انتقال يک نوزاد بهايی ديگر از زندان سمنان به بيمارستان

Downloadرسام تبيانيان نوزاد ۱۲ ماهه بهايی که به همراه مادر خود زهره نيک آئين در زندان سمنان بسر مي‌برد، در پی عفونت شديد گوش و بالا رفتن تب به بيمارستان اميرالمومنين منتقل و بستری شد. مادر اين کودک شيرخوار زهره نيک آئين (تبيانيان) پيش‌تر بار‌ها تقاضای مرخصی خود را جهت مداوای رسام به مسئولين زندان ارائه داده و با مخالفت ايشان جهت اين مهم رو برو گشته بود.


انتقال يک نوزاد بهايی ديگر از زندان سمنان به بيمارستان

جـــرس: به گزارش منابع حقوق بشري،
به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ايران، روز دوشنبه ۱۱ دی ماه رسام تبيانيان توزاد ۱۲ ماهه بهايی در پی عفونت گوش و تب شديد به بيمارستان اميرالمومنين سمنان منتقل و در آنجا بستری گرديد.

مادر اين کودک شيرخوار زهره نيک آئين (تبيانيان) پيش‌تر بار‌ها تقاضای مرخصی خود را جهت مداوای رسام به مسئولين زندان ارائه داده و با مخالفت ايشان جهت اين مهم رو برو گشته بود.

مسئولين تا اين لحظه از اعزام زهره نيک آئين به مرخصی جهت حضور در بيمارستان سرباززده و تنها دوبار وی را بصورت موقت و تحت الحفظ به بيمارستان انتقال نموده‌اند.

خانم زهره نيک آئين (تبيانيان) به اتهام ”تبليغ عليه نظام، عضويت در ضيافت نوزده روزه گروه علوم و فنون، طرح روحی و راه اندازی کلاس درس اخلاق برای کودکان بهايی“ به ۲۳ ماه زندان محکوم شده است که در حال حاضر به همراه پسرش رسام تبيانيان که حدود ۱۲ ماه دارد مشغول گذراندن دوران محکوميت خود مي‌باشد.

همچنين روز چهارشنبه ۶ دی ماه نيز يک نوزاد ۶ ماهه بهايی در زندان سمنان، بنام بارمان احساني، بر اثر ابتلا به عفونت شديد ريه، به بيمارستان فاطميه سنگسر منتقل و بستری شده بود.

بارمان احسانی به همراه مادر خود ترانه ترابی (احسانی) شهروند بهايی ساکن سمنان که به اتهام تبليغ عليه نظام و عضويت در تشکيلات بهايی به ۳۰ ماه حبس تعزيری محکوم گرديده در زندان بسر مي‌برد.

ندا مجيدی (قربانی) ديگر زن بهايی است که به همراه نوزاد ۹ ماهه خود، سورنا قربانی در زندان سمنان بسر مي‌برد. وی به همراه کودک شيرخوارش روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه سال جاری توسط مامورين وزارت اطلاعات بازداشت و جهت سپری کردن محکوميت ۶ ماهه به زندان سمنان منتقل گرديد.

گفتنی است، در بند نسوان زندان سمنان حدود ۷۰ زندانی زن در شرايط بسيار نامطلوب و غير بهداشتی زندگی مي‌کنند و حتی تخت خواب به تعداد کافی وجود ندارد. همچنين با شروع فصل زمستان هوای بند بسيار سرد است و اين شرايط برای کودکان شيرخوار بسيار خطرناک مي‌باشد؛ با اين وجود هم اکنون ۷ کودک زير ۲ سال به همراه مادرانشان در اين مکان زندگی مي‌کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s