مراسم روزجهانی ”زن“ در بند زنان زندان اوين برگزار شد

images (1)زندانيان سياسی بند زنان زندان اوين به مناسبت هشت مارس، روزجهانی «زن»، مراسم بزرگداشتی را در اين بند، برگزار کردند.


مراسم روزجهانی ”زن“ در بند زنان زندان اوين برگزار شد

به گزارش جرس، اين مراسم روزجمعه، هيجدهم اسفند ماه 1391 از ساعت هشت تا ده شب در بند زنان زندان اوين و با حضور بيش از 30 زندانی سياسی زن، برگزارشد.
اين مراسم با مروری بر تاريخچه هشتم مارس آغاز شد. زندانيان سياسی زن در ابتدای اين نشست، از اين روز به عنوان رخدادی جهانی در حوزه زنان ياد کردند؛ «روزی که زنان برای دستيابی به دنيايی برابر برای همه انسان ها، تلاش کردند.»
اين مراسم بزرگداشت، با بيان تجربه های مادرانه زندانيان زن، بررسی قوانين مربوط به زنان و مروری بر دستاوردهای کمپين يک ميليون امضا ادامه يافت.
هم اکنون در بند زندانيان سياسی زن، زنانی به سر می برند که به خاطر فعاليت هايشان در جهت برابری حقوق زنان و مردان حبس شان را می گذرانند. زنانی مانند نسرين ستوده- حقوقدان و فعال جنبش زنان-، ژيلا بنی يعقوب- روزنامه نگار و سردبير وب سايت کانون زنان ايرانی-، حکيمه شکری و ژيلا کرم زداه مکوندی از مادران پارک لاله و شيوا نظرآهاری- فعال حقوق بشر و فعال جنبش زنان- از جمله زندانيان زن بند زنان زندان اوين هستند.
اين مراسم همچنين با شعر خوانی دسته جمعی زندانيان سياسی اين بند همراه بود. برگزای تريبون آزاد و برنامه هايی مانند آن نيز از برنامه های دسته جمعی زندانيان اين بند در اين روز بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s