در خانه ی هاله سحابی چه گذشت؟

کلمه: صبح امروز مجتمع مسکونی نسیم دانش واقع در پل گیشای تهران توسط ماموران امنیتی محاصره شده بود ؛ جایی که تشییع کنندگان عزت الله سحابی ناباورانه درست ساعتی پس از دفن پدر بر سر پیکر بی جان هاله دختر عزت الله آمدند و در شوک از دست دادن هاله سوگواری می کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده هاله،مادرش زهرا سحابی و دو دخترش آسیه و آمنه ۲۱ ساله که دو قلوهایی از هاله اند و پسرش یحیی در بهت و حیرت به پیکر بی جان مادر خیره شده بودند که در گوشه ی اتاق روی تختی چوبی و روتختی آبی رنگ گذاشته شده بود. حالا هاله درست چند ساعت پس از مرگ پدر به پیش او رفته است . زهرا سحابی مادر هاله که داغدار شوهر از دست رفته اش بود؛ تنها دخترش را نیز از دست داد. زری خانم همسر عزت الله سحابی همچنان در بهت و حیرت فرو رفته بود و هنوز در شوک از دادن عزیزش در گوشه ای از خانه نشسته بود و به زمین زل زده بود.

در هر گوشه و کنار منزل گروههای مختلف که در تشییع جنازه عزت الله سحابی شرکت داشتند ؛ از حادثه ی کشته شدن هاله سخن می گفتند. یکی از مادران صلح شرکت کننده در این مراسم ماجرای کشته شدن هاله را روایت می کند:” از دیشب ماموران امنیتی به منزل سحابی در لواسان آمده بودند و چند نفری از آنها نیز در طبقه بالای خانه ماندند و برای تشییع جنازه مهندس اصرار می کردند که شبانه صورت بگیرد. هاله در تمام این ساعات با روحیه ای قوی به ماموران پاسخ داد که مراسم تشییع باید صبح امروز و با حضور عزاداران برگزار شود . ”

این مادر صلح می گوید:” صبح امروز هاله عکسی از پدر را بر روی سینه ی خود چسباند و در صف اول تشییع کنندگان راه می رفت که نیروهای لباس شخصی به حاضرانی که عکس سحابی را در دست داشتند حمله ور شدند و از جمله به هاله حمله ور شدند. ماموری با مشتی محکم به سینه هاله کوبید و او را مورد ضرب و شتم قرار داد. هاله پس ار این ضربات روی زمین پخش شد و او را به بیمارستان منتقل کردند که هنوز چیزی نگذشته بود که خبر اوردند هاله نیز کشته شده است.”

از زمان تشییع پیکر هاله سحابی به منزلش در تهران ، خانه توسط ماموران امنیتی تحت کنترل بود و از عزادرانی که برای تسلیت و شرکت در مراسم سوگواری هاله به آن خانه می آمدند عکسبرداری و فیلمبرداری می کردند.

نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s