برای تامین مصوبات دولت و مجلس، بودجه ای وجود ندارد

سایت خبری راه کارگر : کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اجتماع در مقابل ستاد مرکزی به قطع فوق العاده های بدی آب و هوا و جذب پرسنل از سوی دانشگاه اعتراض کردند. در پی تصميم معاون پشتيبانی اين دانشگاه مبنی بر قطع فوق‌العاده بدی آب و هوا در تيرماه و متعاقب آن قطع فوق‌العاده جذب پرسنل، جمعی از کارکنان دانشگاه در مقابل ستاد مرکزی تجمع کردند. در عین حال یکی از کارکنان تجمع کننده از عدم پرداهت حق مسکن، حق لباس کارکنان بيمارستان‌ها و حتی سبد کالايی خانوار ويژه ماه رمضان به کارکنان خبر داد. به گفته رئیس دانشگاه سال گذشته حق جذب در مجلس به تصویب رسید ولی به دلیل گستردگی بدنه پرسنلی این مصوبه در وزارت بهداشت به اجراء در نیامد. رضا صفی آریان هم چنین اعلام کرد که سال گذشته دانشگاه فوق العاده جذب و بدی آب و هوا را از درامد داخلی خود پرداخت کرده ولی در سال جدید این امکان وجود ندارد و دولت هم برای این منظور بودجه ای در اختیار دانشگاه قرار نمی دهد.


برای تامین مصوبات دولت و مجلس، بودجه ای وجود ندارد

تجمع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان
کلمه / در پی تصميم معاون پشتيبانی اين دانشگاه مبنی بر قطع فوق‌العاده بدی آب و هوا در تيرماه و متعاقب آن قطع فوق‌العاده جذب پرسنل، جمعی از کارکنان دانشگاه در مقابل ستاد مرکزی تجمع کردند.

بنابه گفته يکی از تجمع‌کنندگان با قطع مبالغ مربوط به دو مورد مذکور، بين‌۱۳۰ تا بيش از‌ ۳۰۰‌هزار‌تومان و در برخی موارد‌۵۰۰ تا‌۶۰۰ هزار‌تومان به يک‌باره از دريافتی ماهانه کارکنان ستادی و نيز کادر بيمارستان‌ها و مراکز درمانی استان کاسته شده است که اين موضوع با توجه به ميزان تورم و شرايط اقتصادی مردم‌، ضربه بزرگی به اقتصاد خانواده‌های پرسنل اين دانشگاه وارد مي‌کند.

به گزارش آرمان، همچنين يکی از ديگر پرسنل دانشگاه از نپرداختن حق مسکن ، حق لباس کارکنان بيمارستان‌ها و حتی سبد کالايی خانوار ويژه ماه مبارک رمضان به کارکنان خبر داد. «می ريز» نماينده کارکنان و کادر دانشگاه علوم پزشکی همدان به خبرنگاران گفت: ما در درجه اول احترام به شخصيت پرسنل و يکسانی مقابل قانون و عدالت را خواستاريم چرا که مبلغ فيش‌های حقوق ما حتی با سابقه کار بالای ۲۵ سال بسيار کمتر از حقوق برخی ادارات ديگر است. وی ادامه داد: از مسئولان مي‌خواهيم که حق جذب و فوق‌العاده بدی آب و هوا و حق مسکن و ارتقای شغلی را به ما برگردانند. همدان اولين استانی است که نسبت به قطع حق جذب پرسنل علوم پزشکی اقدام کرده است که از دولت و وزارتخانه درخواست داريم مسئله را حل کند چون يک چهارم حقوق ما از اين راه تامين مي‌شود.

همچنين دکتر‌رضا صفی آريان، رئيس دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاييد حق پرسنل دانشگاه‌، اظهار داشت‌: به لحاظ گستردگی بدنه پرسنلی وزارت بهداشت، کار پرداخت حق جذب که مصوبه دولت بود به مجلس کشيده شد و با رای ۵۰-۵۰ در مجلس تصويب شد و دولت نيز خود را ملزم به پرداخت ندانست در حالی که وزارت علوم به علت پايين بودن تعداد کارکنان ، مصوبه را اجرايی کرد.

وی افزود: براين اساس وزارتخانه پرداخت حق جذب را در سال‌۹۰ از درآمدهای اختصاصی دانشگاهها ملزم دانست و مقرر شد در سال ۹۱ از خزانه پرداخت شود اما متاسفانه امسال تا کنون هيچ بودجه ای بابت اين امر به وزارت بهداشت اختصاص نيافت و ما مجبور به پرداخت از درآمدهای خود شديم اما اکنون منابع درآمدی ما به اتمام رسيده و نمي‌‌توانيم مبلغ سنگين ۲ و نيم ميليارد تومان در ماه را بپردازيم . وی اعلام کرد : پس از انعکاس انتقادات پرسنل ، با معاون پشتيبانی وزارت بهداشت و درمان رايزنی شده و فعلاً قرار نيست يک ريال از آخرين فيش حقوقی پرسنل کم شود . دکتر صفی آريان در عين حال تاکيد کرد: اگر دولت نسبت به تامين اعتبارات حق جذب پرسنل اقدام نکند اين مشکل همچنان باقی خواهد بود.

در همين حال رئيس دانشگاه علوم پزشکی همدان به دنبال تجمع اعتراض‌آميز کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گفت: با قول معاون توسعه و پشتيبانی وزير بهداشت يک ريال از آخرين فيش حقوقی پرسنل دانشگاه کم نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s