اخراج از کار، با هدف در هم شکستن مبارزات کارگران

Downloadسایت خبری راه کارگر : یکی دیگر از فعالان کارگری بنام بهنام خدادادی از فاز ۱۲ پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی، اخراج شد. وی ازاعضای انجمن کارگری برق و ساختمان اصفهان و درشرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران (IIND) در پارس جنوبی مشغول بکار بود.


اخراج از کار، با هدف در هم شکستن مبارزات کارگران

به گزارش تارنمای انجمن کارگری برق و ساختمان اصفهان این اخراج در پی سخنرانی این فعال کارگری در روز عید در سالن اجتماعات کمپ کارگری طاهری در کنگان منطقه پارس جنوبی صورت گرفت.
روز ۱ فروردین ۱۳۹۲ و هنگام تحویل سال نو بهنام خدادادی پس از صحبت در مورد افزایش حقوق و فقدان تشکل های کارگری کارگران را دعوت به اتحاد و تشکل یابی کرد. وی همچنین کارگران خواست تا همگام با کارگران دیگر کشورها اعتراضات خود را دامنه دار تر کنند. در هنگام سخنرانی این فعال کارگری، حراست فاز ۱۲ وکمپ طاهری با هجوم به وی قصد دستگیری اش را داشتند که با اعتراض بیش از حد ۱۵۰۰ کارگر مواجهه شدند و در نهایت نیروهای حراست به عقب رانده شدند. اما بعد از ۷ روز این فعال کارگری از شرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران (IIND) در فاز ۱۲ اخراج شد.
قابل ذکر است که حدود یک ماه پیش نیز، فردای روز اعتصاب کارگران این شرکت که روز دوشنبه ۴ اسفند ۹۱ در اعتراض به پایین بودن دستمزدها وپایین بودن امکانات کمپ کارگری صورت گرفت، نجیم محمدزاده فعال کارگری وعضو انجمن کارگری برق و ساختمان اصفهان توسط کارفرما اخراج شده بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s