آخرین خبرها از زندان رجایی‌شهر: اعمال محدودیت‌های بیشتر برای زندانیان سیاسی

خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر از اعمال محدودیت‌های جدید برای این زندانیان خبر می‌دهند. این محدودیت‌ها در پی تغییر رییس زندان رجایی‌شهر هر روز برای زندانیان سیاسی این زندان ابعاد گسترده‌تری می‌یابد.طبق خبرهای رسیده به کلمه، رییس جدید این زندان به نام “مردانی” هر روز محدودیت‌های بیشتری را برای زندانیان و خانواده‌هایشان در نظر می‌گیرد، تا جایی که خانواده‌ها می‌گویند این روزها ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر متداول شده و نگهبانان و مسئولان زندان، زندانیان و به ویژه زندانیان سیاسی را به هر بهانه‌ای مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

پیش از این مسعود باستانی، روزنامه‌نگار، مقابل چشمان مادر و همسرش مورد ضرب و شتم ماموران زندان رجایی‌شهر قرار گرفته بود. هفته گذشته نیز علی عجمی و جعفر اقدامی، دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر، هنگامی که به بهداری این زندان منتقل می‌شدند، مورد ضرب و شتم ماموران زندان قرار گرفتند و پس از اعتراض به این شرایط به سلول انفرادی فرستاده شدند.

همچنین مدت زمان هواخوری زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر پس از این تغییر مدیریت به ۳ ساعت در روز کاهش پیدا کرده و زندانیان تنها می‌توانند از ساعت ۲ تا ۵ بعدازظهر از هواخوری زندان استفاده کنند. این در حالی است که تا پیش از مدیریت فرد جدید، زندانیان آزاد بودند در تمام طول روز از هواخوری استفاده کنند که اکنون این حق کوچک نیز از زندانیان سلب شده است.

از سوی دیگر رییس جدید زندان رجایی‌شهر دستور داده است در سالن ملاقات حضوری این زندان دیواری کشیده شود و بدین ترتیب خانواده‌ی زندانی در یک سو و خود زندانی در سوی دیگر این دیوار همدیگر را ملاقات می‌کنند. در همین حال، یک سرباز هم در تمام طول این ملاقات بیست دقیقه‌ای و به اصطلاح حضوری، بالای سر آنها می‌ایستد و به حرف‌های خانواده و زندانی گوش می‌دهد.

خانواده‌ی زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر که به این وضعیت به شدت اعتراض دارند، می‌گویند: با این شرایط، ملاقات حضوری عملا کارکرد خود را از دست داده و به ملاقات دیواری تبدیل شده است که حتی از ملاقات کابینی هم بدتر است.

مردانی، رئیس جدید زندان رجایی‌شهر، همچنین تغییرات دیگری نیز در شیوه‌ی مدیریت این زندان اعمال کرده است که این تغییرات بیشترین آسیب را برای خانواده و زندانیان به همراه داشته است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s