نامه جمعیت دفاع از حقوق کودکان خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری

Downloadسایت خبری راه کارگر : جمعیت دفاع از حقوق کودکان کار طی نامه ای از رئیس جمهور احتمالی آینده خواستند برنامه های خود در ارتباط با کودکان کار را شفاف اعلام کنند. نویسندگان در بخشی از نامه آورده اند ما کودکان را آینده و آینده سازان جامعه می‌دانیم اما هیچ یک از کاندیداها برنامه ها و سیاست هایشان را مبتنی بر منافع و حقوق کودکان ترسیم نکرده اند.


نامه جمعیت دفاع از حقوق کودکان خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری

در این نامه همچنین ذکر شده که کتمان مسئله کار کودک وشانه خالی کردن دولت ها از پذیرش مسئولیت در قبال این پدیده اجتماعی بسیاری از مدافعان حقوق کودکان را بر آن داشته تا با تآسیس سازمان های غیردولتی و مردمی صدای این قشر را به گوش جامعه و مسئولان برسانند. نویسندگان نامه در ادامه پرسیده اند آقای رئیس جمهور آینده، بحران های اقتصادی اخیر اکثریت جامعه را به جدال برای زندگی کشیده است و کودکان از اولین قربانیان این جنگ ناعادلانه هستند. پرسش حقیقی این است که شما چه ضمانت اجرایی برای احقاق حقوق پایدار و انسانی آحاد جامعه و بویژه کودکان ارائه می دهید.
نامه اعتراضی جمعیت دفاع از کودکان کار در آستانه روز جهانی مبارزه با کار کودک
در آستانه روز جهانی مبارزه با کار کودک جمعی از فعالان این حوزه در نامه‌ای، مطالبات خود را از رئیس جمهور و دولت آینده مطرح کردند.
به گزارش تسنیم در این نامه آمده است: در گیرودار رقابت‌های انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری مسئله ای که برای فعالان لغو کار کودک و مدافعان حقوق کودک مطرح است، عدم تبیین جایگاه حقوق و منافع کودکان در برنامه ها و سیاست‌های پیشنهادی کاندیداها است.
ما کودکان را آینده و آینده سازان جامعه می‌دانیم اما هیچ یک از کاندیداها برنامه ها و سیاست هایشان مبتنی بر منافع و حقوق کودکان ترسیم نکرده اند. در این میان برای ما فعالان لغو کار کودک مبانی و اساسی وجود دارد که بیانگر و ضامن حقوق پایه انسانی کودکان است.
در این نامه همچنین ذکر شده که کتمان مسئله کار کودک وشانه خالی کردن دولت ها از پذیرش مسئولیت در قبال این پدیده اجتماعی بسیاری از مدافعان حقوق کودکان را بر آن داشت تا با تآسیس سازمان های غیردولتی و مردمی صدای این قشر را به گوش جامعه و مسئولان برسانند و قدمی هر چند کوچک در راه تغییر وضعیت کودکان برداریم.
در آستانه انتخابات یازدهم و روز جهانی مبارزه با کار کودک این حق ما و کودکان ما است که حقوق پایه کودکان را از کسی که می خواهد سکان سیاست و برنامه های چهارساله آینده کشور رادر دست داشته باشند مطالبه کنیم و دغدغه های مان را به شکل چند سوال اساسی با کاندیداها در میان بگذاریم.
۱٫ آقای رئیس جمهور آینده، بحران های اقتصادی اخیر اکثریت جامعه را به جدال برای زندگی کشیده است وکودکان از اولین قربانیان این جنگ ناعادلانه هستند و پرسش حقیقی این است که شما چه ضمانت اجرایی برای احقاق حقوق پایدار و انسانی آحاد جامعه و بویژه کودکان ارائه می دهیم.
۲٫ آقای رئیس جمهور آینده با توجه به تاکید برنامه چهارم توسعه بر پیگیری سیاست تعدیل ساختاری برنامه شما در این زمینه چه فرم ومحتوایی خواهد داشت؟
۳٫ آقای رئیس جمهور آینده سیاست و برنامه شما جهت تدقیق و اجرای قوانین مربوط به کودکان چیست؟
۴٫ در برنامه های شما چه تدابیری برای از بین بردن تناقص ها و یا به عبارتی ضمانت اجرایی جلوگیری از کار کودک در نظر گرفته شده است؟
۵٫ برنامه شما برای بازگرداندن بیش از ۷ میلیون کودک در سن آموزش دور مانده از تحصیل به چرخه آموزش چیست؟
۶٫ آیا انسان هایی که به دلیل فقر و شرایط اقتصادی و بلایای اجتماعی مثل جنگ و بلایای طبیعی مثل زلزله،‌سیل و خشکسالی مجبور به مهاجرت شده اند نباید از حقوق برابر انسانی برخوردار باشند؟
۷٫ آیا تامین شرایط زیستی متناسب با دوره های مختلف زندگی کودکان در برنامه و سیاست شما جایگاهی دارد؟
۸٫ سیاست یا برنامه شما برای ارتقای شخصیت و جایگاه حقیقی و حقوق سازمان های مردمی و غیردولتی و حمایت و حفاظت از حقوق و فعالیتشان چیست؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s