انتقال احمد شاهرضائی از زندان به بیمارستان جهت درمان

احمد شاهرضائی، از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، پس از یک سال و ۵ ماه سرانجام با پیگیری‌های متوالی خانواده‌اش جهت انجام MRI به بیمارستان اعزام شد.بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، احمد شاهرضائی در ۲۲ خرداد ماه سال ۸۹ در خیابان انقلاب دستگیر و در دادگاه بدوی به ۲ سال و نیم زندان محکوم شد. حکم وی در دادگاه تجدیدنظر به یک سال و نیم حبس تعزیری تقلیل یافت.

شاهرضائی بر اثر شکنجه‌های دوران بازجویی علاوه بر از دست دادن شنوایی گوش سمت راست و شکسته شدن انگشت پا، از ناحیه هر دو زانو دچار «مینیسک» شده و در طول این مدت تاکنون فقط با خوردن مسکن‌های قوی قادر به تحمل درد بود. خانواده این زندانی سیاسی که تا ۷۵ روز از وضعیت فرزند خود و زنده بودن آن هیچ اطلاعی نداشتند، پس از کسب اولین اطلاع از وضعیت‌اش، برای گرفتن مرخصی جهت درمان فرزندشان اقدام کرده اما طبق معمول هیچ پاسخی از مسئولین دریافت نکردند.

ایشان پس از یک سال تلاش بی‌وقفه و تقاضای مرخصی جهت درمان پای آسیب دیده وی، از طرف دفتر دادستانی اجازه یافتند که با هزینه خود از یکی از بیمارستان‌ها نوبت MIR بگیرند. بنابراین از بیمارستان بقیه الله برای روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه ۹۰ نوبت گرفته شد و به دادسرا ارائه گردید،

گفتنی ست نامه اعزام احمد شاهرضائی به بیمارستان از طریق دادستانی برای زندان اوین فرستاده شد.

سرانجام احمد شاهرضائی در روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه، قبل از ساعت مقرر به بیمارستان اعزام شد ولی پاسیار مربوطه به دلایل واهی و به بهانه گرفته نشدن نوبت، سریعاً وی را به زندان بازگرداند که خوشبختانه با پیگیری سریع پزشک زندان، نامبرده مجددا به بیمارستان اعزام شده و پس از یک سال و ۵ ماه انتظار، درد متوالی و پیگیری‌های خانواده، MIR از هر دو زانوی این زندانی سیاسی در بیمارستان بقیه الله انجام می‌شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s