روند تعطیلی و رکود صنایع در شهرهای مختلف کشور رو به افزایش است.

Downloadسایت خبری راه کارگر : روند تعطیلی و رکود صنایع در شهرهای مختلف کشور رو به افزایش است. نماینده مجلس از شهر گلپایگان در دیدار با رئیس مجلس رژیم با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر صنایع و کشاورزی در این شهر گفت:


روند تعطیلی و رکود صنایع در شهرهای مختلف کشور رو به افزایش است.

وضع کارخانجات با توجه به شرايط اقتصادی که ايجاد شده مناسب نيست و بيشتر کارگران کارخانجات صنايع و توليدی در حال بيکار شدن هستند. به گفته میرمحمدی به دليل اينکه برخی از اين کارخانجات و صنايع و واحدهای توليدی نياز به وارد کردن مواد اوليه از خارج از کشور هستند، با شرايط اقتصادی و تحريم‌های کنونی اين امر به خوبی صورت نمي‌گيرد و کارخانجات در حال ورشکسته شدن مي‌باشند. وی هم چنین در مورد وضعیت کشاورزان در منطقه گفت: کشاورزان گلپايگانی امروزه با مشکلات بسياری مواجه شده‌اند و برای حمايت نيازمند تسهيلات و کمک‌های ويژه هستند.
کارخانه‌های گلپايگان در حال ورشکستگی
ايلنا / نماينده گلپايگان در مجلس شورای اسلامی گفت‌: کشاورزان گلپايگانی امروزه با مشکلات بسياری مواجه شده‌اند و برای حمايت نيازمند تسهيلات و کمک‌های ويژه هستند. به گزار ش خبرنگار ايلنا، علی لاريجانی با حضور در منزل آيت الله گلپايگانی با امام جمعه و نماينده گلپايگان و فرماندار گلپايگان ديدار و گفت‌و‌گو کرد‌. رييس قوه مقننه در ديدار خود با نماينده، فرماندار و امام جمعه گلپايگان از وضع کارخانجات موجود در گلپايگان سوال کرد. نماينده گلپايگان دررابطه با وضع کارخانجات اين شهرستان گفت‌: وضع کارخانجات با توجه به شرايط اقتصادی که ايجاد شده مناسب نيست و بيشتر کارگران کارخانجات صنايع و توليدی در حال بيکار شدن هستند. وی افزود‌: به دليل اينکه برخی از اين کارخانجات و صنايع و واحدهای توليدی نياز به وارد کردن مواد اوليه از خارج از کشور هستند، با شرايط اقتصادی و تحريم‌های کنونی اين امر به خوبی صورت نمي‌گيرد و کارخانجات در حال ورشکسته شدن مي‌باشند.

ميرمحمدی در ادامه تصريح کرد‌: با همگرايی و همفکری که با امام جمعه گلپايگان انجام شده است، نسبت به اشتغال افراد اقداماتی صورت گرفته است. وی همچنين در رابطه با وضع دامپروری و کشاورزی اين منطقه نيز گفت‌: وضع دامپروری و کشاورزی در شهرستان گلپايگان در حال حاضر در حد مطلوبی نيست و دامداران امروزه گاوهای شيری خود را به جای گوشتی مي‌فروشد و در اين زمينه بيان مي‌کنند که نگهداری آن‌ها از نظر اقتصادی به صرفه نمي‌باشد‌. وی در ادامه بيان کرد‌: در حال حاضر استفاده آبياری قطره‌ای از ۱۰۰ درصد به ۸۵ درصد افزايش يافته اما در اين زمينه نياز به فرهنگسازی برای کشاورزان داريم چرا که آن‌ها هنوز استفاده از آبياری قطره‌ای را نپذيرفته‌اند. وی در ادامه گفت‌: در حال حاضر توليدات شير گلپايگان از ۶۰۰ تن به ۱۵۰ تن رسيده است چرا که دامداران معتقد هستند که ميزانی که برای توليد شير هزينه مي‌کنند، از لحاظ اقتصادی به صرفه نيست که شير خود را به قيمت ۹۰۰ تومان به کارخانجات بفروشند.

کارخانه توليد لبنيات پگاه گلپايگان نيز همواره بيان مي‌کندکه اگر بخواهيم شير را از دامداران گران خريد کنيم، نمي‌توانيم محصولات خود را در کشور و منطقه به خوبی عرضه کنيم. وی درادامه به خريد گندم در شهرستان اشاره کرد و گفت‌: در شهرستان گندم از کشاورزان ۴۲۰ تومان خريداری مي‌شود در حاليکه مجلس تصويب کرده است، بايد گندم از کشاورزان ۶۵۰ تومان خريداری شود. ولی نمي‌دانم چرا دولت به بخش کشاورزی توجه نمي‌کند‌. نماينده گلپايگان بيان کرد ‌: اگر به بخش کشاورزی بيش از اين توجه مي‌شد قطعا امروز در برابر مشکلات مي‌توانستيم مقاومت بيشتری داشته باشيم. نماينده گلپايگان همچنين از لاريجانی درخواست کرد‌ ‌که برای آبياری قطره‌ای کشاورزان اعتبارات لازم به اين شهرستان تخصيص يابد. نماينده گلپايگان همچنين در ادامه بيان کرد‌: بايد تسهيلات لازم برای حمايت ازکشاورزان در اختيار کشاورزان شهرستان قرار گيرد‌. لازم به ذکر است علی لاريجانی در حال حاضر در مسجد جامع اين شهرستان حضور يافته و قرار است تا دقايق ديگر برای مردم اين شهرستان سخنرانی کند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s