موج جديد احضار، بازجويی و ممنوع الورودی در دانشگاه مازندران

دانشجونيوز: آخرين گزارش ها از دانشگاه مازندران حاکی از آن است که پس از تجمع هفته گذشته دانشجويان در دانشگاه مازندران، فشارها بر فعالين اين دانشگاه تشديد يافته است. به گزارش دانشجونيوز، بدنبال برگزاری تجمع اعتراض آميز دانشجويان دانشگاه مازندران که با استقبال چندصد نفر از دانشجويان مواجه شده و موجبات تعجب و عصبانيت بسياری از مسئولين و عوامل امنيتی-اطلاعاتی را فراهم کرده چنانکه از هفته گذشته بسياری از دانشجويان به دانشگاه ممنوع الورود شده اند.

بر اساس گزارشات پيشين دانشجونيوز، در هفته ی گذشته جمع کثيری از دانشجويان اين دانشگاه در اعتراض به مشکلات عديده ی صنفي، نامه ای با بيش از هزار امضا را به شورای صنفی تقديم نمودند اما پس از گذشت چند روز و بی پاسخ ماندن اين اعتراض قانوني، در مقابل سلف مرکزی دست به تجمع اعتراضی زدند. اين تجمع که بيش از يک ساعت به طول انجاميد با خواندن بيانيه توسط يکی از دانشجويان و تاکيد بر پيگيری اين مطالبات توسط «شورای مستقل دانشجويی» پايان يافت.

با وجود برخورد نه چندان تند حراست با دانشجويان در حين تجمع، از همان روز تجمع تهديدها و احضارها به حراست مرکزی اغاز شد و همچنان نيز ادامه دارد.در آخرين مورد برخی از دانشجويان نيز به دانشگاه ممنوع الورود شده اند.

گفته می شود نشريات وابسته به بسيج و «انجمن اسلامی مستقل» در شماره های مختلف با درج حروف اول نام و نام خانوادگی برخی فعالين اين دانشگاه اين اعتراض ها را «ادامه ی فتنه ی 88» در اين دانشگاه ناميده و خواستار برخورد قاطع دستگاه های امنيتی با معترضين شده اند.

اين نشريات دانشجويان «بسيجی» که از نيروهای نزديک به نيروهای امنيتی و اطلاعاتی در دانشگاه به شمار می آيند، بدون ارائه ی سند و مدرک اتهامات متعددی از جمله «مزدبگيران صدای امريکا» و «عموامل بيگانه» و چندين اتهام ديگر را به دانشجويان معترض نسبت داده اند که مسئولين دانشگاه نه تنها برخوردی با آنان نداشته اند بلکه در موارد بسياری از حمايت آنان و در راس آن مقامات امنيتی استان برخوردار بوده اند

در حالی نشريات بسيج اين مطالب را عليه اين تجمع منتشرکرده است که نام برخی از اعضای آن در بين امضا کنندگان نامه ی اعتراض آميز هزاران تن از دانشجويان دانشگاه مازندران خطاب به مسئولين ديده می شود.

يکی از اين دانشجويان معترض به دانشجونيوز گفت: «در هشت روز اخير فضای دانشگاه بشدت امنيتی بوده است و حراست به دلايل مختلف با دانشجويان برخورد می کرده است ،با وجود اين که مراتب قانونی اين اعتراض صنفی طی شده اما مسولين دانشگاه و بسيج، پيوسته در حال اتهام زنی به دانشجويان هستند که مسلما مورد پذيرش دانشجويان نخواهد بود.»

وی همچنين می افزايد: «در ضمن چند نفر از دانشجويان اين دانشگاه با معاون دانشجويی ديداری داشته و «قول های مساعدی» هم دريافت کرده اند که در صورت تحقق نيافتن اين خواسته ها،دانشجويان معترض طبق بيانيه ای که در همان روز صادر شد از ديگر روش های اعتراضی استفاده خواهند کرد.»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s