کارگران کارخانه آزمایش ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند

imagesسایت خبری راه کارگر ـ 100 نفر از کارگران کارخانه آزمایش که یکی از قدیمی ترین کارخانه های صنعت لوازم خانگی کشور است به مدت 9 ماه حقوق دریافت نکرده اند. این کارخانه پیش از این یک هزار و صد کارگر داشت که هم اکنون تنها 100 کار را در استخدام دارد. سیاست های نئولیبرالی دولت های جمهوری اسلامی و بویژه دولت احمدی نژاد در کنار تاثیرات تحریم های اقتصادی ویگرانگر امپریالیستی، صنایح کشور را به نابودی کشانده و کمر کارگران را شکسته است.


کارگران کارخانه آزمایش ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند

کارفرمایان و سرمایه داران با اشاره به تحریم ها، شانۀ خود را از بار مسئولیت خالی می کنند و نقش سوءمدیریت های خود را نادیده می گیرند. در همین رابطه علی اکبر عیوضی دبیر «خانه کارگر» شرق تهران می گوید: « پنچاه درصد از مشکلات این کارخانه مربوط به مشکلات اقتصادی حاصل از تورم است و مابقی آن از سوء مدیریت و ناسازگاری شرکا، نشأت می‌گیرد.»

کارگران کارخانه آزمایش ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند
دبیر خانه کارگر شرق تهران از تعویق ۹ ماه حقوق کارگران کارخانه آزمایش خبر داد و گفت: این واحد تولیدی به دلیل آنکه تولیدات آن در یکسال گذشته به حداقل رسیده است توانایی پرداخت حقوق کارگران خود را ندارد.
«علی اکبر عیوضی» با اعلام خبر فوق به ایلنا گفت: کارخانه آزمایش در شرق تهران که یکی از برندهای با سابقه و قدیمی در صنعت لوازم خانگی کشور است ۹ ماه از حقوق ۱۰۰ کارگر خود را پرداخت نکرده است.
او مشکلات این واحد تولیدی را ناشی از سوء مدیریت عنوان کرد و افزود: پنچاه درصد از مشکلات این کارخانه مربوط به مشکلات اقتصادی حاصل از تورم است و مابقی آن از سوء مدیریت و ناسازگاری شرکا، نشأت می‌گیرد.
به گفته وی از مجموع یک هزار و صد کارگری که درسالهای گذشته در این کارخانه فعال بوده‌اند، امروزه فقط صد کارگر در این کارخانه باقی مانده‌اند.
این فعال کارگری در خاتمه، با بیان اینکه این کارگران با سوابق ۲۰ سال خدمت در آستانه بیکاری هستند افزود: حمایت دولت از این بخش خصوصی می‌تواند مانع تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران‌اش شود

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s