فشار بر دراویش شهرستان کوار از سر گرفته شد

سایت خبری راه کارگر ـ سرکوب دگراندیشان مذهبی در جمهوری اسلامی داستان پایان ناپذیری است. به گزارش مجذوبان نور؛ هشتم شهریورماه، ۸ مامور لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی و قانونی با حمله به منزل محمد‌علی دهقان با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده‌ی وی قصد بازداشت این درویش گنابادی را داشتند و به علت حضور نداشتن او موفق به دستگیری این درویش گنابادی نشدند. در سال گذشته نیز بارها به منازل دراویش گنابادی حمله شده و تعدادی از آن ها را دستگیر کرده بودند. سرکوب مذهبی تنها به دراویش گنابادی محدود نمی شود بلکه نارضیان شیعه و روحانیون ناراضی اهل سنت نیز از این سیاست سرکوبگران در امان نیستند. سرکوب روحانیون اهل سنت در کردستان و بلوچستان ابعاد گسترده تری به خود گرفته است که اعتراض امام جمعه زاهدان را در عید فطر به دنبال داشت.


فشار بر دراویش شهرستان کوار از سر گرفته شد

اقدام به دستگیری و ادامه فشار بر دراویش شهرستان کوار

چکیده :هشتم شهریورماه، ۸ مامور لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی و قانونی با حمله به منزل محمد‌علی دهقان با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده‌ی وی قصد بازداشت این درویش گنابادی را داشتند و به علت حضور نداشتن او موفق به دستگیری این درویش گنابادی نشدند….
با گذشت نزدیک به یک سال از حمله بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها به دراویش گنابادی شهرستان کوار و دستگیری‌های صورت گرفته پس از این واقعه همچنان فشار بر دراویش گنابادی استان فارس و بخصوص شهرستان کوار ادامه دارد، در ادامه‌ی این فشارها، نیروهای امنیتی جهت بازداشت یک درویش گنابادی به منزل وی رفتند
به گزارش مجذوبان نور؛ هشتم شهریورماه، ۸ مامور لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی و قانونی با حمله به منزل محمد‌علی دهقان با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده‌ی وی قصد بازداشت این درویش گنابادی را داشتند و به علت حضور نداشتن او موفق به دستگیری این درویش گنابادی نشدند.
لازم به ذکر است که با توجه به فشارها و احکام صادر شده برای دراویش شهرستان کوار توسط مراجع قضایی که با دخالت و فشار مستقیم نیروهای امنیتی صورت گرفته و با نزدیک شدن به سالگرد واقعه کوار که با حمله بسیجی‌ها و نیروهای لباس شخصی به دراویش شهرستان کوار منجر به زخمی شدن ده‌ها تن و بازداشت بیش از چند صد نفر از دراویش و کشته شدن یک تن از آنان شد، مجددا تحرکات نیروهای خودسر و متحجر در استان فارس و بخصوص شهرستان کوار آغاز شده است که تحرکات جدید معاندین عرفان و تصوف نشانگر برنامه‌ای از پیش مدون شده برای فشارهای جدیدی بر دراویش این منطقه از استان فارس است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s