زمان انتقامجوئی و جوابگویی احمدی نژاد نزدیک است؟

imagesسایت خبری راه کارگر ـ با گذشت تنها ۴ روز از پایان انتخابات ریاست جمهوری، زمزمه رسانه های راستگرا برای برخورد با محمود احمدی نژاد و اطرافیان وی که به «حلقه انحرافی» شهرت دارند بالا گرفته است. محمود احمدی نژاد که در پی تقلب انتخاباتی 88 و با حمایت کامل رهبر رژیم بر سر کار ماند، تصور می کرد که همواره در حاشیۀ امن قرار دارد. اما اکنون روشن شده است که افشاگری او علیه خاندان لاریجانی و رو کردن فیلم فاضل لاریجانی بتدریج برایش گران تمام خواهد شد.


زمان انتقامجوئی و جوابگویی احمدی نژاد نزدیک است؟

در همین راستا روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دولت از احضار محمود احمدی نژاد به دادگاه خبر داد و اعلام کرد که این احضار در پی شکایت علی لاریجانی صورت گرفته و مشخص نیست دلیل آن چه بوده است .از سوی دیگر سایت «شفاف»، نزدیک به محمدباقر قالیباف، در کنار مجموعه گزارش های تندی که علیه جبهه پایداری و شخص سعید جلیلی منتشر کرده از «آغاز امحاء اسناد جریان انحرافی در ساختمانی در خیابان قائم مقام» خبر داده است. شفاف به نقل از یک منبع آگاه نوشته: «با پایان انتخابات، ساختمان قائم مقام جریان انحرافی که اتاق فکر رسانه ای این جریان است محل رفت و آمد گسترده اعضای این جریان و تلاش برای از میان بردن همه اسناد مربوط به این جریان بود. یکی از مهمترین افرادی که در ساختمان قائم مقام جریان انحرافی تردد دارد (بهمن شریف زاده) است که از افراد نزدیک به لیدر جریان انحرافی محسوب می شود. از صبح دیروز صدها سند با دستگاههای کاغذ خرد کن امحا و توسط خدمه به سطل زباله های خارج از محل برای اطمینان از عدم دسترسی منتقل شد».

واکنش دفتر احمدی‌نژاد به شکایت از وی:
شاید جرم وی خدمت به ولی‌نعمتان و مقابله با اشرافی‌گری باشد
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر احمدی نژاد درباره شکایت علی لاریجانی از وی گفت: ما از جزییات این موضوع و همچنین موضوع اتهام اطلاعی نداریم.
محمد شیخان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: شاید جرم احمدی‌نژاد خدمت به ولی‌نعمتان انقلاب، مقابله با اشرافی‌گری و کانون قدرت و ثروت و ایستادگی در برابر نظام سلطه باشد.
گفتنی است ظهر دیروز پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دولت در خبری اعلام کرد که علی لاریجانی از احمدی‌نژاد شکایت کرده و احمدی‌نژاد باید آذرماه برای پاسخگویی به دادگاه کیفری استان تهران مراجعه کند.

انتقاد حسین شریعتمداری به «احضار» احمدی‌نژاد
آفتاب: حسین شریعتمداری امروز سه شنبه ۲۸/۰۳/۹۲ طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:
دیروز پایگاه اطلاع‌رسانی دولت از احضاریه‌ای که دادگاه برای دکتر احمدی‌نژاد فرستاده است خبر داد. به گزارش این پایگاه «شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور را با شکایت علی لاریجانی، رئیس‌مجلس شورای اسلامی به دادگاه احضار کرده است». تاریخ رسیدگی به این شکایت ۵ آذرماه ۱۳۹۲ یعنی نزدیک به ۴ ماه بعد از پایان مسئولیت ۸ساله رئیس‌جمهور محترم تعیین شده است!
خبر شکایت از رئیس‌جمهور و احضار ایشان به دادگاه بلافاصله پس از اعلام در صدر اخبار رسانه‌های خارجی قرار گرفت و در داخل کشور این پرسش را پدید آورد که چه کسانی و با چه انگیزه‌ای دست به اینگونه اقدامات می‌زنند؟! آیا مسئولان محترم قوه ‌قضائیه از صدور و ابلاغ این احضاریه برای رئیس‌جمهور محترم باخبر بوده‌اند؟ اگر پاسخ مثبت است، کدام انگیزه و چه ضرورت فوری و فوتی در میان بوده است که تأخیر در صدور و ابلاغ این احضاریه را جایز ندانسته! و برای ابلاغ آن در شرایط حساس کنونی کشور عجله داشته‌اند؟! آنهم احضاریه‌ای که با تاریخ تشکیل دادگاه بیش از ۶ماه فاصله دارد؟!
این اقدام دستگاه قضایی، در شرایط حساس کنونی که انتخابات پرشور و حماسی اخیر، دشمنان بیرونی نظام را با حیرت آمیخته به عصبانیت روبرو کرده است حرکتی فراتر از یک «اقدام نسنجیده» است و اگر کار برخی از نفوذی‌های بدخواه مردم و مسئولان محترم قضایی نباشد به یقین پای بی‌تدبیری در میان است که شایسته دستگاه قضا نیست و در هر حال حرکتی جفاکارانه در حق رئیس‌جمهوری است که اگرچه طی چندماه اخیر نمونه‌هایی از اقدامات و مواضع غیرقابل دفاع داشته است ولی خدمات بی‌وقفه و فراوان ایشان در بسیاری از زمینه‌ها با هیچ دولت دیگری حتی قابل مقایسه هم نیست. آیا شرط انصاف و رسالت تقدیر از آن همه زحمات و خدمات دکتر احمدی‌نژاد، ارسال احضاریه برای ایشان است؟!
و اما، چنانچه مسئولان محترم دستگاه قضایی کشور از این اقدام بی‌خبر بوده‌اند و کسانی دور از چشم-ان‌شاءالله تیزبین!- آنها برای دومین شخصیت بلندپایه نظام برگه احضاریه به دادگاه فرستاده‌اند، این افراد چه کسانی هستند؟! و از این اقدام چه انگیزه‌ای داشته‌اند؟!
ممکن است گفته شود که دستگاه قضایی مصلحت‌اندیش نیست و نمی‌تواند در انجام وظیفه و رسالت قضایی خود کوتاهی کند! که در این صورت باید پرسید، اولا؛ چرا احضاریه برای دادگاهی که ۶ماه دیگر نوبت آن است، امروز فرستاده می‌شود؟ آیا مسئولان محترم قضایی احتمال می‌داده‌اند بعد از پایان دوره مسئولیت آقای احمدی‌نژاد، دسترسی به ایشان نداشته باشند؟! که اگر اینگونه هم باشد، هنوز ۲ ماه تا پایان دوران ریاست‌جمهوری دکتر احمدی‌نژاد فرصت داشته‌اند! و اساسا مگر شخصیتی مانند احمدی‌نژاد می‌تواند بعد از پایان مسئولیت، مجهول‌المکان! باشد؟! ثانیا؛ آیا دستگاه محترم قضایی در موارد مشابه دیگر نیز با همین سرعت و قاطعیت! برخورد می‌کند؟! یعنی احساس مسئولیت آقایان محترم فقط در برخورد با رئیس‌جمهور برانگیخته می‌شود؟!

سایت دولت : شکایت ( لاریجانی و دو نماینده مجلس) از احمدی نژاد بدون اطلاع نمایندگان مجلس صورت گرفته است
محمدعلی اسفنانی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: بر اساس اصل 140 قانون اساسی دادگاههای عمومی دادگستری می توانند به جرایم احتمالی رئیس جمهور و وزرای آنها با اطلاع مجلس رسیدگی کنند و هیچ منع قانونی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: همچنین بر اساس بند 10 ماده 110 قانون اساسی زمانی که بحث عزل احمدی نژاد مطرح باشد بعد از طی تشریفات قانونی موضوع در دیوان عالی کشور مطرح می شود.
سخنگوی کمیسیون حقوقی،قضایی مجلس در خصوص شکایت مطرح شده از احمدی نژاد گفت: برخی خبرگزاری و سایتها مدعی شده بودند که این شکایت مربوط به اتفاقات رخ داده در جلسه استیضاح وزیر کار بوده است که این موضوع صحت ندارد. شکایت های مطرح شده مربوط به سه موضوع در کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم می باشد.رئیس مجلس به طور شخصی از فردی شکایت نکرده است.
سایت دولت دیروز در خبری اعلام کرد، شعبه 76دادگاه کیفری استان تهران بر خلاف اصول مصرح قانون اساسی محمود احمدی نژاد را به دادگاه احضار کرد. این احضاریه بدنبال شکایت آقای علی لاریجانی و همچنین رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و نیز یعقوب خلیل نژاد علیه رئیس جمهور ارسال شده است.
در گزارش سایت دولت آمده است، ارسال این احضاریه در حالی انجام شده است که بر اساس اصل 140 قانون اساسی: «رسیدگی‏ به‏ اتهام‏ رئیس‏ جمهور و معاونان‏ او و وزیران‏ در مورد جرایم‏ عادی‏ با اطلاع‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ در دادگاه‏های‏ عمومی‏ دادگستری‏ انجام‏ می‏شود.»سوال اینجاست که در چه زمان و با چه کیفیتی این شکایت به اطلاع نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است و آیا تشریفات قانونی بر اساس قانون اساسی انجام شده است یا خیر؟
همچنین بر اساس بند ده اصل 110 قانون اساسی تصریح شده است که رسیدگی به تخلف رئیس جمهور از وظایف قانونی به عهده دیوان عالی کشور است. شایان ذکر است دادگاه های کیفری وظیفه و صلاحیت رسیدگی به شکایاتی که موضوع و ماهیت آنها حقوقی است را ندارند.از سوی دیگر موضوع اتهام در این احضاریه مشخص نشده است در حالی که طبق قانون اساسی افراد عادی هم باید از اتهام خود آگاه باشند.
ارسال احضاریه دادگاه کیفری استان تهران در حالی انجام شده است که هیچ تحقیق مقدماتی صورت نگرفته و از اساس ماهیت شکایت و دلایل آن معلوم نیست.جالب توجه است که تاریخ رسیدگی به شکایت از احمدی نژاد؛ 5 آذر 1392 حدود 6 ماه بعد از ابلاغ آن و چهارماه پس از پایان مسئولیت هشت ساله دکتر احمدی نژاد تعیین شده است. گفتنی است پیش از این نیز احضاریه هایی برای رئیس جمهور ارسال شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s