تبلیغات انتخاباتی ، وعده های پوچ و دیگر هیچ

سایت خبری راه کارگر : نزدیک شدن هر چه بیشتر به موعد انتخابات مجلس نهم احمدی نژاد و تیمش را هر چه بیشتر به صرافت انداخته  تا از لاک دفاعی دوره اخیر بیرون آمده و اینجا و آنجا خود نمائی کنند . لحن سخنان احمدی نژاد نیز به میزان متنابعی شکلی تعرضی بخود گرفته و از » سکوت الهام بخش » فاصله گرفته است . بر تحرکات باند احمدی  نژاد ، بویژه پس از ماه رمضان ، افزوده شده است . دفاع از ایده ایجاد دو و نیم میلیون شغل در سال جاری حدت و شدت بیشتری گرفته است . هنوز مرکب وعده تخصیص بودجه نهصد میلیون دلاری به احیای دریاچه ارومیه  ، و از بالای سر مجلس ، خشک نشده که احمدی نژاد در  سخنان روز چهار شنبه  اش  و در همایش جامعه اسلامی کارگران در تالار بزرگ وزارت کشور وعده  سه برابر کردن  یارانه ها ی نقدی را مطرح کرد و آن را دست مایه حمله بیسابقه به مخالفان دولتش  نمود . بنظر می رسداینها همه از  اعم تاکتیک و استراتژی های دوره پیش روست که  با از صحنه خارج کردن چهره های » مسئله دار » ، که از آنها بعنوان جریان انحرافی یاد می شود ، تکمیل می گردد . روشن است که علیرغم نظرات روشن و توصیه های خامنه ای مبنی بر دادن وعده هائی که قابلیت اجرا  داشته باشند ، چنین وعده های پوچ و بی پشتوانه ای ، در عین حال  تف آشکار دیگری است که  بسوی » رهبر » پرتاب می شود . سی و سه سال  تحمل حکومتی که برگرده مردم سوار و  به قدرت رسید ، بس است . این اکثریت مردم زحمتکش کشور ما بوده و هستند که بار اصلی سیاست های فلاکتبار اقتصادی جمهوری اسلامی را بر دوش می کشند . تداوم حتی یک روز بیشتر از عمر این رژ یم  بهمراه دروغ پردازی هایش ، مساوی ست با ویرانی هر چه بیشتر جامعه ای به نام ایران . تنها از طریق  مبارزه متحد و یکپارچه  و کمک و همیاری در ایجاد و شکلگیری تشکلهای مستقل و توانمند کارگری  و سایر جنبش های مردمی و بمیدان آمدن آنها ست  که می توان از ویرانی کامل اجتماعی ، اقتصادی ، محیط زیستی و ملی جلوگیری کرد .

گزیده ای از سخنان احمدی نژاد در همایش روز گذشته :   تبلیغات انتخاباتی ، وعده های پوچ  و دیگر هیچ

  • کسانی که با یک تلفن میلیاردها تومان را جابجا می کردند و در طول تاریخ نظیر آنها 124 هزار پیامبر و هزاران نفر از صالحان را کشته‌اند هر روز یک ماجرا برای دولت درست کرده و در این مسیر سنگ اندازی می‌کنند. البته دولت تا آخر ایستاده و همه حقوق ملت را استیفا و به صاحبان اصلی‌اش باز خواهد گرداند و آنها که دنباله‌شان در خارج است فکر نکنند که با جوسازی دولت را مجبور به عقب نشینی می‌کنند.
  • هم اکنون تنها 40 هزار میلیارد تومان از محل یارانه‌ها در میان مردم بازتوزیع می‌شود ولی جا دارد که این میزان تا سه برابر افزایش یابد.
  • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک عضو بازنشسته تامین اجتماعی و یک کارگر به اعضای هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی اضافه کند. چطور ممکن است مدیر شرکت متعلق به کارگران ماهیانه 10 میلیون تومان حقوق بگیرد ولی بازنشسته و کارگر بیش از 400 هزار تومان حقوق نگیرد؟
  • زیان‌ده بودن شرکت‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی هم جزو دردهایی است که یک شرکت سودی ندارد ولی اعضاء هیئت مدیره آن برای خود پاداش‌های آنچنانی می‌نویسند.
  • دولت در مورد حقوق کارگران تحت فشار است ولی تلاش می‌کند که تمام ملت ایران در بالاترین سطح رفاه باشند. اگر دست و بال دولت را نبندند و کار اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها به طور کامل انجام پذیرد حقوق هر کس به خودش می‌رسد و بخش زیادی از مشکلات شما کارگران حل خواهد شد.
  • علت اینکه حقوق یک کارگر 500 هزار تومان است ولی کارفرما به آن 300 هزار تومان پرداخت می‌کند و کارگر نیز جرات شکایت از کارفرما را ندارد، مناسبات نادرست کار بوده و ارزش کار کارگران واقعی نیست. باید کارفرمایان به دنبال کارگر بگردند و نه اینکه کارگر نگران بیکاری باشد. چنانچه اشتغال در کشور زیاد باشد این مناسبات به هم خواهد خورد.
  • ما در سال گذشته یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد کردیم و بنا داریم که امسال نیز 2.5 میلیون شغل را ایجاد کنیم بیکاری کم شده و حق کارگر به درستی استیفا شود.دولت هم اصلاح قانون کار و هم تنظیم بازار را در دستور کار دارد ولی یک عده شروع کردند به مسخره کردن که مگر می‌شود 2.5 شغل در یک سال ایجاد کرد. چطور با این همه پول و ثروتی که در کشور وجود دارد، نمی‌توان 2.5 میلیون شغل را ایجاد کرد فقط نیاز به این است که جلوی بریز و بپاش‌ها و اضافه خواری‌ها را بگیریم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s