پزشک، ۳۰۰ برابر پرستار دریافتی دارد

Downloadسایت خبری راه کارگر ـ تفاوت آشکار دستمزدها میان پرستاران و پزشکان، خشم جامعۀ پرستان را برانگیخته است. این موضوع از سوی غضنفر میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری در گفتگو با ایلنا بیان شده اشت. در شرایطی که پرستاران از تشکل های صنفی خود برخوردار نیستند، قدرت چانه زنی شان و توانشان برای بالابردن دستمزدهایشان ره به جائی نخواهد برد .


پزشک، ۳۰۰ برابر پرستار دریافتی دارد

او در مصاحبه با ایلنا می گوید: «اگرچه وضعیت معیشتی پرستاران از متوسط کارمندان دولت پایین‌تر نیست و وضعیت بدی ندارند اما حقوقشان کفاف زندگی را به درستی نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آنچه پرستاران به آن اعتراض دارند تبعیض در نظام سلامت است، تبعیض در پراخت‌ها، تصمیم‌گیری و جایگاه بزرگ‌ترین اعتراض پرستاران است. گله پرستاران از این است که وقتی ما پا به پای یک پزشک در عمل جراحی هستیم و در پروتکل درمانی بیمار بیش از پزشک حضور داریم چطور می‌شود که پزشک ۳۰۰ برابر پرستار دریافتی داشته باشد. شاهد هستیم میانگین کارانه یک پرستار در بیمارستان ۵۰ هزار تومان است در حالی که کارانه یک پزشک در‌‌ همان بیمارستان ۱۵ میلیون است.» رئیس کل سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: «با اینکه پزشک به اندازه یک پنجم پرستار در بیمارستان حضور ندارد اما بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر نسبت به پرستار دریافتی دارد و در اینجاست که پرستار‌ان اذیت می‌شوند و در هیچ جای دنیا هم چنین وضعیتی حاکم نیست. افزود: از همه جای دنیا برای جذب پرستاران ایرانی درخواست داریم به گونه‌ای که حجم درخواست‌هایی که فقط به نظام پرستاری آمده حدود ۱/۵ برابر پرستاران شاغل در ایران است.»

رئیس کل سازمان نظام پرستاری درگفت‌وگو با ایلنا:
پزشک، ۳۰۰ برابر پرستار دریافتی دارد
1392-03-28, 09:32
از همه جای دنیا برای جذب پرستاران ایرانی درخواست داریم به گونه‌ای که حجم درخواست‌هایی که فقط به نظام پرستاری آمده حدود ۱ و نیم برابر پرستاران شاغل در ایران است.
ایلنا: رئیس کل سازمان نظام پرستاری مهمترین اعتراض پرستاران را تفاوت دریافتی شان با پزشکان عنوان کرد.
غضنفر میرزابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت معیشتی پرستاران گفت: اگرچه وضعیت معیشتی پرستاران از متوسط کارمندان دولت پایین‌تر نیست و وضعیت بدی ندارند اما حقوقشان کفاف زندگی را به درستی نمی‌دهد.
وی با بیان اینکه آنچه پرستاران به آن اعتراض دارند تبعیض در نظام سلامت است، افزود: تبعیض در پراخت‌ها، تصمیم‌گیری و جایگاه بزرگ‌ترین اعتراض پرستاران است.
میرزابیگی ادامه داد: گله پرستاران از این است که وقتی ما پا به پای یک پزشک در عمل جراحی هستیم و در پروتکل درمانی بیمار بیش از پزشک حضور داریم چطور می‌شود که پزشک ۳۰۰ برابر پرستار دریافتی داشته باشد.
وی افزود: شاهد هستیم میانگین کارانه یک پرستار در بیمارستان ۵۰ هزار تومان است در حالی که کارانه یک پزشک در‌‌ همان بیمارستان ۱۵ میلیون است.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: با اینکه پزشک به اندازه یک پنجم پرستار در بیمارستان حضور ندارد اما بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر نسبت به پرستار دریافتی دارد و در اینجاست که پرستار‌ان اذیت می‌شوند و در هیچ جای دنیا هم چنین وضعیتی حاکم نیست.
میرزابیگی همچنین درباره مهاجرت پرستاران به خارج از کشور گفت: مهاجرت پرستاران را که در برخی جا‌ها مطرح شده قبول نداریم و اتفاقا شاهد مهاجرت پرستاران به صورت معکوس هستیم.
وی تصریح کرد: اکنون پرستاران به خیلی از خواسته‌های خود دسترسی پیدا کرده‌اند و تنها بحث اختلاف دریافتی وجو دارد که ان شا الله با قانون تعرفه گذاری نیز این مساله حل می‌شود.
میرزابیگی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان در خواست‌ها برای جذب پرستاران ایرانی از سوی کشورهای دیگر وجود دارد، افزود: از همه جای دنیا برای جذب پرستاران ایرانی درخواست داریم به گونه‌ای که حجم درخواست‌هایی که فقط به نظام پرستاری آمده حدود ۱/۵ برابر پرستاران شاغل در ایران است.
وی با تاکید بر اینکه درخواست هابرای جذب پرستاران ایرانی بسیار شدیداست، افزود: این درخواست‌ها به دانش و علم پرستاران ایرانی برمی گردد و در صورتی که شرایط برای حضور پرستاران ایرانی در کشور فراهم باشد مهاجرتی نخواهیم داشت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s