فرمانده پلیس پس از چهار سال اعتراف کرد: سال ۸۸ ما بودیم که شیشه‌ها را می‌شکستیم

ahmadimoghadamفرمانده پلیس پس از چهار سال اعتراف کرد:
سال ۸۸ ما بودیم که شیشه‌ها را می‌شکستیم
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
دیگربان
اسماعیل احمدی مقدم٬ فرمانده پلیس پس از چهار سال مسئولیت تخریب اموال مردم از سوی نیروهای پلیس در حوادث سال ۸۸ را پذیرفت و ادعا کرد که حمله به سفارت بریتانیا «دام» بوده است.به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای احمدی مقدم این مطالب را روز دوشنبه (۲۳ اردیبهشت) در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران بیان کرده است.
وی گفته در جریان حوادث سال ۸۸ یکی از «ماموران پلیس» دچار شکستگی مهره می‌شود که همکاران وی از این حادثه «ناراحت» شده و اقدام به شکستن تمام شیشه‌های خودروها و خانه‌های محل حادثه می‌کنند.
در جریان ناآرامی‌های سال ۸۸ تصاویری از این اقدام خرابکارانه ماموران پلیس منتشر شد که آن زمان مقام‌های پلیس٬ نهادهای امنیتی و رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی این تصاویر را جعلی و مخربان را «اراذل» و «اوباشی» نامیدند که لباس پلیس پوشیده‌اند.
با گذشت حدود چهار سال از آن حوادث و در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری٬ فرمانده کل پلیس اعتراف کرده که این تخریب‌ها از سوی ماموران پلیس صورت گرفته بود و در آن زمان با عاملان این تخریب‌ها «برخورد و خسارت مردم نیز پرداخته شده است.»
احمدی مقدم همچنین ادعا کرده که در جریان ناآرامی‌های آن سال بیش از ۵۰۰ «مامور پلیس» زخمی شدند که به گفته وی این مسئله نشانه «خویشتن‌داری» پلیس بوده است.
وی همچنین گفته تعداد معترضان به نتیجه انتخابات قبل از ۳۱ خرداد سال ۸۸ حدود ۵۰۰ هزار نفر بوده که در روزهای آخر به ۲۰ هزار نفر کاهش یافته بود.
این فرمانده پلیس در بخش دیگری از سخنان خود به حمله گروهی از نیروهای بسیج دانشجویی به سفارت بریتانیا اشاره کرده و اظهار کرده این حمله «دامی» بوده که از سوی اعضای سفارت این کشور برای مهاجمان پهن شده بود.
احمدی مقدم در این نشست به موضوع مرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه پلیس نیز اشاره کرده و گفته با این وبلاگ نویس رفتارهایی انجام شده بود که در «حد» وی نبود و پلیس با عوامل مرگ ستار بهشتی نیز «برخورد» کرده است.
این فرمانده پلیس در پایان اظهار کرده است: «گشت ارشاد برای ما هم مطلوب نیست و ما از دستگاه‌هایی که بتوانند این مسئولیت را از لحاظ فرهنگی بر عهده بگیرند و ما را از این نوع برخورد با مردم معاف کنند تشکر هم می‌کنیم.»
shishe
۲/ فرمانده نیروی انتظامی در جمع دانشجویان:
۵۰۰ مأمور ناجا در فتنه ۸۸ مجروح شدند/ همه باید پایبند به قانون باشند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ‌در جریان فتنه سال ۸۸ پلیس با خویشتنداری با معترضان برخورد کرد اما در آن حوادث بیش از ۵۰۰ نفر از مأموران نیروی انتظامی مجروح شدند.

Tweet
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در ادامه جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اجرای طرح امنیت اخلاقی گفت:‌ از اوایل تیرماه سال گذشته با تهاجم رسانه‌ای شدید و تحریم‌های نفتی بر علیه ایران دشمنان سعی داشتند که بر انتخابات ریاست جمهوری تأثیر بگذارند و از یک سال قبل این فعالیت را شروع کردند.

وی در ادامه گفت: شوک اقتصادی بزرگی در این مرحله از تحریم‌ها به کشور وارد شد و درآمد نفتی کشور 50 درصد کاهش یافت. البته تصمیم‌های ضعیف اجرایی هم در داخل کشور در این خصوص بی‌تأثیر نبود و دشمنان تلاش داشتند که ناامنی و حتی فروپاشی نظام را برنامه‌ریزی کنند که حداقل با سازش در مسئله هسته‌ای و مسائل دیگری که به آنها مربوط است تأثیر بگذارد.

احمدی‌مقدم در ادامه گفت: در حوزه امنیت داخلی و همچنین حفظ شرایط اقتصادی کشور و حفظ فضای سیاسی که مسئولان به مردم اعلام کردند مردم هوشمندانه در این قضیه برخورد کردند و دشمنان نتوانستند به هدف خود برسند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت:‌ در زمان انتخابات وضع ما برای حفظ امنیت انتخابات و حفظ امنیت بومی جامعه است که طرح امنیت اخلاقی یکی از طرح‌های اجرایی توسط نیروی انتظامی در این خصوص است که البته این طرح هر ساله در همین فصل به صورت جامع برگزار می‌شود.

احمدی‌مقدم در پاسخ به جریمه افراد در طرح امنیت اخلاقی گفت: جریمه به این معنا نیست که شخصی در خیابان به صورت معمولی ملزم به پرداخت جریمه شود در قانون راهنمایی رانندگی آورده شده که حمل هرگونه حیوان در خودروهای شخصی جرم است و مانند بقیه تخلفات رانندگی برای آن جریمه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود:‌ طرح‌های مختلفی در خصوص برخورد با بدحجابی و بدپوششی به ما اعلام شد که یکی از طرح‌ها دسته‌بندی افراد در گروه‌های نسبت بود که در آن خانم‌های بدحجاب به چهار دسته تقسیم می‌شدند که نخست افرادی که قصد سیاسی دارند، دوم افرادی که مانکن هستند، سوم افراد روسپی و چهارم خانم‌هایی غافل هستند و بدپوششی انجام می‌دهند که ما با این طرح مخالفت کردیم و اینکه دیگران را بخواهیم به یک کدام از این گروه‌ها نسبت بدهیم برای ما مطلوب و غیرقابل ممکن است.

احمدی‌مقدم افزود: ما باید پایبند قانون باشیم و این مسائل باید طبق قانون با آن برخورد شود.

وی در خصوص اینکه برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام می‌کنند که گشت ارشاد را جمع می‌کنند، گفت: گشت ارشاد برای ما هم مطلوب نیست و ما از دستگاه‌هایی که بتوانند این مسئولیت را از لحاظ فرهنگی برعهده بگیرند و ما را از این نوع برخورد با مردم معاف کنند تشکر هم می‌کنیم اما کاندیداها باید بدانند که این مسئله مخالف‌ها و موافق‌هایی دارد که همانطور که عده‌ایی اعلام می‌کنند که گشت ارشاد بد است طبق نظرسنجی‌های ما یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم برخورد با بدپوششی و بدحجابی توسط نیروی انتظامی است و این مسئله اصلاً رأی‌آور و قابل اجماع نیست.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص برقراری امنیت به طور شدید در سطح جامعه گفت:‌ اگر اینجا مانند کشورهایی مثل اوکراین، گرجستان و یا حتی سوریه امنیتش به خطر می‌افتاد برای مردم مطلوب نبود اگر سوریه پلیسی کارآمدی داشت و نظام پلیس مردمی بود و با خویشتنداری با مردم رفتار می‌کرد الان در این وضعیت قرار نداشت.

وی گفت: در جریان 88 پلیس با خویشتنداری با معترضین برخورد کرد و ما در آن سال بیش از 500 مجروح در نیروی انتظامی داشتیم البته در جایی هم مأموران ما به علت فشار کاری و خستگی در کوچه‌ای عبور می‌کردند که شخصی گلدانی را به سر یکی از مأموران ما پرتاب کرد و آن مأمور دچار شکستگی مهره گردن شد.

همکاران این مأمور که از این قضیه ناراحت بودند تمام شیشه‌های خودروها و خانه‌های آن کوچه را شکستند ما با آن افراد برخورد جدی کردیم و به تمام افرادی که در آن کوچه بودند خسارت پرداخت شد و از آنها دلجویی توسط پلیس به عمل آمد.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: پلیس در خدمت مردم است و ما مردم را دشمن خود نمی‌دانیم حال اگر در انتخابات شخصی با جمع‌آوری اراذل و اوباش از خط قانون عبور کند این وظیفه پلیس است که به صورت قاطع وارد جریان شود.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر توقیف خودروهای خانم‌های بدحجاب توسط پلیس گفت:‌ هر گاه در یک خودرو جرمی اتفاق بیفتد آن وسیله به عنوان آلت جرم شناخته شده و همراه با مجرم توقیف می‌شود.

فقط این نیست که خانم‌های بدحجاب توقیف بشوند گاهی دیده می‌شود یک آژانس یا تاکسی دو نفر خانم و آقا در پشت آن اقدام به حرکات خلاف شئونات جامعه می‌کنند ولی خودرو که مال شخص دیگری است در این خصوص توقیف می‌شود.

نوشته شده در سیاسی. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s