«ارتحال هالیدی» :«… لكن اينگونه نباشد كه ما ارتحال كنيم و شما عشق و حال…!» ـ عکس رژه موتور سواران حزب اللهی ـ جلوگیری از سخنرانی حسن خمینی

«… لكن اينگونه نباشد كه ما ارتحال كنيم و شما عشق و حال…!»
پنج روز تعطیلی در ایران و اعتراض خمینی به سران حکومت !
امسال هم دولت اسلامی با تعطیل کردن شنبه تعطیلات را از پنج شنبه تا دوشنبه، به مدت پنج روز گسترش داد که در پیامک های مردم از آن را «ارتحال هالیدی» می نامند و از مواهب تعطیلی ها استفاده می کنند. این تعطیلات با سفرهای تفریحی مردم همراه شده است که با اعتراض خمینی روبرو شده و این اعتراض به در پیامک های تلفنی مردم انعکاس یافته است. متن زیر نگاهی است که «ارتحال هالیدی».
مصایب مرگ آیت الله
«… لكن اينگونه نباشد كه ما ارتحال كنيم و شما عشق و حال…!» اين متن پيام كوتاهي بود كه طي روزهاي منتهي به چهارده و پانزده خرداد ميان بسياري از كاربران تلفن همراه در ايران رد و بدل شد و مضمون آن نيز پيامي خيالي از آيت الله خميني به ايرانيان بود كه به شكل برداشتي طنزآميز از لحن گفتاري آيت الله، تعطيلات چندين روزه ايران به مناسبت سالگرد قيام و مرگ خميني را به سخره ميگرفت. هر ساله طي روزهاي خرداد ماه، حكومت جمهوري اسلامي، انرژي و هزينه فراواني صرف توجه عمومي به مصيبت مرگ آيت الله خميني و كشاندن قشرهاي مختلف مردم به مراسم سوگواري او در چهارده خرداد در مقبره وي مينمايد. جداي از اينكه اين همه هزينه كه ميتواند در راههاي مفيدتري صرف شود روي چه حساب و كتاب مشخصي اينگونه بر دوش مملكت تحميل ميشود،بايد ديد آيا اصولا اثربخشي لازم براي تامين خواست حكومت را نيز به همراه دارد يا خير؟ و اساسا به راه انداختن چنين برنامه­هايي،چه هزينه­هاي ديگري به همراه دارد؟ بدون هيچ مقدمه چيني خاصي عرض ميكنم امسال كه تعطيلات خردادي و ارتحالي مجموعا پنج روز تعطيلي براي مردم ايران به ارمغان(!) آورد، تعدادی كشته بر اثر تصادفات جاده­اي نيز به همراه داشت. البته كساني كه كشته شدند نه عازم مراسم سالگرد ارتحال آيت الله كه اكثرا عازم مناطق تفريحي شمال كشور براي بهره­برداري از اين تعطيلات پر خير و بركت بودند. البته با محاسبات اقتصادي نيز ميتوان ضرر و زيان سنگين پنج روز تعطيلي پياپي براي اقتصاد بيمار و از نفس افتاده ايران را نيز محاسبه كرد.بدين ترتيب آنچه كه از رسانه­هاي حكومتي با عنوان تجديد عهد و پيوند دوباره و حماسه حضور و …. براي تبليغات حكومتي بيان ميشود پشت پرده­اي تا اين حد تلخ و زننده دارد. بدين ترتيب چندان بيراه نيست و البته پر بيراه است پيامك كاربران ايراني. روزهاي ارتحال، براي گروهي عشق و حال و البته مصيبت سنگين بر اقتصاد و جامعه و ترافيك. بیست و سه سال است از مرگ آيت الله به عنوان مصيبت جانسوز ايران نامبرده ميشود. به جرات ميتوان گفت حرف صحيحي است.
از آریان منبع</a
ــــــ
قطع سخنرانی سید حسن خمینی با شعارهای «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «اینهمه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»!
سیدحسن خمینی: حل مشکلات، تنها با حضور صالحان در مسند حکومت امکان‌پذیر است/ قطع سخنرانی سیدحسن خمینی با شعار برخی از حضار
احزاب و شخصیت‌ها – حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی تصریح کرد: تفکر امام برای سال‌ها و نسل‌های دیگر راهگشا است.
به گزارش خبرآنلاین در مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری و میهمانان خارجی برگزار شد، پس از قرائت قرآن و مرثیه‌سرایی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی به سخنرانی پرداخت.
در حین سخنرانی سیدحسن خمینی، جمعی از حاضران بارها شعارهایی از قبیل «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»، «ما اهل کوفه نیستیم امام تنها بماند» و «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده« سر دادند و سخنرانی نوه امام (ره) چندین بار به همین دلیل قطع شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام(ره) با اشاره به آیاتی از سوره شعراء گفت: «رَبِّ هَبْ لی‏ حُکْماً وَ أَلْحِقْنی‏ بِالصَّالِحینَ وَ اجْعَلْ لی‏ لِسانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرینَ» دعای حضرت ابراهیم است، که حضرت لسان صدق در میان آیندگان را از خداوند طلب می‌کنند.
وی افزود: برخی در بیان تفسیر این آیه معتقدند، حضرت ابراهیم خواستار جاودانگی نام نیک خود در میان آیندگان است و برخی دیگر معتقدند صدق یعنی آنچه به عنوان یکی از پیامبران خداوند مأمور شده است، نام من را در میان نسل‌های آینده جاودان کن. با اشاره به آیه‌ای از قران کریم گفت: طبق آیه‌ای از قرآن کریم، حضرت ابراهیم(ع) از خداوند می‌خواهد که او را جزو صالحین قرار دهد و لسان صدق به او عطا کند و نام نیک او را در میان آیندگان باقی بگذارد.
وی افزود: امام خمینی(ره) یکی از مصداق‌های این آیه است؛ چراکه امروز در 14 خرداد با وجود اینکه امام در میان ما نیست، اما بی‌شک دعای حضرت ابراهیم در مورد ایشان صدق می‌کند و خداوند او را جزو صالحین قرار داده و نام نیک او را در میان آیندگان باقی گذاشته است و حرف‌ها و اندیشه‌های امام در میان نسل‌های بعد از او باقی مانده و خواهد ماند.
نوه امام(ره) با بیان اینکه «امام خمینی(ره) خط بطلانی بر اندیشه‌های ماتریالیستی کشید»، تصریح کرد: دین قبل از انقلاب در جامعه ظهور و بروزی نداشت اما یکی از کارهای امام این بود که دین را در اجتماع و حکومت دخالت داد و این اندیشه متعالی امام(ره) در آن دوران درخشید.
سیدحسن خمینی با اشاره به آیه دیگری از قرآن کریم مبنی بر اینکه حکومت به دست صالحان خواهد رسید، خاطرنشان کرد: اگر خداوند بخواهد کسی را ذلیل کند، کسی نمی‌تواند به او عزت دهد و اگر به کسی عزت دهد، کسی نمی‌تواند او را خوار کند. امام همواره نزد بسیاری عزیز بوده، هست و خواهد بود و نام نیک او در میان آیندگان باقی خواهد ماند؛ کما اینکه فریادش باقی مانده است.
وی با طرح این پرسش که «چرا باید حکومت به دست صالحان برسد؟» گفت: «مستضعف» یکی از واژه‌‌های هویت‌دار در فرهنگ سیاسی ماست و مستضعف یعنی کسی که دچار ضعف شده و جامعه موظف است به او یاری برساند. استضعاف تنها یک واژه در حوزه اقتصادی نیست بلکه در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و تربیتی نیز معنا دارد. بنابراین در فرهنگ دینی این صالحانند که باید تلاش کنند تا استضعاف ریشه‌کن شود و جامعه باید مشکلات پیش آمده را برطرف کند و این با حضور صالحان در مسند حکومت امکان‌پذیر است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در پایان، از حضور گسترده مردم که از سراسر کشور در سالروز ارتحال امام (ره) حضور داشتند و نیز از حضور مسئولان لشکری و کشوری و میهمانان خارجی تقدیر و تشکر کرد.

ــــــ
گزارش تصویری/ رژه موتور سواران حرم تا حرم رژه موتور سواران حرم تا حرم با حضور بسیجیان عصر امروز جمعه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از شهر ری به سمت مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

عکس/ محمدرضا عباسی

یک پاسخ to “«ارتحال هالیدی» :«… لكن اينگونه نباشد كه ما ارتحال كنيم و شما عشق و حال…!» ـ عکس رژه موتور سواران حزب اللهی ـ جلوگیری از سخنرانی حسن خمینی”

  1. nastaran Says:

    سلام.مفت خورهای طویله ولایت علی شیره ایی.چقدرشبیه قاتلهای حرامزاده هستند.خدامرگتان بدهد بازلت


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s