نتیجه افزایش سه برابری قیمت میوه نوروزی

Downloadسایت خبری راه کارگر : در حالیکه از ماه بهمن سال گذشته مسئولین در رابطه با تامین میوه شب عید شهروندان و عدم وجود دلیلی برای نگرانی از افزایش قیمت آن داد سخنها می دادند، قیمت آن در سال جدید به دو تا سه برابر افزایش یافت.


نتیجه افزایش سه برابری قیمت میوه نوروزی

در همین رابطه رئیس اتحادیه میوه و تره بار در اولین واکنش به این گرانی ها علت را، عدم واردات به موقع میوه و نگاه سنتی کشاورزان به برداشت میوه از درختان اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری دولتی ایلنا، حسین مهاجران در پاسخ به این سوال كه چرا قیمت میوه به یك باره با افزایش دو2 تا سه برابری در ایام نوروز مواجه شد ادعا کرد این امر به دو دلیل رخ داد: یك؛ نگاه سنتی كشاورزان به برداشت میوه و زمان بندی اشتباه آن و دیگری؛ عدم واردات باعث رشد قیمت ها در ایام نوروز شده است. علیرغم اینکه مسئولین چه دلیلی برای این گرانی ها می تراشند آنچه که در ابتدای سال جاری رخ داد، افزایش دو تا سه برابری قیمتها، خالی تر شدن جیب حقوق بگیران و درآمد سه برابری برای دولتمردان، سرمایه داران، و دلالان واردکننده میوه بود و بس.

واردات به موقع انجام نشد، قیمت ها افزایش یافت
رییس اتحادیه میوه و تره بار گفت: نگاه سنتی كشاورزان به زمان برداشت محصولات و عدم واردات میوه قیمت ها را افزایش داده است.
حسین مهاجران، در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال كه چرا قیمت میوه به یك باره با افزایش 2 تا3 برابری در ایام نوروز مواجه شد اظهار داشت: این امر به دو دلیل رخ داد یك نگاه سنتی كشاورزان به برداشت میوه و زمان بندی اشتباه آن و دیگری عدم واردات باعث رشد قیمت ها در ایام نوروز شده است.
وی افزود: اگر كشاورزان با تجدید نظر در زمان بندی ها در برج 12 میوه ها را برداشت كنند و تا برج 2 آنها را به بازار عرضه كنند دیگر نگرانی از كمبود میوه و گرانی آن وجود نخواهد داشت.
مهاجران افزود: در سال 90 گوجه فرنگی چندین استان به قدری زیاد بود كه فروش آن برای تولید كنندگان اصلا سودی نداشت و كلی ضرر دادند به همین دلیل امسال دیگر این محصول را نكاشتند و همین امر باعث شد گوجه فرنگی به قیمت 4 و 500 در بازار عرضه شود.
مهاجران با انتقاد از رها شدن قیمت برخی از میوه ها مانند موز گفت: متاسفانه قیمت این محصول تا 7500 تومان هم رسیده است كه به نفع مصرف كننده نیست.
وی همچنین به قیمت سایر میوه ها اشاره كرد و گفت: پرتقالی كه تا پیش از عید در وانت بارها هر كیلو 1 هزار تومان و در مغازه ها 1200 تومان عرضه می شد به 4 هزار و 500 تومان رسید كه مجددا مقرر شد بازرگانی داخلی قیمت آن را كنترل كند و در میدان تره بار به قیمت 3 هزار و 500 تومان درجه 1 و سه هزار تومان نوع درجه 2 آن عرضه شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s