گروه بریکس از حمله احتمالی به ایران ابراز نگرانی کرد

Downloadسایت خبری راه کارگر: گروه بریکس از حمله احتمالی به ایران ابراز نگرانی کرد. به گزارش بی بی سی رهبران برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در پایان اجلاس خود در بندر دوربان در آفریقای جنوبی نگرانی خود را از تهدیدهای نظامی علیه برنامه اتمی ایران اعلام کرده‌ و با صدور بیانیه ای نسبت به چنین اقدامی هشدار داده


گروه بریکس از حمله احتمالی به ایران ابراز نگرانی کرد

و آورده اند که «نسبت به تهدیدهای صورت گرفته برای اقدام نظامی و اعمال تحریم‌های یکجانبه نگران هستند». این پنح قدرت نوظهور اقتصادی که به گروه بریکس شهرت یافته اند، در بیانیه خود همچنین اعلام کردند که» اعضای این گروه به طور اصولی برای تشکیل یک بانک توسعه به توافق رسیده‌اند.» جیکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در این باره گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم که برای تاسیس یک بانک توسعه جدید، زیر نظر اعضای بریکس، وارد مذاکرات رسمی شویم. این بانک براساس نیازهای زیربنایی ما تشکیل می‌شود که در پنج سال آینده نیاز به منابعی در حدود چهار و نیم تریلیون دلار دارد.»
هدف از تاسیس این بانک، مقابله با بانک جهانی است که زیر نفوذ آمریکا و اتحادیه اروپا اداره می‌شود.
گروه بریکس چهار سال پیش تاسیس شد و در صورت راه اندازی این بانک، این نهاد مالی نخستین سازمان وابسته به آن خواهد بود. حدود 25 درصد از تولید اقتصادی جهان به کشورهای عضو گروه بریکس تعلق دارد و 40 درصد جمعیت زمین در این پنج کشور زندگی می‌کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s