معاون وزیر تعطیلی واحد‌ها در سال جاری را بسیار ناچیز میداند

imagesسایت خبری راه کارگر : تحت شرایطی که دیگر جناحها حکومتی سعی دارند تا با خراب کردن تمامی کاسه کوزه ها بر سر باند احمدی نژاد ، هستی نظام اسلامی را نجات داده ، سهم بیشتری از قدرت را تصاحب کنند، فخرالله مولایی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بیخ و بن منکر واقعیات پیش رو میشود. وی تصریح کرد: نباید ادامه فعالیت 81 هزار واحد صنعتی در کشور را نادیده گرفت.


معاون وزیر تعطیلی واحد‌ها در سال جاری را بسیار ناچیز میداند

وی ضمن اعتراف به پائین آمدن ظرفیت تولیدی واحدهای فعال، گفت: «هیچ واحد صنفی نداشتیم که به دلیل نوسانات نرخ ارز یا عدم دریافت تسهیلات تعطیل شود» او علت تعطیلی واحدهای تولیدی را از جمله به اختلاف بین شرکا نسبت داد.
مولائی اظهار داشت: در حالی که بیش از 75 درصد از مشکلات واحد‌های صنعتی به دلیل اختلافات ارزی و ریالی بوده است تنها 4000 واحد صنعتی در کل کشور تعطیل شد.
وی با بیان این‌که ظرفیت اسمی واحد‌های تولیدی کاهش یافته است گفت: به‌طور مثال اگر قرار بود واحد‌ صنعتی در سال جاری 100درصد تولید داشته باشد، 70 درصد آن محقق شد یا واحد‌های صنعتی که قرار بود 50 درصد تولید داشته باشد ظرفیت آنها به 30 درصد کاهش یافت.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی با تاکید بر این‌که بیش از 75 درصد از مشکلات واحد‌های صنعتی به دلیل اختلافات ارزی و ریالی است، گفت: ولی این 75 درصد باعث تعطیلی واحد‌های صنعتی نشده است. تعطیلی این واحد‌ها در سال جاری بسیار ناچیز است و شاید به 10 درصد هم نرسد.
وی ادامه داد: از کل 85 هزار واحد صنعتی در سراسر کشور ممکن است حدود 4000 واحد تعطیل شده باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s