اخبار و گزارشات تظاهرات ۲۵بهمن، عکس ها و ویدئوها

di‎ 25 بهمن 1390 ساعت 3 بعد ازظهر میدان انقلاب

سایت خبری راه کارگرـ اعلام تظاهرات ۲۵ بهمن نگرانی و ترس نیروهای سرکوبگر رژیم را باعث شده است . فضای شهر تهران حالت کاملأ پلیسی بخود گرفته است. علیرغم کندی سرعت اینترنت و کنترل های وسیع امنیتی اخبار و گزارشات این تظاهرات به تدریج از راه می رسد. حرکت امروز هر چند آنچنان گسترده نبود اما تمرکز سرکوبگرانه ی حاکمیت نشان داد که دامنه ی نارضائی توده ای بسیار گسترده است و دشمنان مردم تلاش می کنند که از نطفه بستن حرکت های گسترده جلوگیری کنند. فیلم برداری و عکس برداری گسترده از مردمی که به تظاهرات آمده بودند برای ایجاد شناسائی و حاکم کردن جوّ ترس است. اما حضور مردم علیرغم تمرکز سرکوب، نشان از اراده ی مردم برای تغییر این شرایط بشدت خطرناک دارد. با گسترش تاثیرات تحریم ها و نکرانی از وقوع جنگ، ابعاد نارضائی بسیار گسترده تر شده و در صورتی که اعتراضات خیابابی با اعتصابات کارگری و اعتراضات دانشجوئی و اجتماعی تکمیل گردد، امکان ایجاد جبهه مردمی که در برابر حاکمیت تاریک اندیش اسلامی و توطئه های و تهدیدات امپریالیستی قد علم کند بسیار محتمل خواهد بود. از یاد نبریم که جز این راه، راهی برای نجات کشور از خطراتی که آن را تهدید می کند وجود ندارد.


——————–
سکوت محافظه‌کاران درباره وضعیت نظامی تهران
۲۵ بهمن ۱۳۹۰
دیگربان
مقام‌های جمهوری اسلامی و رسانه‌های محافظه‌کار درباره علت حضور گسترده نیرو‌های امنیتی در خیابان‌های مرکزی شهر تهران سکوت اختیار کرده‌اند.
براساس گزارش‌ها٬ روز سه‌شنبه (۲۵ بهمن) در خیابان‌های مرکزی شهر تهران نیرو‌های فراوانی از گارد ویژه و گروه‌هایی از موتور سواران لباس شخصی به منظور سرکوب مردم معترض مستقر شده‌اند.
حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در نخستین‌ سالگرد حصر این رهبران جنبش سبز٬ اعلام کرده بودند بعداز ظهر سه‌شنبه (۲۵ بهمن) با حضور در خیابان‌ها دست به راهپیمایی خواهند زد.
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ دادستان کل کشور که روز گذشته (دوشنبه ۲۴ بهمن) پیشاپیش این حضور اعتراضی را به «خرید شب عید مردم» تعبیر کرده بود٬ تاکنون درباره علت حضور نیرو‌های گارد ویژه برای مقابله با «خرید شب عید مردم» توضیحی ارائه نکرده است.
تمام رسانه‌های محافظه‌کار نیز همچون مقام‌های امنیتی و قضایی در خصوص امنیتی شدن فضای شهر تهران و حضور معترضان در بخش‌هایی از این شهر سکوت اختیار کرده‌اند.
این رسانه‌ها پیش‌تر به هنگام راهپیمایی حامیان موسوی و کروبی با انتشار گزارش‌هایی غیر واقعی٬ تلاش می‌کردند اوضاع شهرها را عادی توصیف کنند.
به نظر می‌رسد مقام‌های جمهوری اسلامی و رسانه‌های همسو با آنها تصمیم گرفته‌اند در آستانه برگزاری انتخابات مجلس نهم در این خصوص از اظهارنظر و انتشار گزارش خودداری کنند.
آنها تلاش می‌کنند تا فضای سیاسی ایران به فاصله ۱۷ روز مانده به برگزاری انتخابات را آرام نشان داده و همه چیز را آماده برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس نشان دهند.
این مقام‌ها و رسانه‌ها در عین حال تلاش می‌کنند در خصوص حضور گسترده نیرو‌های امنیتی و نظامی در خیابان‌های شهر تهران تصویر٬ گزارش و خبری منتشر نشود.
——————–
استقبال از سوت زدن به اعتراض از ساعت 8 بعداز ظهر به بعد

جرس: فراخوان سوت اعتراض رسانه‌های حامی جنبش سبز با استقبال گسترده حاميان جنبش سبز مواجه شد.
به گزارش جرس و بنا بر گزارش‌های شاهدان عيني، دقايقی پيش در بسياری از محلات شهر تهران و خيابان‌های اصلی شهر، از ساعت 20 صدای سوت اعتراض حاميان جنبش سبز شنيده شد و فراخوان سوت اعتراض رسانه‌های حامی جنبش سبز با استقبال گسترده حاميان جنبش سبز مواجه شد. فرياد الله اکبر تعداد زيادی از شهروندان تهران نيز از پشت بام و پنجره‌ خانه‌های محلات متعددی در تهران شنيده شده است.
پيش از اين سايت‌های اينترنتی نزديک حامی جنبش سبز فراخوانی از «جمعی از جوانان سبز ايران» منتشر کرده‌بودند که از حاميان جنبش سبز دعوت کرده‌ بود روز ۲۵ بهمن، ساعت ۲۰، با دميدن در سوت از پشت بام و پنجره خانه خود يا در خيابان، در سالگرد حصر ميرحسين موسوي، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، برای دقايقی به شکل نمادين اعتراض خود را به اين حصر و نيز بي‌کفايتی اقتصادی دولت و فشارهای مضاعف و اجتناب‌پذير اقتصادی بر مردم اعلام کنند.
ويديوی تصاوير طنين صدای سوت و الله اکبر شهروندان در شامگاه 25 بهمن که توسط حاميان جنبش سبز ارسال شده است متعاقبا منتشر خواهد شد.
——————-
حضور گسترده و همزمان مردم از یکسو و نیروهای نیروهای لباس شخصی از سوی دیگر

تعداد مردم در میدان ونک، انقلاب، میرداماد و فاطمی در حال افزایش است ، نیروها اجازه تجمع را نمی‌‌دهند ساعت ۱۷٫۱۰: در ایستگاه‌های مترو حد فاصل میدان امام حسین تا انقلاب، نیروهای لباس شخصی به طرز گسترده‌ای حضور دارند در خیابان جمالزاده تهران حضور گسترده مردم با حضور نیروهای امنیتی مواجه شده است که از هر گونه تجمعی جلوگیری می‌کنند گزارش‌ها حاکی‌ از آن است که امروز در تهران به خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اجازه حضور در خيابان‌ها را نداده اند – در برخی نقاط از جمله حوالی میدان انقلاب «ایران‌سل» آنتن نمی‌دهد

از میان یادداشت های کاربران فیسبوک 25 بهمن

***ـ من امروز از ساعت5 از امیرآباد به سمت انقلاب و از اونجا به سمت تقاطع نواب و آزادی و بعد میدان توحید رفتم…..تا میدان انقلاب خبری از نیروهای یگان و پلیس نبود،اما هرزگاهی نیروهای های لباس شخصی به خصوص تو 16 آذر جولان میدادند…اما وقتی به انقلاب رسیدم تو ضلع غربی میدان پر گاردی بود…اما در مقایسه با 22خرداد و 25 بهمن سال پیش تعدادشون کلا کمتر بود در مسیر انفلاب تا نواب هم سر هر تقاطع پر نیروهای یگان بود…مردم هم البته تو پیاده رو ها بودند…وقتی سر جمالزاده رسیدم دیدم یه خانم میانسال به زور داشتن میداختن تو ون و همچنین سر جمالزاده دو سه نفر داشتن فیلمبرداری میکردند.این فیلمبرداری دم مترو انقلاب و سر نواب هم انجام شد…وقتی رسیدم سر اسکندری نیروهای یگان پیاده رو بسته بودند و نمیزاشتن مردم به سمت نواب برن…سر جمالزاده هم چند نفری را گرفته بودند و چندتا ون پر ادم کنار خیابون پارک بود.از کوچه پس کوچه ها خودمونو به سر نواب رسوندم که اونجا هم پر مامور بود و یه اتوبوس بود که بازداشتیا رو میداختن توش….در مسیر انقلاب تا نواب تو ساعتی که من بودم، هم مردم و هم مامورا حتی نسبت به 10 اسفند پارسال و یا سه شنبه های بعد 25 بهمن پارسال کمتر بود..کلا انتظار نداشتم مردم انقدر کم بیان.فقط نقطه قابل توجه امروز بوق زدن دسته جمعی ماشینا تو میدان توحید بود. وگرنه من هیچ گونه شعاری را امروز نشنیدم و مردم خیلی کم بودند

– اگر توقعمون این بود که هشتادمیلیون آدم امروز میومدن، باید بگم که شکست خوردیم. اما با توجه به سرکوب دوساله، حبس و نبود رهبران جنبش، اطلاع رسانی ضعیف و صرفا محدود به اینترنت، جمعیت قابل قبولی امروز حضور داشت. چهارراه ولیعصر به سمت پل حافظ خیلی شلوغ بود، آریاشهر و ونک هم دوستان من بودن میگن خیلی شلوغ بود و حتی تو ونک شعار دادن و درگیری شده.

ـ عزيزان بسيجي بس كنيد ديگه.. مردم ديگه گارديها با اون لباساي مثلا ترسناك و اون اسلحه و باتومشون رو نمي بينن و مي خندن و از كنارشون رد ميشن، شماها كه ديگه جاي خود داريد. بسه ديگه خجالت بكشيد از شرفِ مردم…

ـ الان این همه اعتصاب کارگری برقرار میشه. برنامه هایی که میذارین میتونه اینجوری باشه که حرکت مردم به سمت محل اعتصاب کارگران باشه. خوب اینجوری یک پیوندی ایجاد میشه که خیلی مفیده. هم صدایی میشه.

ـ دیگر نباید آرام نشست. حضور امروز همه ما رو امیدوار کرد. امشب همه با هم ساعت 10 شب فریاد مرگ بر دیکتاتور و زندانی سیاسی آزاد باید گردد و سوت و هر شعار دیگری سر خواهیم داد. از امروز کارمان تازه شروع شده. با شعارهای امشب بر پشت بامها آمادگی خود را برای حضور مداوم در خیابان در روزهای آینده اعلام می کنیم.

ـ امروز با تاريك شدن هوا جمعيت خيلي بيشتر شد شروع تظاهرات بعدي بايد ساعت 6 باشه به جاي 4
اينجوري نميتونن مثه امروز ازمون فيلم برداري كنن

گزارش لحظه به لحظه اتفاقات ۲۵ بهمن به روایت «خانه حقوق بشر ایران»
———————————–
حضور چشمگير نيروهای امنيتی در سالگرد اعتراض‌های ۲۵ بهمن
مردمک:گزارش‌های رسيده از شاهدان عينی در تهران مي‌گويد در سالگرد تجمع‌های اعتراضی ۲۵ بهمن و يک‌ساله‌شدن حصر خانگی رهبران اعتراض‌ها، نيروهای انتظامی و امنيتی در معابر تهران حضور چشمگيری داشته‌اند.
در عين حال که برخی گزارش‌ها حاکی از حضور پراکنده گروه‌هايی از معترضان بوده اما گزارشی از شکل‌گيری تجمع عمده معترضان نرسيده است.
شورای هماهنگی راه سبز اميد، از گروه‌های سياسی معترض که حدود يک سال پيش و با شماری از نزديکان به ميرحسين موسوی و مهدی کروبی تشکيل شد، از شهروندان ايرانی دعوت کرده بود که بعد از ظهر امروز ۲۵ بهمن برای برگزاری «راهپيمايی سکوت» در خيابان انقلاب اسلامی و حوالی ميدان آزادی تهران تجمع کنند.

بر اساس اين گزارش‌ها در شهرهای عمده ديگر ايران نيز در کنار حضور فراوان نيروهای انتظامی و امنيتي، تجمعی شکل نگرفته است.‏
توماس اردبرينک، خبرنگار واشنگتن‌پست مستقر در تهران، در توييتر خود نوشته است: به رغم نارضايتی فزاينده در ايران، تظاهرات اعتراضی امروز نتوانست کسانی به جز گروه‌هايی از «تظاهرات‌کنندگان خاموش» را جلب کند.
اين خبرنگار غربی نوشته که گزارش جدي‌ای از تظاهرات و تجمع نگرفته است.
وبسايت کلمه، نزديک به شورای هماهنگی راه سبز اميد، گزارش از حضور پر شمار ماموران انتظامی و امنيتی و لباس‌شخصي‌ها داده است. اين وبسايت همچنين خبر داده که اين ماموران عده‌ای از شهروندان را بازداشت کرده‌اند اما اين بازداشت‌ها کوتاه‌مدت بوده است.
طبق گزارش‌ها، در يک هفته گذشته در ايران و به‌خصوص در تهران دسترسی کاربران به اينترنت به‌شدت دشوار شده بود و گزارش شده است که امروز سه‌شنبه اختلالاتی در شبکه تلفن همراه رخ داده و فرستادن پيامک در مناطقی از شهر غيرممکن شده بود.

جمهوری اسلامی در ۳۰ ماه گذشته و پس از بالا گرفتن اعتراض‌های پس از انتخابات، محدوديت‌های رسانه‌ای و ارتباطی گسترده‌ای اعمال کرده است.
در مدت زمان گذشته پس از انتخابات، شمار فراوانی از معترضان و فعالان سياسی و اجتماعی بازداشت شده و گروه‌هايی از آنان مجازات شده‌اند. همچنين عده‌ای از معترضان در جريان اين اعتراض‌ها يا بازداشت‌های پس از آن، جان باخته‌اند.
در جريان تجمع‌های اعتراضی ۲۵ بهمن سال گذشته، دو نفر از شهروندان ايرانی صانع ژاله و محمد مختاری جان باختند. رسانه‌های نزديک به حکومت ابتدا آقای ژاله را يکی از هواداران حکومت و عضو نيروی بسيج معرفی کردند اما خانواده و دوستان او اين انتساب را رد کردند.

هدف از تجمع امروز ۲۵ بهمن به دعوت «شورای هماهنگی راه سبز اميد»، اعتراض به حصر خانگی يک‌ساله ميرحسين موسوی و مهدی کروبی اعلام شده بود. اين دو تن از رهبران اعتراض‌های پس از انتخابات خرداد ۸۸، از ۲۵ بهمن سال گذشته همراه با همسران خود در حصر خانگی بوده‌اند. همسر آقای کروبي، فاطمه کروبي، چند هفته بعد آزاد شد اما ميرحسين موسوی و همسرش زهرا رهنورد و همچنين مهدی کروبی همچنان در بازداشت خانگی به سر مي‌برند.
هيچ‌يک از مقامات جمهوری اسلامی توضيحی درباره اين بازداشت نداده اما پيش از اين سخنگوی قوه قضائيه گفته بود که اين اقدام، برای حفظ امنيت خود اين سه نفر انجام شده است.
اين سه نفر در اين يک سال به طور کامل از ارتباط منع شده‌اند و صرفا در مواردی اجازه ملاقات محدود و نظارت‌شده با بستگان نزديک خود داشته‌اند.

فرزندان آقايان موسوی و کروبی در هفته‌های گذشته درباره وضعيت سلامتی والدين خود ابراز نگرانی کرده و خواستار رفع اين حصر خانگی شده بودند.
وبسايت جرس، از ارگان‌های خبری معترضان، به نقل از منابع خود گزارش داده که مناطق مرکزی تهران از حدود ظهر امروز «به طور محسوسی فضای امنيتی به خود گرفته است و يگان‌های ويژۀ پاسداران و نيز لباس شخصي‌های موتورسوار به گشت‌زنی خيابانی پرداخته‌اند».
در ساعت‌های گذشته، ويديوهايی در وبسايت يوتيوب و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که صدای شعار «الله اکبر» و شعارهای اعتراضی در آن شنيده مي‌شود و طبق شرح اين ويدئوها، اين صدای گروهی از معترضان در تهران بوده که شام‌گاه دوشنبه بالای پشت‌بام‌ها شعار مي‌داده‌اند.
————————————

بازداشت جمعی از شهروندان در جمالزاده ، پارک وی ، تجریش و ولی عصر
آخرین گزارشات رسیده از تهران حاکی از بازداشت شهروندان در مناطقی چون تجریش، پارک وی، خیابان جمالزاده و ولیعصر است. شاهدان عینی به هرانا گفتند در خیابان جمال زاده جمعی از شهروندان بازداشتی که در یک دستگاه ون متعلق به نیروهای انتظامی نگهداری می شدند به مکان نامعلومی منتقل شدند. علت بازداشت این شهروندان مشخص نیست اما بر اساس گزارشات شاهدان عینی حضور مردم در این خیابان گسترده بوده است. بر اساس گزارشات دیگر در میدان تجریش و پارک وی نیز حضور نیروهای امنیتی چشمگیر بوده است و در برخی موارد از سوی این نیروها تفتیش بدنی صورت میگیرد. شاهدان عینی از بازداشت برخی از شهروندان در این مناطق نیز خبر داده اند. هم چنین بر اساس گزارش دیگری در پی ازدحام جمعیت در حوالی میدان ولیعصر نیروهای امنیتی اقدام به ضرب و شتم و بازداشت جمعی از جوانان کردند. بنا بر اعلام شاهدان عینی برخی از شهروندان بازداشتی پس از بازجویی سرپایی آزاد شده اند. بر اساس گزارش گزارشگران هرانا، اپراتور ایرانسل در برخی از مناطق مرکزی شهر تهران از دسترس خارج شده است و نیروهای امنیتی چند ایستگاه مترو منجمله ایستگاه میدان انقلاب را تعطیل کردند.
———————————–

با بسته شدن زود هنگام ایستگاه های مترو ترافیک شدیدی در خیابانهای تهران ایجاد شده است. به گزارش چمران نیوز، پس از افزایش حضور مردم در مناطق مرکزی تهران برخی ایستگاه های مترو از جمله فردوسی، انقلاب و ولی عصر تعطیل شد. اخبار رسیده از تهران حاکیست نیروهای امنیتی اطراف دانشگاه تهران و همچنین صنعتی شریف حضور چشمگیری داشته و سعی در کنترل تردد دانشجویان را داشته اند. همچنین گزارش شده است که تمامی باجه های تلفن در حوالی میدان انقلاب قطع شده و امکان برقرای ارتباط با تلفن های همراه در بعضی از نقاط تهران از جمله میدان انقلاب و ولیعصر اماکان پذیر نمی باشد. دیگر گزارش های ارسالی از تهران حاکی ست، با توجه به تاریک شدن هوا علاوه بر افزایش مردم در معابر پیاده، صدای بوق اعتراض وسائل نقلیه در نقاط مرکزی تهران به گوش میرسد. همچنین خبرهای ارسالی دیگر نیز حکایت از آن دارد که موتورسواران بسیجی و حامی رهبر با دردست داشتن پلاکارهایی با تصویر علی خامنه ای و پرچم های حزب الله لبنان قصد دارند با سر دادن شعارهای تحریک کننده ایجاد تنش کنند.

———————–

خبرگزاری فرانسه: شاهدان می‌گویند: این نیروها توسط ماشین، اتوبوس و موتورسیکلت و عمدتاً با تجهیزات ضدشورش منتقل شدند و در میادین و خیابانهای کلیدی تهران موضع گرفتند

———————-

كانون حمايت ازخانواده جان باختگان و بازداشتي ها : بنا بر گزارش يك شاهد عيني در تهران ساعت 5عصر, رفته رفته با تاریک شدن هوا؛ افزایش میزان جمعیت در پیاده روها حوالی میدان ولیعصر و خیابان انقلاب، چهار راه کالج و میدان ونک بسيار مشهود است. ساعت ۱۶:۴۰: حضور مردم در میدان ولی عصر تهران به نحو چشم‌گیری در حالی افزایش است و ترافیک سنگینی در این منطقه ایجاد شده است.

——————————-

شلیک گاز اشک آور در میدان آزادی و ضرب و شتم شهروندان

نیروهای امنیتی مستقر در میدان آزادی تهران با ضرب و شتم شهروندان با ایشان درگیر شده و تجمعات پراکنده ای در حوالی میدان آزادی شکل گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، لحظاتی پیش بر اساس گزارشات شاهدان عینی نیروهای امنیتی و انتظامی با باتوم به شهروندان در پیاده رو ها حمله ور شده و اقدام به ضرب و شتم ایشان کردند.

در این درگیری های پراکنده جمعی از شهروندان معترض با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور به مقابله با اقدامات خشونت آمیز این نیروها پرداختند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم اقدام به شلیک گاز اشک آور به سمت تجمع کنندگان کردند.

این در حالیست که مبنای راهپیمایی امروز بر اساس فرخوان معترضان و منتقدین «راهپیمایی سکوت» بوده است.

هم چنین بنا برگزارشات دیگر چند تن از رهگذاران در میدان انقلاب از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند در این منطقه درگیری گزارش نشده است.

خیابان شیراز، تحت طاووس و وزارت کشور نیز حضورنیروهای امنیتی چشمگیر گزارش شده است، بر اساس این گزارش در مقابل ساختمان وزارت کشور نیروهای ضد شورش در داخل چندین اتوبوس مشاهده شده اند.

——————————————

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» نقاط مرکزی تهران بصورت یک پادگان نظامی در آمده است و در تمامی خیابانهای مرکزی شهر نیروهای سرکوبگر نسبتا زیادی مستقر شده اند.

علیرغم استقرار سنگین و بی سابقۀ نیروهای سرکوبگر در خیابانهای مرکزی تهران، ولی انبوهی از مردم و جوانان در خیابانها حضور دارند و در حال آماده شدن برای آغاز اعتراضات هستند.

نیروهای سرکوبگر برای ایجاد رعب و وحشت به مردم یورش می برند و اقدام به دستگیری کور آنها می کنند حوالی چهار راه ولی عصر بیش از 6 نفر دستگیر شدند که در میان دستگیر شدگان 3 تن از زنان دلیر دیده می شد. برخورد نیروهای سرکوبگر وحشیانه و غیر انسانی است و به هرکسی که شک می کنند اقدام به بازرسی وی می کنند.

شاهدان عینی حجم حضور نیروهای سرکوبگر نسبت به سال گذشته را چند برابر بیشتر تخمین می زنند. نیروهای سرکوبگر خودروهای خود را بصورت زنجیره ای در خیابانها مستقر کرده اند.

ولی مردم و جوانان عزم جزم کرده اند که با فریادی آزادی خواهانه خود این نمایش قدرت پوشالی که حاکی از رعب و وحشت نیروهای سرکوبگر می باشد را در هم شکنند.

——————-

***خبــــــــــــــــــــــــــــــــر فوری …. ساعت هفده به وقت تهران
جوشدید و سنگین امنیتی در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ حکمفرما است و باید دید که این حکومت نظامی عملا» موٍثر خواهد بود و بیداری اسلامی به بیداری ایرانی منجر خواهدشد؟ خیابانهای آزادی انقلاب و ولی عصر هرآن بر جمعیت افزوده میشود .
***خبــــــــــــــــــــــر میرسد که خطوط موبایل های مناطق مرکزی تهران دچار اختلال شده و اینترنت هم بشدت کم سرعت و در پاره ای مناطق امکان وارد شدن به شبکه وجو ندارد … واین نشان از هراس حاکمیت از خبر رسانی مردم برای تجمع دارد .
منبع فیسبوک ۲۵بهمن

***بنا به گزارش های رسیده به کلمه، خیابان های تهران از ساعات اولیه روز شلوغ تر به نظر می رسد و از سویی حضور پر تعداد موتور سوارها کاملا مشهود است.
شاهدان عینی در مناطق مرکزی شهر تهران گزارش داده اند که گره ی ترافیکی در خیابان ولیعصر کور شده و صدای بوق ماشین ها باعث شده حضور تعداد چشمگیرتری از ماموران در این مناطق شده است.
همچنین میدان آزادی در محاصره و حفاظت ویژه ی نیروهای امنیتی و گارد ویژه قرار گرفته و هر لحظه به تعداد ماموران و مردم در پیاده رو ها در محدوده دانشگاه صنعتی شریف افزوده می شود.
به گزارش خبرنگار کلمه، تقاطع خیابان انقلاب و جمالزاده افزایش جمعیت مردم در پیاده روها باعث استقرار تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و درگیری مختصر با مردم شده که به پراکنده جمعیت منجر شده است.

***چهار راه کالج خیلی شلوغه و درگیری مختصری شده ولی نیروهای امنیتی زیادن. لباس شخصی ها زیادن. مردم بسیار قابل توجه است و مردم شادن و فیلم می گیرن.

***ترافیک سنگین . بوق خودروها . و افزایش لحظه به لحظه جمعیت به سوی خیابانهای انقلاب و ولی عصر و مراکز و میدان های اصلی تهران

***میدان هفت تیر از همه جا شلوغ تر هس مامور زیاد تری تو میدان وجود دارد خیلی بیشتر از پارسال یه چیزی شبیه پادگان

***نیروهای سرکوبگر برای ایجاد رعب و وحشت به مردم یورش می برند و اقدام به دستگیری کور آنها می کنند حوالی چهار راه ولی عصر بیش از ۶ نفر دستگیر شدند که در میان دستگیر شدگان ۳ تن از زنان دلیر دیده می شد

بازداشت امید دهدارزاده به خاطر دیوارنویسی برای ۲۵ بهمن
مأموران امنیتی با ورود با خانه امید دهدارزاده ضمن بازداشت، خانه‌ی وی را مورد بازررسی قرار داده و وسائل شخصی وی از جمله کامپیوتر وی را نیز ضبط کردند. به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» بازداشت دهدارزاده به خاطر دیوارنویسی‌ها برای سالگرد ۲۵ بهمن صورت گرفته است. از محل نگهداری این فعال سیاسی اطلاعای در دست نیست.

پادگانی به نام تهران
هنوز چند ساعت به تظاهرات مردم در 25 بهمن مانده اما چهره شهر یک چهره امنیتی شده و همه جا ماموران ایستاده اند.شهر تهران را باید به عنوان پادگان تهران معرفی کرد
دانشجویان حقیقت طلب
ترافیک سنگین و غیر عادی از بعد از ظهر امروز دوباره در خیابان های تهران به چشم می خورد و شماری از موتورسواران که پرچم های «حزب الله» با خود حمل می کنند به صورت دسته جمعی در اطراف خیابان ولی عصر دیده شده اند.
از سوی دیگر مردم معترض مشاهده می شوند که در تلاش اند به هر نحو ممکن اعتراض خود را در میان ماموران بیان کنند

به نقل از پیچ مملکته داریم در فیس بوک:
۱- نه شارژ داریم نه ساندیس، ذلت تو خون ما نیس. ۲- روسیه حیا کن، سوریه رو رها کن ۳- موسوی و کروبی، آزاد باید گردند ۴-مبارک بن علی بشار اسد سد علی ۵- تحریم انتخابات، حق مسلم ماست ۶- دادستان، ترسیده، بازم میگه خریده ۷- زندانی سیاسی، آزاد باید گردد ۸- مجلس فرمایشی، مشروعیت ندارد ۹- سیدعلی ِ بی‌تقوا، تو هم میشی مقوا

لشکرکشی از ترس مردم
ندای سبز آزادی : اخبار رسیده از تهران حاکی است، مرکز پایتخت و خیابان های منتهی به مسیر راهپیمایی بیست و پنجم بهمن، شاهد حضور پرتعداد و محسوس نیروهای امنیتی و انتظامی است.
بر اساس این گزارش، از ساعتی پیش شهروندان حاضر در مرکز شهر، شاهد چرخش غیرمتعارف هلیکوپترهای پلیس بر فراز خیابان و اطراف میدان انقلاب هستند.
گزارش شده که در چهار راه ولی عصر نیز ترافیک سنگین باعث شده تعداد چشمگیری از ماموران راهنمایی و رانندگی وارد عمل شوند.
در خیابان های اطراف نیز نیروی ضدشورش مقابل عابران پیاده صف کشیده است.
یکی از شاهدان عینی، حضور نیروهای امنیتی را «لشکرکشی» توصیف کرده است.
همچنین گزارش شده، در خیابان ولی عصر و در اطراف پارک ملت، ترافیک سنگین شده و صدای بوق ممتد ماشین ها به گوش می رسد. و جمعیت زیادی در پیاده رو ایستاده است.

گزارش های رسیده به «العربیه.نت» حکایت دارد
گزارش های رسیده به «العربیه.نت» حکایت دارد
حاکمیت فضای امنیتی و حضور گسترده نیروهای ضد شورش در تهران در روز 25 بهمن
دبی-العربیه.نت
خبرهای رسیده و گزارش های شاهدان عینی از تهران پایتخت ایران، حکایت از جو امنیتی حاکم بر این کشور و حضور گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی به منظور جلوگیری از تجمع روز 25 بهمن دارد.
شورای راه سبز امید که از 25 بهمن سال گذشته همزمان با حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دوتن از رهبران معترضان ایران وظیفه سازماندهی اعتراض ها را بر عهده دارد، مردم را به حضور خیابانی در بعد از ظهر سالگرد رهبران معترضان و راه اندازی راهپیمایی سکوت دعوت کرده است.
پس از این فراخوان، بسیاری از گروه های معترض با صدور بیانیه های جداگانه ای، از مردم برای حضور اعتراضی در خیابان ها دعوت کردند.
بنا به گزارش های رسیده به «العربیه.نت» از تهران، میدان ولیعصر شاهد شرایط ملتهبی است. ترافیک سنگین و غیر معمول در این میدان باعث شد که ماموران راهنمایی و رانندگی برای پایان دادن به ترافیک وارد عمل شوند. البته حضور ده ها نیروی ضد شورش در اطراف میدان که گاهی به خیابان می آیند و در میان خودروها رفت و آمد می کنند، خود باعث تشدید ترافیک شده است.

یک شاهد عینی از حضور گسترده مردم در پیاده روهای خیابان ولیعصر در محور پارک ملت تا صدا و سیما خبر داده است. ماموران امنیتی نیز به طور گسترده ای حضور دارند و مانع از تجمع مردم می شوند.
یک گزارش دیگر نیز از حضور اتومبیل ها و نیروهای ضد شورش در تقاطع میدان ولی عصر تا چهار راه ولیعصر حاکیت می کند. به گفته یک شاهد عینی جمعیت به طور نسبی در میدان ولیعصر در حال افزایش است.
حضور نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش در میدان آزادی هم گسترده گزارش شده است. میدان آزدای هم اکنون به محاصره نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش در آمده تا مانع از تجمعی در این میدان شوند.
در محور میدان انقلاب تا میدان آزادی نیز حضور نیروهای امنیتی و انتظامی به چشم می خورد. این حضور از محدوده دانشگاه صنعتی شریف تا خیابان نواب بیشتر است.

چهرۀ پلیسی – امنیتی مرکز تهران در آستانه مراسم ۲۵بهمن
گزارش های رسیده به جرس حاکی است که نقاط مرکزی تهران، از حدود ظهر سه شنبه به طور محسوسی فضای امنیتی به خود گرفته و لباس شخصی های موتور سوار و همچنین یگان های ویژه پاسداران، ضمن مانور و گشت های خیابانی، در برخی نقاط مستقر شده اند.
جـــرس: به گزارش منابع خبری، از بامداد روز سه شنبه 25 بهمن ماه، در حالیکه ساعاتی تا برگزاری تظاهرات سکوت حامیان جنبش سبز در خیابان ها مانده بود، برخی مناطق تهران چهره امنیتی- پلیسی به خود گرفت.

برخی شاهدان و گزارش های رسیده به جرس حاکی است که نقاط مرکزی تهران، از حدود ظهر سه شنبه به طور محسوسی فضای امنیتی به خود گرفته و لباس شخصی های موتور سوار و همچنین یگان های ویژه پاسداران، ضمن مانور و گشت های خیابانی، در برخی نقاط مستقر شده اند.

تارنمای ایران پرس نیوز گزارش داده است که با نزدیک شدن به ظهر و زمان برگزاری تظاهرات، نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به تدریج در میادین و تقاطع های های اصلی شهر تهران در حال استقرار هستند. از ساعت 12 یکی از این یگان های پلیس ضد شورش و تعداد زیادی از خودروهای نیمه زرهی و بین 50 تا 60 دستگاه موتور سیکلت در پادگان عشرت آباد (حوزه نظام وظیفه) استقرار یافتند. در همین حال از میدان امام حسین تا میدان آزادی در تقاطع های اصلی و میادین فردوسی و انقلاب خودروهای نیروی انتظامی رفت وآمد شهروندان را زیر نظر گرفته که هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود.

بر اساس این گزارش، طبق معمول این روزها پایگاه بسیج مقداد به عنوان مرکز اصلی استقرار یگان های بسیج و لباس شخصی هاست و از صبح امروز رفت و آمدهای زیادی در این پایگاه صورت می گیرد. گشت های لباس شخصی ها با موتورهای سنگین و پوشش های مشخص در مسیر خیابان انقلاب به چشم می خورد و به کلیه کتاب فروشی ها و مغازه های خیابان انقلاب و آزادی ابلاغ شده است که در صورت شلوغ شدن خیابان بلافاصله پس از اخطار نیروی انتظامی باید مغازه های خود را تعطیل کنند.

همچنین از دانشگاه تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر نیز خبر می رسد که دانشجویان تصمیم گرفته اند کلاس های نوبت بعداز ظهر را تعطیل کنند اما معاونت دانشجویی نسبت به این تصمیم اخطار داده است! موتورهای حامل لباس شخصی ها اطراف دانشگاه تهران ویراژ می دهند و سعی دارند با ایجاد رعب و وحشت فضا را کاملا کنترل شده نشان دهند.

اما در مسیر خیابان ولیعصر به ویژه تقاطع تخت طاووس و میدان ولیعصر حضور نیروهای امنیتی محسوس است. ضلع شرقی میدان هفت تیر روبروی مسجد الجواد محل استقرار نیروهای بسیج است و بلوار کشاورز هم چنین وضعیتی دارد.

بر اساس گزارش ها، سرعت اینترنت به شدت پایین است و ارسال ایمیل به سختی میسر می شود و خطوط موبایل نیز با اختلالات شدید مواجه است.

بی بی سی نیز به نقل از شاهدان عینی نوشته است «در سالگرد تظاهرات ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ و همزمان با فراخوان چهره‌ها و گروه‌های مخالف دولت برای برگزاری تظاهراتی دیگر، مأموران پلیس در بعضی خیابان‌های شهر تهران حضوری چشمگیر دارند.»

همچنین برخی منابع شامگاه دیروز از ترافیک سنگین و غیر عادی خیابان های تهران خبر دادند که با وجود تلاش های پلیس راهنمایی و رانندگی تا ساعت ها ادامه داشت.
شاهدان عینی از ندای الله اکبر در برخی مناطق تهران در شامگاه دوشنبه خبر داده بودند.

‹حضور پلیس در خیابان‌های تهران› در سالگرد تظاهرات ۲۵ بهمن
مشاهدات شاهدان عینی از تهران حاکی از آن است که در سالگرد تظاهرات ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ و همزمان با فراخوان چهره‌ها و گروه‌های مخالف دولت برای برگزاری تظاهراتی دیگر، مأموران پلیس در بعضی خیابان‌های شهر حضوری چشمگیر دارند.
رسانه های نزدیک به مخالفان دولت ایران در روزهای اخیر فراخوان هایی را منتشر کردند که در آن از معترضان خواسته شده بود که امروز سه شنبه ۲۵ بهمن در اعتراض به ادامه حبس خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به خیابان ها بیایند.
آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد از یک سال پیش و در پی فراخوان برای راهپیمایی مخالفان در روز ۲۵ بهمن سال گذشته در حصر خانگی قرار گرفتند.
دیشب و امروز ویدیوهایی در سایت یوتیوب منتشر شده که حاوی صدای الله اکبر و شعارهایی است که گروهی از معترضان دیشب بر بام خانه هایشان در تهران سر داده اند.
رسانه های ایران همچنین دیشب از ترافیک سنگین و غیر عادی خیابان های تهران خبر دادند که با وجود تلاش های پلیس راهنمایی و رانندگی تا ساعت ها ادامه داشت.
مشاهدات شاهدان عینی
شاهدان عینی می گویند که ترافیک سنگین و غیر عادی از بعد از ظهر امروز دوباره در خیابان های تهران به چشم می خورد و شماری از موتورسواران که پرچم های «حزب الله» با خود حمل می کنند به صورت دسته جمعی در اطراف خیابان ولی عصر دیده شده اند.
به گفته این شاهدان تعدادی از خودروها اقدام به زدن بوق های ممتد می کنند که پلیس راهنمایی و رانندگی به آنها تذکر می دهد.

میدان انقلاب ساعت سه بعداز ظهر 25 بهمن 1390

حضور مردم در پیاده رو ها در 25 بهمن 1390 حوالی میدان انقلاب


حضور نیروهای امنیتی در میدان انقلاب ۲۵ بهمن .۹

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s