دیدار کارگران سنندج با رضا شهابی

2012-12-30_448_rezashahabiصبح روز سه شنبه 3/11/91 جمعی از کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی سنندج به دیدار رضا شهابی فعال کارگری و عضو سندیکای شرکت واحد تهران و حومه رفتند. حاضرین در این ملاقات بر ضرورت انسجام و اتحاد عمل طبقاتی از جمله برای افزایش دستمزد کارگران تاکید کردند؛ و ایجاد تشکل های مستقل کارگری را برای دستیابی به حقوق انسانی خود و هم طبقه هایشان را یک ضرورت و نیاز طبقاتی امروز کارگران دانستند.


دیدار کارگران سنندج با رضا شهابی

در این دیدار، پیامی از طرف شورای کارگران بیکار سنندج به نمایندگی یکی از آنان خوانده شد؛ و همچنین متن پیام تبریک و شادباش کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی سنندج تقدیم رضا شهابی شد که متن این پیام به شرح زیر است.

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که کارگران ایران چگونه در اوج فقر و فلاکت و بی حقوقی های مطلق اجتماعی و سیاسی به سر می برند. نابرابری ها و فاصله ی طبقاتی، روز به روز در حال گسترش است. و خانواده های کارگران را با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی از جمله فساد، فحشا، دزدی، اعتیاد و … درگیر کرده است.

تورم دیوانه وار و بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی، زندگی روزمره ی میلیون ها کارگر را در لبه ی پرتگاه مرگ قرار داده است. کارگران هر روز بیشتر از روز قبل، قدرت خریدشان را از دست می دهند. این مرگ خاموش کارگران را در تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها می توان جست. هر روز هزاران کارگر با اخراج و بیکار شدن، به ارتش ذخیره ی بیکاران می پیوندند، و دستمزدهای معوقه شان ماه ها و گاهی سال ها پرداخت نمی شود.

با این وجود کارگران ایران و فعالین کارگری، از جمله رضا شهابی نظاره گر به تباهی کشیده شدن هستی و بقای خود نخواهند بود و از طریق حق طبیعی و حقوقی خود و برای تغییر دادن این زندگی فاجعه بارِ استثمار گرایانه، دلیرانه مبارزه می کنند و با ایجاد تشکل های خود ساخته و مستقل کارگری پا به میدان مبارزه می گذارند و با اعتراض و اعتصاب، خواسته ها و مطالبات بر حق خود را به کرسی می نشانند. و گام به گام در عرصه های مختلف، سرمایه داران را به عقب می رانند.

هرچند سرمایه داران و حافظان آن با این حق خواهی کارگران مقابله می کنند و کارگران و فعالین کارگری پیشرو را بازداشت و زندانی و صدای حق خواهی آنان را سرکوب می کنند؛ اما بدون تردید مقاومت کارگران و فعالین کارگری در تمام میادین مبارزه ی طبقاتی حتی در زندان های نظام سرمایه داری، نشان می دهد که طبقه ی کارگر از تمام خواسته های بر حق خود از جمله حق ایجاد تشکل و حق اعتراض و اعتصاب، به هیچ وجه عقب نشینی نخواهند کرد.

دوست و رفیق و هم طبقه ی عزیزمان «رضا شهابی» با تحمل بیش از دو سال و نیم زندان و با وجود فشار و درد و بیماری که با آن مواجه شده بود حتی برای یک لحظه از دفاع از منافع کارگران و رسیدن به حقوق و مطالبات بر حق خود و هم طبقه هایش غافل نشد. مقاومت شجاعانه و دلیرانه ی رضا شهابی، این کارگر آگاه و پیشرو که با حمایت بسیاری از کارگران، تشکل های کارگری و انسان های آزادی خواه و برابری طلب و نهادهای انساندوست همراه شد، درس دیگری برای جنبش کارگری ایران بود، تا جدا از هر گونه عقیده و نظر و گرایش درون جنبش کارگری، بتوانند حول خواسته های مشترک و بر حق کارگران گرد هم بیایند.

لذا ما کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگریِ سنندج، حضور رضا شهابی را در میان اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود از جمله کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، تبریک و شادباش گفته و خواستار آزادی بدون قید و شرط ایشان و تمام کارگران و فعالین کارگری و زندانیان سیاسی از جمله پدرام نصراللهی، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، بهنام ابراهیم زاده، نسرین ستوده، فریبرز رئیس دانا و … هستیم.

این دیدار عصر همان روز، در یک فضای عاطفی و دوستانه و قدردانی جمع حاضر از روحیه ی مقاوم خانواده ی رضا شهابی از جمله همسر فداکارش «ربابه رضایی» به پایان رسید.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

4 بهمن 1391

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s