درگیری پلیس با مردم در شبی که مردم بوشهر پیروزی تیم ملی فوتبال را جشن گرفتند

پس از راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2014، مردم در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک stadim-azadi4کشور به جشن و پایکوبی پرداختند. شادی و پایکوبی مردم در مناطقی با دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی به خشونت کشیده شد. خبرگزاری آفتاب در همین رابطه از درگیری نیروهای انتظامی با مردم بوشهر در روز چهارشنبه خبر داد. براساس این گزارش پلیش شانزده تن از جوانان را بازداشت و زندانی کرده است. پلیس ادعا کرده است که مردم دستگیر شده از اهالی بومی بوشهر نبوده، مشروبات الکلی مصرف کرده و برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کردند. براساس ادعای پلیس در این درگیری ده تن از افراد پلیس مجروح شده اند. شهر تبریز نیز در روز سه شنبه در جشن شادمانی جوانان شاهد درگیری پلیس با مردم بود. لازم به ذکر است که مسئولین برای تحت کنترل داشتن شادی مردم و دولتی کردن آن اعلام کرده بودند که با حضور فوتبالیستها مراسم جشنی در استادیوم آزادی برگزار خواهند کرد که بدلیل اعتراض مردم به ممنوعیت حضور زنان در استادیوم با استقبال کمی روبرو شد.

بازداشت 16 نفر و زخمی شدن 10 پلیس در بوشهر در جریان شادمانی پس از پیروزی تیم ملی فوتبال
آفتاب / سردار حیدر عباس زاده در گفتگو با «خلیج فارس» با تاکید بر اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست، اظهار داشت: نیروی انتظامی در راستای پایداری شادی هموطنان در صعود تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی به جهت حفظ نظم و امنیت عمومی و در نظر گرفتن تدابیر لازم جهت روان‌سازی ترافیک در معابر شهری، در کنار هم استانی ها بود.
عباس زاده اظهار داشت: پس از پیروزی تیم ملی مقابل کره جنوبی، شهروندان تا پاسی از شب در فضایی همراه با آرامش به ابراز شادمانی پرداختند، اما بامداد چهارشنبه، تعدادی از تجمع کنندگان در میدان امام بوشهر به بهانه ابراز شادی اقدام به مزاحمت برای سرنشینان یک خودروی پراید کردند.
وی اظهار داشت: با وجود اصرار پلیس برای پایان دادن به این مزاحمت، اما این افراد اقدام به سنگ پراکنی به ماموران و مغازه های اطراف میدان، آتش زدن سطل زباله و تخریب چراغ های روشنایی کردند که پلیس به منظور جلوگیری از تخریب اموال عمومی و بی نظمی در شهر اقدام به بازداشت ۱۶ نفر از آنها کرد.
عباس زاده با بیان اینکه در آزمایشات انجام شده، دستگیرشدگان مشروبات الکلی مصرف کرده بودند، اظهار داشت: دستگیر شدگان که دست به تخریب اموال عمومی، سنگ پراکنی به ماموران انتظامی و مزاحمت برای شهروندان و خودروی آنها کرده بودند، بوشهری نبودند و از شهرهای اطراف وارد شده بودند.
به گفته وی، در جریان اتفاقات(سه شنبه شب) ۱۰ مامور انتظامی نیز مجروح شدند.
وی بیان کرد: ابتدای این هفته در جریان شادمانی هواداران رییس جمهور منتخب، پلیس برای پایداری این شادی و روان سازی ترافیک مسیرهای منتهی به میدان امام، پلیس نهایت همکاری را داشت و شاهد تشکر مردم از عملکرد پلیس بودیم.
عباس زاده ادامه داد: از بعد از ظهر دیروز تا ساعت ۲۳:۳۰ سه شنبه در فضایی آرام و بدون تنش مردم به ابراز شادمانی از صعود تیم ملی می پرداختند، اما زمانی که برخی دست به تخریب اموال عمومی، مزاحمت برای مردم، سنگ پراکنی به سمت مغازه های اطراف میدان امام کردند، با درخواست مردم و حضور قاضی، پلیس تعدادی از آنها را بازداشت کرد.
به گزارش عصر ایران، وی با تاکید بر اینکه دستگیر شدگان از شهرهای اطراف به بوشهر آمده بودند، تصریح کرد: به عنوان فرمانده پلیس استان لازم می بینم از مردم با فرهنگ شهر بوشهر تشکر کنم که دو شادمانی اخیر شان در فضایی آرام برگزار شد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s