واگذاری شرکتها و شهرکهای صنعتی به بخش خصوصی

Downloadسایت خبری راه کارگر : امروز، هجدهم فروردین، مجلس اسلامی در اولین روز فعالیت خود در سال جدید ، به اصلاح و تکمیل قانون » واگذاری شرکتها و شهرکهای صنعتی به بخش خصوصی» پرداخت.


واگذاری شرکتها و شهرکهای صنعتی به بخش خصوصی

با اعمال تحریمها از جانب بخشی کشورهای امپریالیستی از یکطرف و وجود اقتصاد متکی به درآمد نفت از طرف دیگر، عملا طی چند ماهه ی گذشته تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی به تعطیلی کشانده شده اند. در بطن بحران عمیق موجود، هر یک از باندهای مافیائی حاکم سعی دارد تا بخش بیشتری از غارت مردم را «خودمانی ساخته»، تصاحب کنند.
بنا به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان اسلامی امروز طرح اصلاح تبصره 5 بند الف ماده 3 قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را ، که به نحوه ی واگذاری شرکتها و شهرکهای صنعتی به بخش خصوصی میپردازد را مورد بررسی قرار دادند.
در طرح اصلاح تبصره 5 بند الف ماده 3 قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 آمده است که تبصره 5 بند الف ماده 3 قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی مصوب 11/12/89 مجلس شورای اسلامی به شرح زیر اصلاح می‌شود در تبصره 5 آمده است سازمان صنایع کوچک و شهرک صنعتی ایران به عنوان سازمان توسعه‌ای تعیین می‌شود و کلیه شهرک‌های صنعتی، شرکت‌های استانی تابع آن مطابق مقررات این قانون مشمول واگذاری می‌باشد و به منظور فراهم نمودن امکانات واگذاری وظایف غیرحاکمیتی شهرک‌های صنعتی، شرکت‌های یاد شده هرگونه فعالیت‌های غیرحاکمیتی قابل واگذاری آنها با تشخیص کارگروه مشترک معاونت بودجه و مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری،‌ وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و تصویب هیات وزیران واگذار می‌گردد.
از مجموع 254 نماینده حضر در صحن علنی 146 نماینده به اصل طرح اصلاح تبصره 5 رای موافق دادند 55 نماینده رای مخالف و 24 نماینده به این طرح رای ممتنع دادند.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلای در تصویب طرح اصلاح تبصره 5 بند الف ماده 3 قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی بیان داشت که باید طرح اصلاح به کمیسیون اجرا داده شود چراکه کمیسیون برنامه و بودجه در رابطه با طرحی که جمعی از نمایندگان آن را به امضا رسانده بودند را رد کرده است و در بررسی جزئیات به تصویب نمایندگان برسد.

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s