هوای تهران باز هم در آستانه هشدار قرار گرفت/ افزايش بيماري‌های قلبی و ريوی

Downloadمدير عامل شرکت کنترل کيفيت هوای تهران با بيان اينکه در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نيم ميکرون روی عدد 145 ايستاده گفت: هوای تهران باز هم آستانه هشدار قرار گرفت.


هوای تهران باز هم در آستانه هشدار قرار گرفت/ افزايش بيماري‌های قلبی و ريوی

يوسف رشيدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب اظهار کرد: بر اساس اطلاعات رسيده از ايستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران برميزان غلظت تمام آلاينده ها به غير از آلاينده ازن نسبت به روز گذشته در همين ساعت افزوده شده است به اين ترتيب ميانگين غلظت آلاينده ذرات معلق کمتر از دو و نيم ميکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کيفيت هوا هم اکنون در آستانه هشداراست.

به گفته وي، در حال حاضر اقدسيه ، پيروزی ، تهرانسر ، دروس ، شاد آباد ، شهرری ، شهرداری منطقه 11، پارک ترافيک پونک ، پارک رازی ، پارک سلامت ، پارک شکوفه ، پارک قائم ، سوهانک و شهرک چشمه به لحاظ آلاينده ذرات معلق کمتر از دو و نيم ميکرون در شرايط هشدارقرار دارند.

رشيدی اظهار داشت: در حال حاضر در نمايشگر سنجش آلودگي، آلاينده منو اکسيد کربن با 15 واحد افزايش نسبت به روز گذشته روی عدد 49 ، دی اکسيد گوگرد با 2 واحد افزايش روی عدد 35، ذرات معلق کمتر از 10 ميکرون با 13 واحد افزايش روی عدد 84 و ذرات معلق کمتر از دو و نيم ميکرون با 17 واحد افزايش روی عدد 145 ايستاده است.

مدير عامل شرکت کنترل کيفيت هوا تصريح کرد: همچنين در حال حاضر آلاينده ازن با 1 واحد کاهش نسبت به روز گذشته روی عدد 26 قرار گرفته است.

وی افزود: گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی کمی ابری وغبار آلود و در اواخر وقت همراه با افزايش ابر است به اين ترتيب انتظار می رود شاخص کيفيت هوا در شرايط ناسالم باقی بماند.

وی افزود: افزايش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشديد بيماری قلبی و ريوی ، مرگ و مير زودرس در افراد مبتلا به بيماريهای قلبي، ريوی و افراد مسن از اثرات بهداشتی آلاينده ذرات معلق کمتر از دو و نيم ميکرون است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s