احضار ۴ نفر دیگر در ارتباط با دانشگاه آنلاین بهائیان

کمیته گزارشگران حقوق بشر – چهار نفر از اساتید و مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان به نامهای کامران رحیمیان، کیوان رحیمیان، شکیب نصرالله و فاران حسامی امروز ۲۲ شهریور ماه به شعبه پنجم دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شدند. بنا بر گزارشات رسیده احضار این افراد در حالی است که هر کدام از این افراد پیش‌تر یک یا دو بار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده بودند. همچنین حدود یک ماه پیش منزل آقای رحیمیان و خانم حسامی مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفته است و وسایل شخصی آن‌ها نظیر لپ تاپ، کتاب‌ها، جزوات، موبایل‌ها، یاداشت‌های شخصی و… ضبط شده است.

این احضار‌ها در ادامه محرومیت‌هایی است که برای دانشگاه آنلاین بهائیان از اول خرداد ماه ۱۳۹۰ ایجاد شده است. تا به حال بیش از ۴۰ نفر از همکاران و اساتید علمی در شهرهای مختلف نظیر اصفهان، شیراز، ساری، قروه، سنندج، همدان، بندر لنگه و… به ادارهٔ اطلاعات احضار شده‌اند و دربارهٔ همکاری‌هایشان با موسسهٔ علمی آزاد (دانشگاه آنلاین بهائیان) مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

و بیش از ۲۰ نفر از همکاران این موسسه در طول این مدت بازداشت شده‌اند که از این بین هفت نفر از ایشان به نام‌های وحید محمودی، رامین زیبایی، کامران مرتضایی، فرهاد صدقی، نوشین خادم، محمود بادوام و ریاض سبحانی حدود ۳ ماه است که در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برند.

بسیاری از افرادی که تا به حال بازداشت شده‌اند تحت فشارهای روحی و بعضا جسمی به جهت امضای تعهد نامه و قطع هر گونه ارتباط با دانشگاه آنلاین بهائیان قرار گرفته‌اند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s