمیته پنج نفره ارجاع داده شد تا با حذف موارد محرمانه یا اصلاح آن یا کلی گویی در خصوص موضوعات محرمانه آن را برای قرائت از پشت تریبون صحن علنی مجلس آماده کنند.

وی گفت: گزارش مجلس از 25 بهمن ماه هفته آینده نیز در صحن قرائت نمی شود.

عریضه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی‌- مون

ما خواستار لغو حصر خانگی وتضمین آزادی فعالیت‌های رهبران جنبش سبز دمکراسی خواهی مردم ایران هستیم

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد عالیجناب بان کی‌- مون : با درود فراوان و آرزوی موفقیت شما در کمک به پیشبرد صلح، امنیت، حقوق بشر در جهان، و با تشکر پیشاپیش از لطف شما در پیگیری این مطالبه انسانی‌ و مدنی ما.

همانطوریکه آگاهی دارید ملت ایران مواجه با حکومتی است که بی‌ پروا، ابتدایی‌ترین حقوق انسانی چون حق بیان، تجمع، تحزب، تشکل مدنی ، و فعالیتهای نافی خشونت را پایمال نموده و گذشته از مبانی حقوق بشر جهانی‌ ، به قانون اساسی‌ مصوبه خویش نیز پایبند نیست. لذا پناه بردن ما به شما و استمداد از نهاد سازمان ملل متحد را که نمادی بر آمده از وجدان بشریت و روح ملت ها لقب گرفته، راه چاره یافتیم و مستقیم از شما دبیرکل این سازمان محترم یاری می طلبیم.

مستحضر هستید که از ماه ژوئن سال ۲۰۰۹ در اعتراض مسالمت آمیز به تقلب و تخلف در انتخابات ریاست جمهوری که میلیون ها نفر در ایران به خیابان ها آمدند، رژیم ایران از هیچ گونه اعمال فشار و سرکوبی علیه مخالفین چون بستن مطبوعات، دستگیری، زندان، شکنجه و قتل دریغ نداشته است. دامنه این سرکوب ها به ویژه بعد از تظاهرات اعتراضی صد‌ها هزار نفره هفته گذشته (۱۴ فوریه‌ ۲۰۱۱) به حصر، حبس خانگی‌ و انسداد کامل فعالیت های سیاسی و اجتماعی رهبران جنبش سبز دمکراسی خواهی‌ مردم ایران، میر حسین موسوی ( نخست وزیر سابق)، مهدی کروبی (رئیس مجلس سابق)، و زهرا رهنورد(استاد، رئیس سابق دانشگاه، و فعال جنبش زنان) انجامیده است.

این بار حکومت در اقدامی که حیرت مردم ایران و جهان را در پی داشته است، مبادرت به نصب نرده آهنی در مقابل منزل رهبران جنبش و قطع تمام مسیرهای ارتباطی آنها (شامل تلفن و اینترنت) کرده تا بدون حتی پذیرفتن مسؤولیت محاکمه، اقدام به حذف اجتماعی و فیزیکی این منتقدان کند. فعالیت های جنبش سبز دمکراسی خواهی مردم ایران همواره مسالمت آمیزبوده ورهبران آن به قانون اساسی‌ التزام داشته اند.

در طرف مقابل ، سرکوب گران، با قانون شکنی واعما ل خشونت جنبش را سرکوب ، و جان رهبران آن را تهدید می نمایند. سرکوب رهبران منتقد حکومت و تلاش برای حذف آنها بدون رعایت حداقل موازین قانونی و عرف بین الملل سبب شده تا ما نگرانی عمیق خود را نسبت به وضع امنیت و سلامت آنها اعلام کنیم. ما امضا کنندگان این نامه مسؤولیت حفظ جان رهبران جنبش را مطلقاً متوجه حکومت دانسته و مصرا خواستار لغو حصر خانگی از رهبران و تضمین آزادی فعا لیت های اجتماعی و سیاسی آنان هستیم.

با تشکرازادامه تلاش شما برای آزادی زندانیان سیاسی درایران، انتظارما امضا کنندگان ذیل از شما، استفاده کردن از تمام امکانات خویش و اهرم های دیپلماتیک بین المللی برای لغو حصر و حبس خانگی، آزادی کامل فعالیت های مدنی رهبران جنبش، و تضمین سلامت جان آنان می باشد

با احترام

امضا ها:

مسعود آذری، داریوش آشوری، کاوه احسانی، حسن اکبرنیا، اصغر اکبری، محمد جواد اکبرین، محمد ارسی، هوشنگ اسدی، سروش اصلانی، محمد اقتداری، بهرام امامی، بابک امیر خسروی، نوشابه امیری، مهدی امینی، عبدالعلی بازرگان، رضا بدیعی، محمد برقعی، جرج بنشاهی، شهلا بهار دوست، محمد بهبودی، سهراب بهداد، فروزان بهنیا، فرهاد بهنیا، اصف بیات، میثاق پارسا، بیژن پیرزاده، عسل پیرزاده، صمد پورنقوی، نیره توحیدی، آریا تهرانی‌، پارسیا تهرانی، شهرام تهرانی‌، مریم تهرانی‌، حسن جعفری، فرزاد جواهری، محمد جمالی، محسن حیدریان، اسماعیل ختأی، ا.خجسته فر، رضا خشنود، اسماعیل خوئی، شیریندخت دقیقیان، سهراب رزاقی، حمید زنگنه، حمید سالک، داریوش سلطانی، محمد سهیمی، احمد شاکری، علی‌ شاکری، سعید شروینی، کریم شمبیاتی ، حمید شیرازی، فاطمه صادقی، نادر صادقی‌، احمد صدری، صوفیا صدیق پور، اسفندیار طبری، بهرام عباسی، ملوک عزیززاده، فرزانه عظیمی‌، کاظم علمداری، رضا علوی، حسن علیزاده، نورالدین غروی، رضا فانی یزدی، مهدی فتا پور، مسعود فتحی، علی‌ فروزنده، نادر فروزی، فاطمه فرهنگخواه، فیروزه فولادی، کبری قاسمی، یدی قربانی، صمصام کشفی، محسن کدیور، عزیز کرملو، رضا کریمی‌، حسن کلانتری، حسین کندی، رضا گوهر زاد، مزدک لیما کشی، مجید محمدی، ملیحه محمدی، مهرداد مشایخی، احمد مصباح، پیمان ملاذ، مهدی ممکن، جعفر منظم ، اکبر مهدی، حمیدرضا مهدیزاده، بهجت مهر آسا، محمد علی‌ مهر آسا، مهدی مهرنوش، علی‌ اکبر موسوی خوئینی‌ها، امیر موحدی، امین موحدی، سراجدین میردامادی، غفور میرزایی، حجت نارنجی، ابراهیم نبوی، فرخ نگهدار، مهدی نور بخش، ن.نوریزاده، احمد هادوی، داریوش وثوقی، حسن یوسفی اشکوری،

Honorable United Nations Secretary General Ban Ki Moon:

With sincere gratitude and hopes for your success in advancing peace, the cause of human rights, and global security, we the signatories of this letter are requesting your immediate attention to an important humanitarian and civil rights matter. As you are aware, the Iranian nation is entangled in a struggle with a regime that has no regard for human rights, freedom of expression, freedom of assembly, non-violent methods of protest and while showing their contempt for these universal values, has violated even its own laws. Consequently, we are directly appealing to your Excellency, the Secretary General of an organization that symbolizes the conscience of the global community, for help. You are also aware that in the post presidential elections’ peaceful protests in 2009, in which millions participated, the Iranian government resorted to harsh means such as closing down press outlets, arrests, imprisonment, torture, and killing of the protesters. The scope of these crackdowns has led to the house arrests and impedance of the political activities of the Green Movement’s leadership, Mr. Mir Hossein Mousavi (former Prime Minister), Mr. Mehdi Karoubi (former Speaker of the Parliament) and Ms. Zahra Rahnavard (University Chancellor, University Professor and a Women’s Right Activist); all in the aftermath of the Feb. 14, 2011 protests in which hundreds of thousands of Iranians participated. Currently, the regime has resorted to installing physical steel bars at the residences of these leaders and cut off all their contacts including phone and internet, which has lead to the outrage of the Iranian people and caused concern for the safety of these Movement figures. The activities of the Green Movement have always been non-violent and its leadership is committed to working within the framework of the Iranian constitution. Yet, the forces perpetrating the crackdown through acts of violence, attempt to crush the movement and threaten the lives of its leaders. Hence, we are profoundly concerned for their condition and hold the Iranian authorities responsible for their lives and safety. We also demand an immediate end to their house arrest and the restoration of their civil liberties for political and social activities. We, the signatories, are grateful for your commitment to human rights in Iran during your tenure and hope that you will use all the means of your office and international diplomacy to end the house arrests of these Movement leaders as well as restoration of their civil rights to conduct legal activities and prevent their potential physical harm. Respectfully Yours, Signatories:

Advertisements

یک پاسخ to “اخبار لحظه به لحظه 10اسفند 89 ، روز شعار«مرگ بر دیکتاتور» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»”

  1. سعید Says:

    اراده‌ی انقلابیون (تحول‌خواهان) تنها شرط لازم رسیدن به نتیجه است، اما شرط کافی نیست و برای پیروز شدن باید در اراده‌ی سرکوب دیکتاتور خلل و شکاف ایجاد کرد که این هم با استمرار در حضور در خیابان امکان‌پذیر می شود


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s