اوباما:دولت مستقل فلسطین را وتو می کند

کاخ سفید بامداد پنجشنبه 22-9-2011 اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهورایالات متحده آمریکا به محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطین هشدار داده که هرگونه درخواست از شورای امنیت برای پذیرش عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل متحد را وتو خواهد کرد.

العربیه. نت::به گزارش العربیه اوباما در سخنرانی خود ضمن اشاره به ضرورت تشکیل دولت مستقل فلسطین در کنار دولت اسرائیل گفت: کشمکشی که در چند دهه ریشه دارد، با «میان بر» حل نمی شود و هیچ کس نمی تواند صلح را به زور اجرا کند. اسرائیل و فلسطینی ها هستند که باید برای صلحی دائم دست به کار شوند.

رییس جمهوری آمریکا همچنین گفت: صلح واقعی با تفاهم وعملکرد دوجانبه به دست می آید و با قطعنامه در سازمان ملل، صلح واقعی در کار نخواهد بود.

محمود عباس، رئیس حکومت خودگردان فلسطین قرار است روز جمعه و در پایان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، تقاضای رسمی عضویت فلسطین به عنوان کشور مستقل را به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل تقدیم کند.

از سوی دیگرنیکولا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد داد که سازمان ملل حکومت خودگردان را به عنوان کشور ناظر به رسمیت بشناسد.

وی گفت در این مقطع زمانی نمی توان از عضویت فلسطین به عنوان یک کشور مستقل، حمایت کرد.

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه تمام شرایط لازم برای برقراری صلح ابتدا در کنفرانس مادرید و سپس در پیشنهاد «نقشه راه» صلح خاورمیانه و طرح کشورهای عربی برای صلح بررسی شده است گفت » آنچه اکنون ضروری به نظر می آید، از سر گیری مذاکرات است.»

سارکوزی در سخنان خود یک جدول زمانی یک ساله را برای مذاکرات صلح فلسطینیان و اسراییلی ها پیشنهاد داد.

وی همچنین از وتو کردن اقدام فلسطینیان در سازمان واحتمال اینکه به بروز خشونت در منطقه ملتهب خاورمیانه منجر شود، هشدار داد.

از سوی دیگر نبیل شعث عضو هیئت اجرائی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت: ما وقت کافی را به شورای امنیت برای بررسی درخواست عضویت دولت فلسطین را خواهیم داد وپس از آن به جمعیت عمومی سازمان ملل خواهیم رفت .

وی افزود چنانچه در شورای امنیت با وتو مواجه شدیم ونتوانستیم به عضویت سازمان ملل
در بیاییم از جمعیت عمومی سازمان ملل تقاضای قبول دولت فلسطین به عنوان ناظر در سازمان ملل خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s