اعتراض‌ شدید شهرام ناظری به صداوسیما

اعتراض‌ شدید شهرام ناظری به صداوسیما: بعد از 30سال بس است دیگر!

سایت خبری راه کارگر : شهرام ناظری در اعتراضی شدید به صدا و سیمای جمهوری اسلامی از پخش آثار خود در این رسانه بدون رعایت کپی رایت انتقاد کرد . وی در بخشی از سخنان خود گفت : 30 سال تحمل کردم ، الان می‌گویم بس است ، بی‌عدالتی بس است. بیایید بعد از 30سال به هنرمندان واقعی و اصیل کشور احترام بگذاریم . ناظری همچنین از پیشنهادهای بقول خود » دهن پرکنی » از سوی مراکز مختلف ، که نامی از آنان نبرد ، پرده برداشت که دال بر دریافت همه حق و حقوق تمامی این سالیان ، به اضافه  » امتیازات ویژه » بود که  باز گفته وی هرگز هیچیک از آنان را نپذیرفته است . گفتنی ست که محد رضا شجریان نیز در اعتراضی مشابه دشمنی سخت حاکمیت را نسبت به خود برانگیخت ولی از سوی مردم ایران شدیدا مورد استقبال قرار گرفت . به گزارش «24»،  استاد شهرام ناظری، خواننده محبوب و شناخته شده کشورمان با انتقاد شدید از رسانه ملی در پخش آثار خود بدون رعایت کپی‌رایت، تاکید کرد: بارها به صداوسیما اعتراض کرده‌ام، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ام. بنابراین گزارش، وی که پیشنهادهای متعددی هم برای پیگیری حق و حقوق از سوی برخی مراکز مختلف داشته، در گفتگو با «تجربه» نارضایتی‌ها و گلایه‌های خود را وارد فاز جدیدی کرده و از مسئولان خواسته دیگر بعد از 30 سال، حرمت هنرمندان اصیل کشور را حفظ کنند.

وی در این گفتگو اظهار داشته است: «اکنون بیش از 30 سال است صداوسیما آثار مرا به گونه‌های مختلف مورد استفاده قرار داده و پخش کرده است و جالب اینجاست که در این مدت 30 سال که در حقیقت یک عمر محسوب می‌شود بدون اجازه از من و بدون اطلاع من و بدون در نظر گرفتن حق و حقوق من از نظر کپی‌رایت، عمل کرده است.»

ناظری ادامه داده است: «در دوران جنگ بسیاری از آثار من سرود جبهه‌های نبرد بود. صداوسیما در تمام مدت هشت سال جنگ تحمیلی ایران و عراق از کارهای من که داراری روحیه حماسی بودند، استفاده کرد البته بدون هیچگونه قرارداد و اجازه‌ای از من. در پایان جنگ وقتی قرار می‌شود یک ویدئو کلیپ به عنوان سمبل هشت سال جنگ توسط صداوسیما تهیه شود باز کلیپ «کاروان شهید» بر اساس صدای من تهیه می‌شود اما این انتخاب و تهیه هم بدون اطلاع و بدون هیچگونه قراردادی با من انجام شد.»

وی افزود: «پس از جنگ هم مدام کارهای من پخش شده و به همین صورت، صداوسیما راه و روش خود و اعتراض را با من به همان صورت ادامه داده است. حرف‌های من هم به نتیجه‌ای نرسیده به صداوسیما می‌گویم 30سال ناعادلانه به همین منوال در مورد من عمل کرده‌اید، در این مورد واقعا من بیش از حد از خود نجابت نشان داده‌ام اما انصاف شما کجا رفته؟ هر کدام از شما اگر 30 ماه حقوق‌تان را دریافت نکنید چه واکنشی نشان می‌دهید؟ حالا ببینید من شهرام ناظری که 30 سال یعنی یک عمر تحمل کرده‌ام همچون کوه ایستاده‌ام. من می‌گویم دیگر بس است. 30 سال گذشت. دیگر بی عدالتی بس است. بیایید به هنرمندان واقعی و اصیل کشور احترام بگذارید. بدون اجازه آنها کاری را پخش نکنید و برای تهیه هر نوع اثر یا کلیپ طبق قانون به حق و حقوق آنها از نظر کپی‌رایت توجه قانونی بکنید.»

این خواننده محبوب موسیقی سنتی ادامه داده است: «خیلی ها خیلی ادعاها دارند اما من شهرام ناظری فرزند ایران و از نژاد کرد از ابتدای انقلاب یعنی سال 57 تا امروز شهریور 1390، 33سال نه کمک مالی و نه وام‌های آنچنانی گرفته‌ام و نه زمین و نه خانه و نه هیچ چیز دیگر…هرگز از کسی و نهادی نه تنها چیزی طلب نکرده‌ام بلکه حق و حقوق 30 ساله خودم را نیز نگرفته‌ام. این را گفتم که بدانید یک هنرمند با چه شرایطی در این مملکت روند کار هنری خود را ادامه داده است. من وامدار کسی نیستم و برای همین خدا شکر می کنم.»

وی در پایان اشاره کرده است که «البته بماند که در این سال‌ها چه پیشنهادهای دهن پرکنی از سوی مراکز مختلف داشتم تا از امتیازات ویژ‌ه‌ای برخوردار شوم و تمام حق و حقوقی را که به ناحق نداده‌اند، دریافت کنم اما هرگز هیچیک را نپذیرفته ام و اعلام کرده‌ام که هر زمان تصمیم گرفتید و تصویب کردید که حق و حقوق ضایع شده همه هنرمندان این آب و خاک را به آنها بدهید آن زمان من نیز به همراه دیگر هنرمندان خواهم آمد تا بخشی از حق و حقوق طبیعی خود را دریافت کنم

به گزارش «24»، برخی معتقدند این سخنان جدید شهرام ناظری و انتقادهای سنگین او، ماجرای محمدرضا شجریان را تکرار خواهد کرد و او را در لیست ممنوعه رسانه ملی قرار خواهد داد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s