تجمع رانندگان شرکت واحد تهران در مقابل اداره کار شمال غرب در اعتراض به عملکرد شورای اسلامی کار

vahed dar edare karاتحادیه آزاد کارگران ایران: در پی شکایت دو نفر از کارگران سامانه یک شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از شورای اسلامی این شرکت، حدود 70 نفر از رانندگان شرکت واحد با خواست انحلال نهاد شورای اسلامی کار و حمایت از همکاران خود دست به تجمع در مقابل اداره کار شمال غرب تهران زدند.


تجمع رانندگان شرکت واحد تهران در مقابل اداره کار شمال غرب در اعتراض به عملکرد شورای اسلامی کار

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، آقایان وحید فریدونی فر و عبدالله حسینی در اعتراض به عملکرد ضد کارگری شورای اسلامی شرکت واحد تهران شکایتی را علیه این نهاد به اداره کار شمال غرب تسلیم کردند. رسیدگی به این شکایت قرار بود دو هفته پیش انجام گیرد اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای هیات موضوع ماده 22 ، رسیدگی به این شکایت به امروز 17 دی ماه موکول شد.
بنا بر این گزارش همزمان با حضور آقایان وحید فریدونی فر و عبدالله حسینی در اداره کار شمال غرب تهران حدود 70 نفر از رانندگان شرکت واحد نیز در حمایت از همکاران خود و اعتراض به عملکرد ضد کارگری شورای اسلامی کار شرکت واحد دست به تجمع در مقابل این اداره زدند و خواهان انحلال این نهاد ضد کارگری شدند.
در جلسه امروز هیات موضوع ماده 22 در حالی که این هیات مشغول رسیدگی به شکایت آقایان وحید فریدونی فر و عبدالله حسینی بود یکی از اعضای شورای اسلامی شرکت واحد به نام محمدرضا جورابی در حمایت از کارگران شاکی در حضور هیات موضوع ماده 22 استعفای خود را از این نهاد اعلام کرد و سپس با حضور در میان کارگران تجمع کننده به انتقاد از عملکرد شورای اسلامی کار پرداخت و در همبستگی با همکاران خود اعلام نمود از آنجا که ما در شورای اسلامی شرکت واحد جهت صدور رای بر علیه کارگران تحت فشار هستیم و من نمیتوانم به رایی که کارگران برایم داده اند کاری بکنم بدینوسیله از شورای اسلامی کار شرکت واحد تهران استعفا میدهم.
بنا بر اظهار کارگران تجمع کننده در مقابل اداره کار شمال غرب تهران، شورای اسلامی شرکت واحد تهران راسا و بطور مداوم دست به اخراج کارگران و تضیع حقوق آنان میزند و مستقیما به عنوان عامل کارفرما بر علیه کارگران اقدام میکند.
آقایان حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم زاده و علی نوریانی پس از اینکه شورای اسلامی کار شرکت واحد در تبعیت و همکاری با کارفرما کاری برای اعمال ده درصد حق جذب کارگران شرکت واحد انجام نداد و این کارگران برای دستیابی به حقوق حقه خود دست به جمع آوری امضا و تجمع در مقابل شورای شهر تهران زدند توسط کارفرما و با همکاری شورای اسلامی شرکت واحد از کار خود اخراج شدند.
لازم به یادآوری است بدنبال این اعتراضات از سوی کارگران شرکت واحد تهران در مورد ده درصد حق جذب، بخشنامه اعمال ده درصد حق جذب بعلاوه 8 درصد حق طبقه بندی مشاغل صادر شد و قرار است بزودی به حساب کارگران شرکت واحد واریز شود.
اتحادیه آزاد کارگران ایران – 17 دی ماه 1391
آقایان وحید فریدونی، حسن سعیدی و ناصر محرم زاده سه کارگر اخراجی شرکت واحد تهران

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s