جمهوری اسلامی و شیوه پیشبرد طرح عصر حجری تفکیک جنسیتی

جمهوری اسلامی با زوج و فرد کردن کلاس درس دانشجویان دختر و پسر طرح تفکیک جنسیتی را در دانشگاه امیرکبیر به اجراء گذاشت. دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ابتدای ترم جاری و در جریان ارائه ی دروس ترمی نیمسال اول ٩١-٩٢ با تفکیک جنسیتی تعداد زیادی از دروس خود، از جمله دروس عمومی و پایه مواجه شدند.

به گفته دانشجویان، مسئولین روزهای فرد را برای دختران و زوج را برای دانشجویان پسر در نظر گرفته اند. این شکل کار باعث شده که بعضی از کلاسها تا ساعت هفت شب ادامه پیدا کند. نگاه بیمارگونه و جنسیتی مسئولین جمهوری اسلامی به انسان از مواردیست که در سه دهه حاکمیت تاریک اندیش اسلامی به اشکال گوناگون مورد اعتراض مردم و جوانان و بویژه زنان کشورمان قرار گرفته است. شکل گیری گروه های همیاری مختلط و شرکت مردان در کنار زنان برای کمک به زلزله زدگان تازه ترین نمونه مقاومت نسل جوان با افکار قرون وسطائی حاکمیت است.

تفکیک جنسیتی دانشجویان با اجرای طرح زوج و فرد در کلاس های درس دانشگاه امیرکبیر + تصویر برنامه

اجرای طرح زوج و فرد برای تفکیک جنسیتی بسیاری از کلاس های درسی دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشجویان این دانشگاه را شگفت زده کرده است.

به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، در ابتدای ترم جاری و در جریان ارائه ی دروس ترمی نیمسال اول ٩١-٩٢ با تفکیک جنسیتی تعداد زیادی از دروس خود، از جمله دروس عمومی و پایه مواجه شدند.

علاوه بر مشکلات و محدودیت های گسترده ناشی از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در سال های گذشته، طرح زوج و فرد کردن برخی از کلاس های درسی در سال جاری اعتراض دانشجویان را در پی داشته است.

یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به دانشجونیوز می گوید: ارائه دروس

برای دختران در روزهای فرد و برای پسران در روزهای زوج با چند استثناء

که می توان از آن به طرح تفکیک جنسیتی به شیوه ی زوج و فرد یاد کرد، دانشجویان را حیرت زده کرده است

همچنین در اقدامی دیگر، روز پنجشنبه نیز به برنامه ی آموزشی این دانشگاه افزوده شده است. طولانی شدن ساعات آموزشی حتی تا ساعت هفت شب نیز ثمره این برنامه نوظهور است

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s