اعلام رسمی حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه

در حالیکه در پی شروع اعتراضات علیه رژیم بشار اسد از سال گذشته تاکنون بیش از هفده هزار نفر جان خود را از دست داده و هم چنین خبرها حاکی از شدت گرفتن درگیری ها در روزهای اخیر است، ولایتی مشاور خامنه ای در امور بین الملل در گفتگوئی رسمی، دولت بشار اسد را دولت قانونی این کشور خواند و اعلام کرد که جمهوری اسلامی از این دولت در برابر مخالفانش دفاع خواهد کرد. وی مخالفان را مزدبگیران بیگانه خواند. در پی شروع اعتراضات علیه خاندان اسد، جمهوری اسلامی برای حفظ حاکمیت خاندان اسد، به عنوان نزدیک ترین متحد خود، و کشورهای حامی امپریالیسم برای پیشگیری از قدرت گیری مردم در اعتراضات خود علیه خاندان بشار اسد، با دخالت های جهت دار خود، هیزم برای شعله ور کردن جنگ داخلی در این کشور فراهم می کنند.


اعلام رسمی حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه

ولایتی: ازدولت قانونی سوریه دفاع می‌کنیم
علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در گفتگویی اعلام کرده است که ایران از دولت قانونی بشار اسد در مقابل مخالفانش دفاع خواهد کرد. او گفته اگر مخالفان سخنی دارند باید به صورت مسالمت آمیز با دولت قانونی بشاراسد به مذاکره بنشینند.

وزیر پیشین امور خارجه ایران در دوره ۸ ساله ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی می‌گوید دولت بشار اسد دولتی قانونی است که اصلاحاتی را برای برون رفت از بحران انجام داده است اما برخی از مخالفان که «مُزدبگیرِ بیگانگان» هستند تنها در پی کشتار مردم بی‌گناه سوریه می‌باشند.

بیش از ۱۷ هزار نفر در جریان ناآرامی‌های یکساله سوریه کشته شدند. مخالفان دولت و برخی از گروه‌های حقوق بشری حاضر در سوریه نظامیان تحت امر بشار اسد را عامل اصلی کشتار‌ها می‌دانند. البته برخی از ناظران معتقدند که مسلح کردن مخالفان دولت بشاراسد که توسط کشورهای خارجی همسایه انجام می‌شود، از یکسو درگیری‌ها را افزایش داده و از سوی دیگر اعتبار مبارزه مسالمت آمیز مخالفان دولت را زیر سئوال برده است.

علی اکبر ولایتی دولت سوریه، متحد اصلی ایران در منطقه را «خط اصلی مقاومت» در برابر اسراییل می‌داند و می‌گوید که هدف اصلی مخالفان ایجاد دموکراسی نیست بلکه هدف آنها از بین بردن مهره اصلی مقاومت در برابر اسراییل است. مشاور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران این مسئله را دلیل اصلی دفاع حکومت ایران از دولت اسد می‌داند.

سخنان مشاور رهبر ایران در حالی انجام شده است که درگیری بین مخالفان و نظامیان تحت امر بشار اسد، به نقطه حساسی رسیده و در سه روز اخیر نبردها به خیابانهای دمشق، پایتخت سوریه و مقر اصلی دولت بشار اسد کشیده شده است

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s